Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha 10 éve eredménytelenül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha 10 éve eredménytelenül keresem a párom, és már rég vágynék családra, megbánnám szerintetek, ha az apa nélküli gyerekvállalást választanám?

Figyelt kérdés
Mert én borzasztónak tartottam sokáig még a gondolatát is. De mostanában kezdem átértékelni… Kifutok az időből, sőt, évek óta úgy érzem, kifutottam. Egyetlen ember volt, akibe igazán bele tudtam szeretni és boldoggá tett, de neki idővel nem voltam elég. A környezetemben nem ismertem meg soha olyan embert, aki férfiként érdekelne, és végigolvastam most is több társkereső férfi tagjainak bemutatkozását, de ha igazat írtak, egy sem olyan, akivel összeillenénk. Más értékrend, más világlátás, kizáró személyiségjegyek… Ilyen szintű megalkuvás nem lenne tisztességes. Nem mondok le róla, hogy egyszer még sikerül kincsre bukkannom, de ki tudja, mikor virrad fel ez a nap, és én nem akarok középkorúként vagy még ennél is később belekezdeni a családalapításba. Van olyan, aki ezt vállalta? Megbánta, vagy azóta is úgy érzi, hogy így döntene?
2017. szept. 22. 15:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Apa nélküli gyerekvállalás = Családalapítás? Nem gondolnám, hogy jogod van eleve megfosztani egy gyereket annak az esélyétől, hogy rendes családba szülessen. Örökbe is fogadhatnál egy gyereket, és akkor mondjuk az idő sem szorítana annyira. Szerintem önzőség a gyerek érdekeit háttérbe helyezni csak azért, mert te gyereket akarsz.
2017. szept. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az érveket és ellenérveket magamtól is tudom, ezzel kezdtem. Engem az érdekelne, hogy alakult ez a valóságban. Olyan párkapcsolat sem lenne tisztességes, ahonnan aztán úgyis "vinném" a gyerekemet, és lenne egy bonyolult élete, és egy idézőjeles apja...
2017. szept. 22. 15:28
 3/21 anonim ***** válasza:
66%

Igen, van ilyen ismerősöm aki így vállalt gyereket, az apa személye titok a mai napig.

A kisfiú 6 éves. A szívem szakad meg ha látom hogy a gyerek hogy kapaszkodik minden férfira akivel kapcsolatba kerül.

Ordít a viselkedésén az apa-hiány.

Anyagilag jól elvannak, a pénz nem probléma de a gyerek nem lesz teljes értékű férfi.

2017. szept. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem értelmes és korrekt módon végiggondoltad a dolgokat. Sajnos nem ismerek ilyen nőt, tehát a kérdésedre nem tudok válaszolni, de ha neked ennyire fontos a gyermekvállalás, és máshogy nem tudod megoldani, ezt valóban a legkorrektebb módja. Ez nem lesz népszerű vélemény, de mivel egyébként is fogy a magyar népesség, az embernek társadalmi felelőssége is van ebben a kérdésben. Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy hány éves vagy?


Ha még szeretnél erről beszélgetni, írj privátban.

2017. szept. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Nem kioktatasbol irom, de attol, hogy elolvasod az emberek adatlapjat, meg tul sokat nem tudsz roluk, foleg azt nem, hogy ossze e illenetek. Ne skatulyazd be az embereket egy profil alapjan, ismerkedj spontan, szemelyesen es igyekezz valoban megismerni az embereket. Az en paromra se mondtam volna az elejen, hogy osszeillunk, vagy hogy olyan tulajdonsagokkal rendelkezik , hogy hosszutavon vagy akar rovid tavon tervezzek vele. Ennek ellenere miutan megismertem, meglattam mas arcait is,es nagyon klassz partner :-)


A kerdesedre valaszolva: biztosan nem tudjuk megjosolni, szerintem ha vagysz gyermekre, kicsi az eselye, hogy megbanod, olyan anyaktol, akiknek nem jo a hazassaga is azt hallom, hogy a gyereket nem bantak meg, o az eletuk szerelme :-) viszont egyetertek az elottem szoloval - nincs jogod a gyereket megfosztani attol, hogy teljes csaladban nohessen fel, oke, hogy ha lenne parod, akkor is szetvalhatnanak az utjaitok, de azert ez nem ugyanaz.

2017. szept. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ha így szenvedne az apahiánytól, az tényleg szívszorító, és nem tudnám megbocsájtani magamnak. Nagyon súlyos ez a döntés. És az édesanyja azóta sem élt párkapcsolatban, olyannal, aki betöltené ezt az űrt?

2017. szept. 22. 15:41
 7/21 anonim ***** válasza:
36%
A gyerekből nem lesz lelkileg egészséges felnőtt. Szüksége van férfi és női energiákra. Ezért is tartom bűntettnek, hogy melegek gyereket nevelhetnek. Elcseszik a gyereket a degenerációjukkal.
2017. szept. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Lehet, az is baj, hogy egyszer már volt egy túlságosan tökéletes ember. De nem pontosan őt keresem másokban; azt egyébként, hogy milyen tulajdonságokkal nem alkotnék hosszú távon életképes párost, más kapcsolataimban tanultam meg. És sajnos többnyire ezek köszönnek vissza. Nem írom le a többi embert, ettől nem lesznek rosszak a szememben, csak egyszerűen velem nem működne harmonikusan, ezt tudom. Van egy olyan ábrándom, hogy nem apa nélkül nő fel, hiszen az ellenkezője azt is jelentené, hogy örökre magányos maradok. De belátom, hogy erre nem lehet alapozni.
2017. szept. 22. 15:54
 9/21 A kérdező kommentje:
29 vagyok.
2017. szept. 22. 16:12
 10/21 anonim ***** válasza:
Számodra az tökéletes, akinek nem vagy elég és eldob?
2017. szept. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!