Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha a gyerekváll...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnátok, ha a gyerekvállalást a jövőben intelligenciaszinthez kötnék?

Figyelt kérdés

Magyarán minden embernek el kellene végeznie egy egységes IQ-tesztet, és csak egy bizonyos szint felé eső emberek vállalhatnának gyereket (vagy az alatta lévők csak korlátozottan, pl csak 1 gyereket max).


Ennek több szempontból is hasznos végkifejlete lenne véleményem szerint:

- nem vállalnának gyereket olyanok, akik még saját magukról se tudnak gondoskodni, nem hogy egy gyerekről (lásd pl: [link] )

- csökkenne a túlnépesedés várható szintje, ezzel szintén sok gond megoldódna: kevesebb lenne az ember, ezáltal kevesebb lenne a nélkülözők, szegények száma, csökkenne, vagy akár megszűnne a munkanélküliek száma

- az egész társadalomnak is jót tenne, ha csak az intelligensebb rétegek maradnának meg, az életszínvonal javulna


Mert jelenleg sajnos a statisztikák pont az ellenkezőjét mutatják: míg az intelligensebb emberek egyáltalán nem, vagy max csak 1-2 gyereket vállalnak, addig az értelemben hiányosak 5-6 gyereket potyogtatnak. Pont azért, mert akinek van sütnivalója, az érzi, hogy a mai körülmények között igen nehéz és kockázatos gyereket vállalni, és úgy nem vállalnának gyereket, ha nem tudnak egy bizonyos életszínvonalat biztosítani neki.


2015. okt. 23. 00:47
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Felföldi helyett feltörni akart lenni csak autocorrect...
2015. okt. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

" Ha nincs ez a sok hulye 70 IQ-s

aki ilyen fideszfeleket szavaz meg"


Fideszre szavaztam én is 130-as IQ-val. Ugyan ki másra? A 8 felé szakadt egyutt-kulon-mszp-dk-ra akik mar lejarattak magukat? :) A szelsojobb, rasszista partra? Vagy valami esélytelen törpepártra?

2015. okt. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Aki már vitte valamire azt nem kell támogatni. Érdekes módon az a réteg az aki max 1-2 gyereket vállal.


És akkor az a gyerek igya meg a levét ahol a szülők felelőtlenek voltak? Vagy csak egyszerűen szerettek volna nagy családot amire meg is volt hajdan a lehetőség de mondjuk idő közben az apa munkanélküli lett stb? Vagy tartós beteg a harmadik gyerek és az viszi el a pénzt? Te ezeket büntetnéd, mert csak azt látod, hogy bezsúfolódtak a panelbe három gyerekkel, anyuka tesco pénztáros (te nem tudod, hogy két diplomája van, de nem talál munkát) apuka munka nélküli és ő van otthon a kicsivel?


Neked sincs sok intelligenciád akkor, ha szerinted ez jó megoldás lenne.

2015. okt. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Ez az ötlet kivitelezhetetlen. Amugy nem az a baj a 80-as IQ-val, hogy nem tud gyereket nevelni, hanem az, hogy 80-as IQ-val nagyobb esély van rá, hogy az utód sem lesz 100-as. Magasabb IQ-val nagyobb esély van rá, hogy a gyereknek is magas lesz.
2015. okt. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

" te nem tudod, hogy két

diplomája van, de nem talál munkát"


Büfé-ruhatàr szakok? Bár még azok is talalnak jobb munkat. Nem hiszem, hogy tul sok diplomas penztaros van.

2015. okt. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Én érzelmi intelligenciához, önismerethez, empátiához kötném inkább. Ma is láttam egy nőt, aki tíz percen belül kétszer fenekelte el az ovis korú kislányát és úgy beszélt vele végig, hogy egy kutyával is szebben szokás.

Egy alacsony intelligenciájú, de szeretetet adni tudó szülő sokkal inkább képes társadalmilag hasznos embert nevelni, mint egy intelligens ideggyenge ember.

2015. okt. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 _Harry Potter_ ***** válasza:
Már hogyne jelentene semmit a IQ. Butaság, hogy nem jelent semmit. Logikus gondolkodás nélkül a világban nem lehet érvényesülni. Aki hülye, és nem tud gondolkodni, azt lazán átverik. Egy unintelligens embert könnyű megvezetni, szemben egy olyannal, aki 2-3 lépéssel előre jár a dolgokban.
2015. okt. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam hogy legyen teljesen hülye, de én ha választhatnék, egy átlagos IQ és magas EQ-t választanék fordított arány helyett.

Ami pedig egy korábbi hozzászóló gúnyos megjegyzését illeti a "büfé-ruhatár" szakról: igen, sok bölcsész diplomás nem talál munkát. És nem kell leszólni, mert rohadt magas IQ val is el lehet végezni szakot amit az ember szenvedélyből végez el mert ez érdekli (filozófia, klasszika-filológa) és igen, egy latin-filozófia szakos bölcsész is lehet munka nélkül.

2015. okt. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 _Harry Potter_ ***** válasza:
Ha már ennyire szóba került az EQ, van olyan oldal, ahol normálisan le lehet mérni?
2015. okt. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Persze, hogy munkanélküli a bölcsész...


És félreértés ne essék, tudom, hogy vannak kivételek. A probléma, hogy ott a kivételek tudnak megélni ebből.

Mérnöki pályán általánosságban elmondható, hogy könnyű elhelyezkedni. Kivételek persze vannak, akiknek nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem jön össze. Na ez a különbség.


Nem nézem le egyébként a bölcsészeket, mint embereket, de legtöbbjük szakmáját, munkáját értékelhetetlennek tartom.

Van egy bölcsész ismerősöm, aki rendkívül okos, intelligens, és nagyon jól megél a bölcsész végzettségével. Mikor a munkájáról beszél, akkor teljesen oda-vissza vagyok. Egyrészt mert nagyon izgalmas, érdekes dolgokat csinál, másrészt pedig elképesztő, hogy mindehhez milyen tudás kell.. Le a kalappal..Ha csak feleannyira lennék okos a szakmámban, mint ő a sajátjában, akkor halálra keresném magam. (Pedig így is nagyon jól tudok érvényesülni, és szeretem is amit csinálok.)


Na hát egy ilyen ismerősöm van csak.


Mindegy is..korábban már leírtam mit gondolok.

2015. okt. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!