Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha 10 éve eredménytelenül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha 10 éve eredménytelenül keresem a párom, és már rég vágynék családra, megbánnám szerintetek, ha az apa nélküli gyerekvállalást választanám?

Figyelt kérdés
Mert én borzasztónak tartottam sokáig még a gondolatát is. De mostanában kezdem átértékelni… Kifutok az időből, sőt, évek óta úgy érzem, kifutottam. Egyetlen ember volt, akibe igazán bele tudtam szeretni és boldoggá tett, de neki idővel nem voltam elég. A környezetemben nem ismertem meg soha olyan embert, aki férfiként érdekelne, és végigolvastam most is több társkereső férfi tagjainak bemutatkozását, de ha igazat írtak, egy sem olyan, akivel összeillenénk. Más értékrend, más világlátás, kizáró személyiségjegyek… Ilyen szintű megalkuvás nem lenne tisztességes. Nem mondok le róla, hogy egyszer még sikerül kincsre bukkannom, de ki tudja, mikor virrad fel ez a nap, és én nem akarok középkorúként vagy még ennél is később belekezdeni a családalapításba. Van olyan, aki ezt vállalta? Megbánta, vagy azóta is úgy érzi, hogy így döntene?
2017. szept. 22. 15:05
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Attól még, hogy még jobbat akart, ez semmi másnak nem csökkenti le az értékét. Nem volt rossz ember, sőt, teli érzelemmel és empátiával. Azt nem mondom, hogy én tökéletes vagyok, és senkinek se megalkuvás. Ez viszont mind a múlt, és nincs értelme vitatkozni rajta, de még felemlegetni sem, attól nem jutok előrébb, hogy őt elemzem. Egyébként nem egy általános eszményt keresek, hanem azt, akivel boldogok lehetünk.
2017. szept. 22. 16:26
 12/21 anonim ***** válasza:
42%

#4 vagyok. Szerintem 29 évesen még nem kell aggódnod. Tűzz ki egy dátumot, mondjuk a 35. születésnapodat, és ha addig sem találsz senkit, irány a spermabank vagy az örökbefogadás. Addig viszont becsülettel keresni kell a párodat, csak azért is légy aktív a társkeresőn, sose lehet tudni, mikor találsz valakit. Legyen olyan hobbid, ahol sok emberrel találkozol, járj baráti társaságba. És ha sehogy sem sikerül, na akkor jöhet a B terv.


Az előttem szólóknak tényleg igaza van abban, hogy a gyereknek rossz lesz apa nélkül, de gondolj bele, ha választhatna az apa nélküli gyerekkor és aközött, hogy meg sem születik, mit választana gondolkodás nélkül?

2017. szept. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
50%
Apa kell neki. Ha fiú azért hogy fiús dolgokat tanuljon , azon férfiak akik anyu mellett nőttek fel elég.. hmm érdekesek. A lanynak meg kell az apa akit szerethet :))
2017. szept. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Keress olyan pasit, aki gyereket csinál neked, és azzal jöjj össze! Nem sok esély van rá, hogy működhet egy ilyen kapcsolat, de én pont ismerek egyet, ahol bejött ez a taktika. Srác már végül úgy keresett párt magának, hogy elveszi azt a lányt, aki gyereket csinál neki. A kicsi már 5 éves, és azóta is boldogok :)
2017. szept. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Ez az utolsó példa is nagyon merész. Mi van, ha a sokkal esélyesebb szétválás következik be?


Párkapcsolat szempontjából a kisebbik rossz, hogy nincs ismert biológiai apa, aki sokféleképp megnehezíthi az életet.

Gyerek szempontjából sem garantált, hogy jól járna egy ilyen szituációval, hogy nem le elszenvedője az apja esetleges játszmáinak, vagy részesei maradnának egymás életének,megkapná a mintát és gondoskodást tőle. Plusz ott lennének az apa új párkapcsolatai, akár gyerekekkel, az is számos keserű konfliktus forrása lehet.

2017. szept. 22. 17:14
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy biztos. A gyereknevelés nem egyemberes sport. Rengeteg szeretetet ad egy gyerek, de pont ugyanennyire idegtépő is tud lenni. Kell valaki, akire számíthatsz, akinek 10 életmentő percre át tudod adni a kicsit. Ez ideális esetben az apuka, de ha ő nem elérhető, tökéletesen megfelel a nagyi, egy barátnő, vagy bárki a rokonságból, akiben bízol. Én minden nap hálát adok a mindenségnek azért, hogy 1 gyereknek 2 szülője van. Ha van a környezetben valaki, aki támogat, és tud/hajlandó segíteni a rázós órákban, akkor hajrá. A "gyereknek apa kell" dologra meg annyit, hogy azoknak a gyerekeknek is kellene apa, akiket elhagy az apjuk. Nem látom rosszabbnak, ha egy nő egyedül vág neki a gyerekvállalásnak, tudja, hogy csak magára számíthat, mintha apuka beleun és lelép a gyerek második szülinapja előtt.
2017. szept. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Erdekes kerdes, ezen mar en is gondolkoztam, hogy mi lenne, ha nem talalnam a parom.

Nagyon szeretnek majd gyereket ( almaimban tobbet is) , ha ugy alakulna,hogy 35 eves korom korul se lenne meg kilatasban a gyerek, akkor bevallalnam azt, amit te irsz.

Kell az apa, nem mondom. De sajnos tenyleg azoknak is kene, akiket meg kiskorukban elhagy az apjuk. ( nekem se volt, de egyben vagyok :) )


Viszont ez maradjon inkabb csak egy elkepzeles, es te is / en is talaljuk meg a parunkat. :)

2017. szept. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Hát, én ismerek olyat, aki azt választaná, hogy inkább meg se született volna.


"Olyan párkapcsolat sem lenne tisztességes, ahonnan aztán úgyis "vinném" a gyerekemet, és lenne egy bonyolult élete, és egy idézőjeles apja..."

Ebben van igazság. Ugyanakkor nem muszáj mindenkinek gyereket vállalni. Aki pedig a társadalmi fontosságról beszél, gondoljon arra, hogy a Föld így is túlnépesedik.

2017. szept. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
45%
Ez már offtopic, de a túlnépesedés kamu. Az előállított élelmiszer 70%-át kidobjuk...
2017. szept. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

És mégis rengetegen éheznek. A felelőtlenség nem egyenlő azzal hogy kevesen vagyunk.

Kérdező, szerintem nagyon nagy önzőség lenne gyereket vállalni apa nélkül, de ezt úgyis te döntöd el.

2017. szept. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!