Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért tartják "éretlennek"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tartják "éretlennek" aki még 30 évesen a szüleivel él?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, amikor lóg a szülei nyakán és csak élősködik, hanem én azt nem értem, hogy ha közel a munkahely, nincs barátnő aki miatt érdemes lenne költözni, segíti az ember a szüleit, beszáll a rezsibe, kajába, mindenbe.... az miért baj? Mi értelme lenne 3 házzal odébb költözni csak azért, hogy hazamehess 4 fal közé egyedül, miközben az albérleti díjjal tömöd egy idegen zsebét ahelyett, hogy azt a havi 50-80ezret félre tennéd egy saját lakásra, vagy legalább az önerőre. Amíg nincs párod, családod addig nincs sok értelme külön menni.

2017. dec. 22. 20:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem anyad mossa a foltos alsogatyaid es porszivozza a szobadat, nem gaz. Amennyiben kulonkoltozes eseten tudnad, hogyan kell haztartast vezetni. Mert tudod, a mai nok mar nem lesznek a masodik anyukaid, es ok nem fogjak mosni a foltos alsogatyaid :)
2017. dec. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 acelsziv ***** válasza:
85%
Azért mert amíg anyuci mossa a gatyáidat, tartja rendben a szobádat és főzi az ebédedet addig mocskosul nem mo dhatod el magadról hogy saját önálló életed van.
2017. dec. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Barátom így élt, amikor megismertem, igaz ő fiatalabb volt, de én nem tartottam gáznak, teljesen logikus döntés a mai világban.

Ő is segített otthon, a kertben, stb.

Szerintem sok ember ilyenkor az igazi mamahotelesekre gondol, pl. nekem is van jó pár ismerősöm, aki otthon van, de nem segít semmit, az anyja mos főz rá munka után, sajnos ez általánosabb (tesóm is ilyen sajnos).

2017. dec. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kettőt könnyebbet. Én is így vagyok ezzel. Dolgozom, beszállok a rezsibe, megvan a saját külön szobám. Most ha egy másik idegennel laknék együtt egy fele ekkora lakásban (havi 50.000-ért legalább) az jobb lenne? Nem akarok örökké így élni, de amíg nincs barátnőm, addig minek menjek külön megint? Havi 100.000-be került, az hogy Pesten egyedül béreltem egy lakást. Teljesen megérte... -_-
2017. dec. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Első válaszoló, de honnan tudod, hogy az anyja csinálja meg ezeket?
2017. dec. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

27 vagyok, és a szüleimmel élek. Igazából simán elköltözhetnék albérletbe, de minek? Itthonról dolgozom, nem kell bejárnom sehova. A rezsihez hozzájárulok — nem azért, mert annyira rászorulnának, hanem mert így helyes. Ha lesz egy komoly kapcsolatom, és a lány is be tud szállni a költségekbe, akkor persze, szívesen összeköltözöm vele. Addig viszont nem fogok 200 ezer forintot eltapsolni egy hónapban, hogy megfelelő helyen, de egyedül éljek. Ha valakit ez zavar, szíve joga, és sok sikert a továbbiakban neki.

Szerintem ami taszító mindkét nemnél, az a kisebbrendűségi komplexus az ilyen dolgok miatt.

2017. dec. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha normális család és nem várják el a pasitól,hogy ugráljon körülöttük,nincs gáz.Csak hát ha ott lakik a gyerek,vagy önellátóként is sokat jár haza,sok szülő nem képes felnőttként kezelni a gyerekét,hiába 30 feletti.

Na meg az se mindegy,hogy akar-e az illető költözni a párjához.

A párom is még a szüleivel lakik és tervezünk összeköltözni.

2017. dec. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Ezzel az a bajuk a nőknek, hogy általában anyagi okai vannak, márpedig csóró férfi nekik nem kell.
2017. dec. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít kivel élsz, csak

1. Ettől függetlenül legyél teljesen önálló és önellátó, tiszta és rendezett, ami a háztartást illeti

2. Anyagilag is törekedj önállóságra, ebből kifolyólag pedig...

3. ...legyen a céljaid között a költözés is, ha megéri. Tehát gyűjtögess, kezeld a pénzt, próbálj meg beleadni a közösbe, eltartani magad.


Albérletbe menni annak, aki megteheti, hogy kényelmesen (és ingyen vagy olcsóbban) éljen otthon, egy baromi nagy kirakatélet. Olyan, mint csóró senkiként kocsikázni egyik kerületből a másikba azért, hogy elmondhasd, van autód.


Magával csesz ki az, aki bevonul egy albérletbe és fizet egy idegennek azért, hogy egyedül legyen. Úgy sem jön össze hamarabb a pénz lakásra, sőt. Én meg nem ismerek olyan szülőt, aki ne örülne neki, hogy a fia/lánya otthon van vele, ha amúgy semmi gondja nincs rá, néha csinál ő is kaját, be van szervezve a házimunkába, hogy mikor mit ki csináljon, nincs gond a fogyasztására, semmire és van egy külön kis tere (szobája) ahol ellehet.


Azok szoktak nagyon hisztizni amúgy mindenáron külön lakhelyért, akik minden szutykot fel akarnak magukhoz vinni magukévá tenni. Komolyan.:D Hozzánk is csak úgy jöhet ember, ha bemutatom a szüleimnek és tudják, hogy ki ő és miért tölti itt a délutánt/estét. Nem azért, mert annyira tudni akarják, hanem mert így korrekt, hogy ne bújkáljon az ember a másikkal a többiek elől, akivel lakik és szerintem egy szülő sem nézné jó szemmel, ha a fia/lánya a harmadik srácot/lányt viszi át a héten.:D Mikor ez szóbajön ismerkedésnél, gyakran húzzák is a szájukat miatta... Szépen látszik, ki mit akar. ;)

2017. dec. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Érdekes hogy első kettő a mosást említi, pedig az a létező legkönnyebb házimunka...
2017. dec. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!