Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » "Ne válogass" és "ne gyere...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Ne válogass" és "ne gyere össze bárkivel, várj az igazira" 2 ellentmondó tanács az oldalon. Melyiket kellene megfogadni?

Figyelt kérdés

Szinte minden magányos ember által kiírt kérdés alatt elhangzik valamelyik, sokszor mindkettő ugyanazon kérdés alatt. De ez két egymásnak súlyosan ellentmondó dolog.


Melyik az igaz, melyiket kellene megfogadni?


Érvek és ellenérvek:


"Ne válogass"


Mellette: ha sokat válogatsz lehet elhajtod azt is akivel később jó lett volna, ha sokat válogatsz egyedül halsz meg, tudd hol a helyed, fogadd el a sorsodat.


Ellene: Igénytelenség-érzése, kétségbeesettség-érzete van, hazudsz annak akivel vagy, mert nem is szereted/vonzódsz hozzá igazán, elszalaszthatod az igaz szerelmet a kapkodás miatt, rossz kapcsolatod lehet.


"Várj az igazira"


Mellette: Ha sikerül sokkal boldogabb leszel mintha csak úgy összejönnél valakivel jobb híján, szerelem, jobb kapcsolat lehet ebből ha a megfelelő preferenciák mentén választasz.


Ellene: akár 50 évig is várhatsz ha nincs szerencséd, válogatás közben 1 kis hiba miatt elküldheted akivel nagyon jó lett volna és a kis hiba észre sem vehető dolog lett volna, ha csúnya vagy mindenki azzal fog támadni, hogy ne válogass, mert nem teheted meg.


Most melyik? Én személy szerint a másodikat támogatom, de nem tudok tiszta szívvel beállni mögé, mert mi van, ha az "ellene" rész valósul meg végül?



2017. szept. 17. 11:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
63%
Mindkettőt. Csak együtt működnek.
2017. szept. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
29%
Ha csak elsőt fogadod meg, akármilyen babával összejössz. Ha csak másodikat, nagyon közel vagy kizárólag tökéletes ideáloddal jössz majd össze.
2017. szept. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindig az arany-kozeput nyer. Mindenhol
2017. szept. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Az elet nem fekete es feher. A kulcs mindig az egyensulyban van.



Valogatni muszaj, nem szabad osszejonni minden jottmenttel, de a feher hercegre/kiralynore sem szabad varni, mert olyan ritkan letezik.

2017. szept. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Lazy Lover ***** válasza:
19%
baromság az összes Ne válogass olyannal nem fogok össze jönni aki nem tetszik.. Várj az igazira! nem várok senkire vagy össze jövünk vagy nem
2017. szept. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

#2 és #3


Megtennétek, hogy ezt kifejtitek? Tényleg érdekel, hogy mi a pontos középút. Mi a meglátásotok erről?

2017. szept. 17. 11:32
 7/23 Heart of Darkness ***** válasza:
100%
Egyik sem.. Kell találni egy embert akivel jól elvagy, akivel megértitek egymást, akit tudnál szeretni, akivel tudsz közösen nevetni és akiben bízol.. a többi majd alakul magától.
2017. szept. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Mint mindenben,itt is létezik arany középút.Tehát valahol a kettő között van az igazság szerintem,hiszen mindegyik egy szélsőséges vélemény.Nyilván nem kell szóba állnod az első jöttmenttel,de nem is kell kikosaraznod mindenkit,aki nem tökéletes.A vonzalom persze fontos,abban én sem vagyok megalkuvó.Ha nincs meg az a bizonyos szikra,megette a fene az egészet.
2017. szept. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%

Én soha nem mondtam azt hogy ne válogass. Válogass, csak nem mindegy, milyen kritériumok alapján. Néha át kell vizsgálni az elvárásaidat, nem irreálisak-e, illetve mit nyújtasz érte cserébe. Pl a sportos test jogos elvárás olyantól aki sportol, aktív életet él, de hiába genetikailag vékony valaki ha szabad idejében csak a tv előtt döglik és pizzát zabál, akkor egy sportos társ nem igazán való mellé.

A diploma is ilyen, jó ha van, és nyilván minden diplomás hasonlóra vágyik, de az sem tragédia ha nincs, ha más minden stimmel.

Azt viszont ellenzem, hogy várj az igazira. Nincs igazi, nem létezik. Több olyan is van, akiből jó eséllyel az igazi válhat, de nincs mindenkinek egy elrendelt bombanő/tenyészcsődör, aki csak rá vár és onnantól happy end. A kapcsolatokért meg kell dolgozni.

Szerintem a kulcsszó a válogatás reális kritériumok alapján.

2017. szept. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Egyiket se. Élj a saját meglátásaid szerint, ne úgy, ahogy mások megmondják.
2017. szept. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!