Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hol lehet találkozni ezzel a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol lehet találkozni ezzel a sok intelligens, művelt diplomással?

Figyelt kérdés

Állandóan visszatérő téma, hogy ki néz le kit. Amikor magyar egyetek nincsenek a Top 500-600-700-ban, amikor nem követelik meg a magyar egyetemek az idegen nyelven írt tanulmányok/könyvek elolvasását/feldolgozását/megtanulását, amikor a Top 20-as szabadidő-eltöltésben nincs benne az olvasás, amikor a könyvesboltokban már csak gagyit árulnak (a szépirodalom már csak nyomokban lelhető fel, többnyire rém gyenge fordításban) stb. akkor csak felmerül az emberben, hogy hol van az a hatalmas tömeg, amelyik magát intelligens és műveltnek tartja.


Hol lehet velük találkozni?



Komolyan: hol?


2018. jan. 24. 12:40
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
5%

3-as kerdezö valaszaban nyomokban lelhetö fel az ertelem... habar nem tudom, hogy magara vette -e, amikor intelligens es müvelt emberek felöl erdeklödtel.


Valoban rengeteg diplomas el es dolgozik külföldön. Baratnöm sem szegyelte magat, hogy a ket diplomajaval bolti elado legyen. Mellette elvegzett nyelvtanfolyamokat, mivel a magyar idegennyelvoktatas elegendö volt a nyelvvizsgahoz, a hetköznap boldogulashoz azonban nem. Most pedig vegzettsegenek megfelelö munkat vegez, amit szeret es minden teren meg van becsülve.

Egy egyetemnek nem az a merceje, hogy milyen szakkal mennyit lehet utana keresni. Pl.: orvosok. Sajnos azt latom, hogy leginkabb olyanok maradnak Magyarorszagon a fiatal diplomasok közül, akik a 3-as valaszolo szinvonalahoz merhetöek. Lehet, hogy szerzett egy diplomat. Ha igen, akkor nem lepödök meg ha az adott intezmeny nem szerepel a toplista elen.

En sem tartom jonak, hogy inkabb a jobb lehetösegeket keresik, minthogy azert küzdjenek, hogy Magyarorszagon megteremtsenek olyan körülmenyeket, amiert erdemes maradni. De nem is tudok nehesztelni rajuk, amiert nem vallaljak fel ezt a szelmalomharcot.

2018. jan. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
71%

Mivel a diplomások se nem műveltek, se nem intelligensek, nincs értelme a felsőoktatásnak. Tényleg be kéne szünteni.

Majd a szomszéd Marika néni kiveszi a vakbeled, Pista bá kihúzza a fogad, bármelyik gyk-ás szakavatott jogász, így lazán elintézi eme ügyeidet, úgyis csak bemagolni kell a tudnivalókat. Biztos találsz a csak érettségivel vagy azzal sem rendelkezők között olyant, aki megtervezi a házadat és gépeidet, a gyermekeid tanítattását is bízd rájuk.

Hiszen rettentő alacsony színvonalú a magyar felsőoktatás, míg a szakiskolákból csupa intelligens, mindenhez értő szakember kerül ki. Utána az egyetemeken már csak lerombolják addig végzett munkát és buta, semmihez nem értő emberek kerülnek ki eme pokolra való intézményekből.

2018. jan. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
24%

#11 Annyira nem tudom sajnálni az ilyen több diplomával kint bolti eladó magyarokat. Minek végzett el több büfészakot is egymás után zsinórban? Felnőtt ember ba$zod... és nem is gondolt arra évek alatt, hogy ki a halál phasza fog fizetni azért, hogy én szépirodalmi regényeket olvassak? Nem gondolt arra, hogy a jelenlegi piacgazdaságban semmit nem ér az ilyen tudás, amikor mindenhova fejlesztőket, szakmunkásokat keresnek ebben az országban, amit meg is fizetnek?

Aki ilyen, az meg is érdemli, hogy a labancok csicskája legyen, kinti minimálbérért.

2018. jan. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
57%
Tehát az az intelligens, aki külföldi top egyetemre járt és szépirodalmat olvas? :D
2018. jan. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
96%

"#11 Annyira nem tudom sajnálni az ilyen több diplomával kint bolti eladó magyarokat."


Irodalmat is szüntessük meg, hiszen látható, hogy nem létezik országunkban olvasni tudó egyén!


"Valoban rengeteg diplomas el es dolgozik külföldön. Baratnöm sem szegyelte magat, hogy a ket diplomajaval bolti elado legyen. Mellette elvegzett nyelvtanfolyamokat, mivel a magyar idegennyelvoktatas elegendö volt a nyelvvizsgahoz, a hetköznap boldogulashoz azonban nem. Most pedig vegzettsegenek megfelelö munkat vegez, amit szeret es minden teren meg van becsülve. "

2018. jan. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk gyakorlatilag 2-3 tankönyv kivételével mindent angol nyelven kell elolvasni, feldolgozni, felhasználni. Egy tárgynál általában legalább 10-15 publikált cikk vagy tankönyvi fejezet van feladva angolul. Hol élsz mégis?


Bár még mindig nem értem, ennek mi köze van az intelligenciához.

2018. jan. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
97%
Hol lehet velük találkozni? Pl. utcán, vagy szinte bárhol előfordulhatnak. Akár gyakorin is.
2018. jan. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
95%
Konyvesbolt szepirodalom polc elott? ?
2018. jan. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
97%

#3

Az "ELTE-BTK" hogy lehetne már büfészak, ha nem is szak? :D

Mellesleg vicces, hogy mindenki azt hiszi, BTK = szabad bölcsészet, és az összes BTK-s csak ücsörög kávézókban, és elmélkedik, haszna meg nincs.

Elárulom, a nyelvészeket, műfordítókat, tolmácsokat, magyar- és töritanárokat, nyelvtanárokat is ott képzik. Nincs rájuk semmi szükség, ugye? :)

Minek idegen nyelveket beszélni? Minek ismerni a saját nyelvünket? Minek ismerni a múltunkat? Pfujj, haszontalan sarlatánságok, másszunk vissza a fára aztán lóbáljuk a lábunkat onnan, térjünk vissza inkább az állatok közé, minek a civilizáció, a kultúra, nem?


Kérdező:

Hogy a fenébe ne lenne magyar egyetem a Top x-ben?

"A magyar egyetemek közül az élettudományok képzésterületi rangsorára a Semmelweis mellett szintén a 301-400. helyen végzett az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a világrangsort a Harvard University vezeti a kategóriában. Az orvos-egészségtudományi területen a hazai társegyetemek közül a Pécsi Tudományegyetem került a Semmelweis mellé a 301-400. helyre a listán, a Debreceni Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem pedig a 401-500. helyen végeztek a rangsorban, amelynek élén a University of Oxford áll.

A THE idei világrangsorában 401-500. helyen végzett, ezzel javított korábbi helyezésén a Semmelweis Egyetem."


( [link]


Miért ne lenne szépirodalom a könyvesboltokban?


Miért kell ferdíteni, és marhaságokat állítani? :D

2018. jan. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
0%
Én akárkikkel beszélgetek a szabadidejében ott van az olvasás. Nagyon sokan olvasnak. Az meg hogy valaki diplomás még nem jelenti azt hogy művelt. Valószínűleg aki igen művelt és hasznosítani akarja tudását nem Magyarországon fogja.
2018. jan. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!