Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha a gyerekváll...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnátok, ha a gyerekvállalást a jövőben intelligenciaszinthez kötnék?

Figyelt kérdés

Magyarán minden embernek el kellene végeznie egy egységes IQ-tesztet, és csak egy bizonyos szint felé eső emberek vállalhatnának gyereket (vagy az alatta lévők csak korlátozottan, pl csak 1 gyereket max).


Ennek több szempontból is hasznos végkifejlete lenne véleményem szerint:

- nem vállalnának gyereket olyanok, akik még saját magukról se tudnak gondoskodni, nem hogy egy gyerekről (lásd pl: [link] )

- csökkenne a túlnépesedés várható szintje, ezzel szintén sok gond megoldódna: kevesebb lenne az ember, ezáltal kevesebb lenne a nélkülözők, szegények száma, csökkenne, vagy akár megszűnne a munkanélküliek száma

- az egész társadalomnak is jót tenne, ha csak az intelligensebb rétegek maradnának meg, az életszínvonal javulna


Mert jelenleg sajnos a statisztikák pont az ellenkezőjét mutatják: míg az intelligensebb emberek egyáltalán nem, vagy max csak 1-2 gyereket vállalnak, addig az értelemben hiányosak 5-6 gyereket potyogtatnak. Pont azért, mert akinek van sütnivalója, az érzi, hogy a mai körülmények között igen nehéz és kockázatos gyereket vállalni, és úgy nem vállalnának gyereket, ha nem tudnak egy bizonyos életszínvonalat biztosítani neki.


2015. okt. 23. 00:47
1 2 3 4
 1/31 opened paradise ***** válasza:
81%
Kihalnánk.
2015. okt. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
87%

Es ki huzza meg a hatart?


Nem mintha egyetertenek azzal, hogy a szomszed Mariska mar az 5.gyereket pottyantja ki magabol az 1 szobas lakasra, de ezt nem lehet ennyire egyszeruen szabalyozni.

2015. okt. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Igen, mondjuk erre is van esély... de ha mondjuk ezzel egységesen támogatni kezdenék az intelligens embereket a gyerekvállalásban, akkor biztos jobban megjönne a kedvük hozzá. Mert jelenleg szerintem sokan csak pénzügyi okokból nem vállalnak inkább gyereket (ami ugyebár egyes kevésbé intelligens embereket nem akadályoz meg ebben).
2015. okt. 23. 00:59
 4/31 anonim ***** válasza:
Hát nem Magyarország miatt van túlnépesedés, de Európa miatt sem. Afrikában és Ázsia bizonyos országaiban lenne ez releváns, de ott meg senki nem tudna még hasonlót sem bevezetni.
2015. okt. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Kettes: kutatások kimutatták, hogy mennyi intelligencia kell bizonyos dolgokhoz. Most csak egy példát hozzak, itt is leírnak pár dolgot erről: [link]

Ez alapján kb 90-hez helyezném a határt, mert az alatta lévő már alacsony iq-nak számít.

2015. okt. 23. 01:04
 6/31 _Harry Potter_ ***** válasza:
100%

Mi lenne az a bizonyos szint? Az átlag IQ szint az 100. Ez szerintem elfogadható határ lenne. Na jó, még a 90 is belefér.


Komolyan elgondolkodva, nem hülyeség amit mondasz. Azért tényleg durva belegondolni abba, hogy buta, 60-70-es IQ-val rendelkező emberek is gyereket csinálnak...

2015. okt. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Négyes: igen, mondjuk ez egy kicsit komplexebb probléma lenne. A felvetésem főleg a fejlettebb országokra vonatkozna, mert pl Afrikában sajnos olyan rosszak a körülmények, hogy nem lehet összehasonlítani pl az európai szinttel. És mivel erről nagyrészt nem ők tehetnek, nem jelenthetjük ki,hogy akkor ezentúl nekik ne legyen gyerekük. Inkább valahogy támogatni kéne őket, hogy fejlődhessen az életszínvonaluk.


Hatos: én is olyan 90-100 körüli szintre gondoltam, szerintem ez már egész elfogadható lenne. Szerintem amúgy is teljesen logikus lenne, hogy aki saját magáról nem tud gondoskodni valamilyen szinten, az gyereket se vállaljon.

2015. okt. 23. 01:18
 8/31 anonim ***** válasza:
69%

Jó és ezt pontosan hogyan szabályoznád? Orvosilag meddővé teheted az embert és az iq-ja nem is igen fog nőni bizonyos kor fölött, max csökken, de ez csak egy törvény lenne, a törvények meg változhatnak és egy ilyen beavatkozás meg végleges, szóval ilyen törvényt úgy konkrétan nem tudnának hozni.


Sokkal reálisabb lenne egy oktatáshoz és vizsgához kötni minden jellegű támogatást. Családi pótlék, segélyek, diákedvezmény és minden csak az időben vizsgázott szülők gyerekinek járna. Ez annyiból járhatóbb, hogy ha valakinek van rá pénze, csak buta, nem követ el bűncselekményt, ha szaporodik, csinálja. Ebből kevés van, viszont pont ők azok, akik meg tudnák akadályozni így vagy úgy a törvényedet. Ha őket békénhagyod, könnyebb dolgod van. Illetve mivel csak a támogatást vonnád meg, nem végleges, valamivel reálisabb.


A tanfolyam és vizsga pedig nem tartalmazna iq tesztet, mert hiába van valakinek 160-as iqja, nem lesz alkalmas a gyereknevelésre. De éppen valaki 88-as iq teszttel még lehet jó szülő, ha egyébként magas eq-val rendelkezik és egyszerűen csak mindig fáradt volt amikor az iq teszten részt vett.


A gyereknevelés ennél praktikusabb dolog. Az egész tanfolyam és vizsga finanszírozható lenne a megbuktatottaknak később ki nem fizetett segélyekből, juttatásokból, tehát nem plusz kiadás, viszont hasznos lenne. Lenne elméleti és gyakorlati része is. Mint egy jogosítvány. Autót se vezethetek csak mert 125-ös az iq-m. Azért nem, mert veszélyeztetném mások életét. A sajátomat törvény szerint veszélyeztethetem, mivel extrém sportolni úgy ahogy szabad. De másokét nem. Ha csinálok egy gyereket és nem tudok mit kezdeni vele, azzal veszélyeztetem az ő életét. Meg a későbbi iskolatársaiét, ha nem nevelem meg normálisan.


Értelemszerűen 80 alatti iq-val senki nem menne át ezen a vizsgán, de akkor sem ahhoz kéne kötni, mert köze nincs hozzá.

2015. okt. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
jajj nee... a 444-et inkább hagyd! Félre hangolja az agyad!!! Beteg egy oldal...sok baromsággal..komolyan...rosszra hangol
2015. okt. 23. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen hulye vagy. Segitek elmondok par dolgot.

1. Lehetetlen amin gondolkozol.

2. Ha nincs ez a sok hulye 70 IQ-s aki ilyen fideszfeleket szavaz meg akkor ok nem lennenek hatalmon amit nem azzal lehet elerni, hogy elveszuk meg azt is ami van hanem azzal ha a jobban eloktol vesszuk el azt ami van.

3. Az emberiseg 200ev alatt kihalna, mert nem garancia az, hogy az intelligensebb emberek gyermekeket nemzenenek ea az aem biztos, hogy kepes lenne ra, mivel rengeteg olyan ember van aki azert intelligens, mert testi fogyatekossaga van es az agyanak nem kell koncentralnia a test mozgatasanak tobbi reszere.

+ azzal, hogy csokkenne a letszam, nem biztos, hogy jott ernenk el. Nem gatancia, hogy a leszarmazottak is intelligensek lesznek, de ha megis akkor pedig csak szimplan ehenhalnank, mert a mezore senki nem menneki kapalni ha van tehetsege ahhoz, hogy sokkal kevesebb munkaval ami csak okossagot igenyel jobban keressen. + elobb vagy utobb ugy is minden gepesitve lesz es akkor csak nehany embernek lesz munkaja. Ugy, mint mernokok, programtervezok, orvosok akiket gepek/robotok nem potolhatnak.

Iras miatt bocs, telorol irtam.

2015. okt. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!