Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit ronthatok el, ha mások...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit ronthatok el, ha mások véleménye szerint meg egy "főnyeremény" vagyok? (Kicsit hosszabb! )

Figyelt kérdés

Egyik nagyon jó barátommal futottunk össze hosszú idő után. Most ismertem meg a menyasszonyát, és volt alkalmam beszélgetni vele is kicsit bővebben.

Mondta, hogy tökre pozitívan csalódott bennem, és hogy milyen házias férfi vagyok, hogy főzök, mosok, takarítást is megcsinálom, meg minden. És hogy mentalitásra is egy tök laza, jó humorú, mégis komoly gondolkodású pasi. (Nem akarom magam fényezni, mert nem szeretek kérkedni, de ezeket ő mondta.)

Értetlenkedve tette fel nekem a kérdést, hogy anno az egyetemen miért nem csajoztam be.


Ekkor terelődött át a szó a csajozásra, ismerkedésre.

Mutattam neki pár lányt a facebook-on, akikkel konkrétan randizni is voltam, és akik kivétel nélkül burkoltan vagy nyíltan azért dobtak, mert nem értem fel ahhoz a szinthez, amit ők elvártak anyagilag.

Ezen nagyon meglepődött, mivel annyit mondott ő is, hogy kép alapján kb. a lányok 80-90%-ából ő sem nézte volna ki ezt. Mivel mikor elkezdtem mondani, hogy hogy jártam ezzel meg azzal, akkor megjegyezte, hogy: "Mert biztos a cicababákra mentél." Mikor azonban látta a képeket, mondta, hogy nagyon nem így van, volt egy két lány, akit nem is értett, mivel hogy kicsit húsosabb volt, amolyan teltkarcsú, mondván: nem nézte ki belőlem, hogy bejönnek nekem az elmondottak alapján.

Előtúrtam neki egy korábbi, kb. 3 évvel ezelőtti beszélgetést is az egyik lánnyal, akivel leszerveztem a randit, mikor megtudta, hogy tömegközlekedéssel akarok menni, mert nincs (akkor még nem volt) autóm, visszaírta, hogy el se induljak, felesleges, lúzerekkel nem foglakozik tovább.


Többen mondták már, hogy mentalitásra teljesen komoly, család centrikus férfi vagyok, és hogy mekkora kincs vagyok/leszek a barátnőmnek.

Ő csak kikerekedett szemekkel hallgatta a pofára eséseimet, és annyival konstratálta, hogy nincs szerencsém, pedig a hozzá hasonló nők ölnének egy ilyen pasiért. Ő is ezért zúgott bele haveromba, mert egy rossz kapcsolat után (elmondása alapján a pasinak néha eljárt a keze) tíz körömmel kapaszkodik bele, mivel annyira jó ember.

És hogy én is hozzá hasonló beállítottságú vagyok, ezért nem is értette, miért vagyok még egyedül.


Szerintetek mi lehet a baj? Egyszerűen nem jutok ötről a hatra a kapcsolatok terén. Itt vagyok 29 évesen, és még nem volt kapcsolatom. :(


U.I.: Persze az összes nő felajánlotta a végén a barátságot, de alamizsna nekem meg nem kell. Erre speciel haver menyasszonya is csak annyit mondott, hogy legalább van tartásom, ez amúgy is csak illemmondat egy nő részéről.



2017. júl. 28. 22:51
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

"Előtúrtam neki egy korábbi, kb. 3 évvel ezelőtti beszélgetést is az egyik lánnyal, akivel leszerveztem a randit, mikor megtudta, hogy tömegközlekedéssel akarok menni, mert nincs (akkor még nem volt) autóm, visszaírta, hogy el se induljak, felesleges, lúzerekkel nem foglakozik tovább. "


Ez a csaj egy paraszt.



"Többen mondták már, hogy mentalitásra teljesen komoly, család centrikus férfi vagyok, és hogy mekkora kincs vagyok/leszek a barátnőmnek.

Ő csak kikerekedett szemekkel hallgatta a pofára eséseimet, és annyival konstratálta, hogy nincs szerencsém, pedig a hozzá hasonló nők ölnének egy ilyen pasiért. "



Én tényleg nem bántásból írom, amit írok, csak megfigyelésként, mert szerintem egy olyan jelenséget írtál le, ami mindenkit érint,legyen nő vagy férfi. Egyik barátnőmmel beszélgettünk arról, hogy - most minden bunkóság nélkül mondom - ő kövér, és nem öltözködik túl nőiesen. Persze a lépcsőházban, ahol lakik, minden idősebb férfi kérdezgeti, meg minden hímnemű ismerőse, hogy na, hogyhogy nincs udvarlód? Hát nem látnak a szemüktől a férfiak? Nem kell nekik egy ilyen nő?


De az az igazság, hogy nem kell. Nekem is volt ilyen, hogy X meg Y, aki nem számít udvarlónak (rokon, másnak a pasija, szüleim ismerőse stb.) megjegyezte,hogy hogyhogy nincs barátom stb. Ilyenkor mindig az van, hogy te mennyire jó vagy, mekkora csoda,hogy nincs még senkid. De azért a gyakorlatban nem így van.

2017. júl. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Kérdező, kifejezetten írtam, hogy ne külsőre vedd alapul az ideált. :)

"kivétel nélkül burkoltan vagy nyíltan azért dobtak, mert nem értem fel ahhoz a szinthez, amit ők elvártak anyagilag. "

Itt van a kutya elásva. Nem minden nő anyagias, de te valahogy mindig az anyagias nőkbe futottál bele. Hogy mi alapján... ad magára, csinosan öltözik? Vagy sugárzik belőle a magabiztosság, mert tudja, mit akar? Vagy bármi egyéb? Ezt látatlanban nem fogjuk tudni megmondani. De összességében azt rontod el, hogy mindig ugyanazokat a típusú nőket keresed. Azokat, akiknek fontosabb a pénztárcád a személyiségednél. És az a baj, hogy magadban keresed a hibád, magadon próbálsz változtatni (nem feltétlenül jó irányba), ahelyett, hogy inkább más körökben keresgélnél. :)

Nyilván ugyanitt rontja el az is, akinek csak a szőke nagymellű cicák jönnek be, csak ő más mintát követ, mint te. Az eredmény ugyanaz.

2017. júl. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Milyen érdekes, hogy a 6-os válaszomra egyedül a kérdezőtől jött egy alaptalan cáfolat, a lepontozók pedig egyáltalán nem tudják megcáfolni azt, amit írtam.
2017. júl. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
*5-ös (azóta egy választ töröltek előle)
2017. júl. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Én tudom, hogy a haverod nője próbált azzal vigasztalni, hogy főnyeremény vagy, de ha van minimális önismereted, akkor fel sem merül benned az a kérdés, hogy mit ronthatsz el, ha mások olyan tökéletesnek látnak. Nyilván hízeleg az egódnak, hogy főnyereményként tekintenek rád, azért írtad ezt le. De ha nem találsz párt, akkor nyilván van benned hiba. Mert továbbra is, amit te itt leírsz főnyereményként, az alap. Semmi különös. Családcentrikus, odaadó blabla - nők nagy része nem hülye, természetesen ilyen férfit keres magának egy életre. Azon kéne gondolkodnod, hogy mi az, ami taszító a személyiségedben, amitől nem tudsz egy normális kapcsolatot kialakítani. Továbbra is arra tippelek, hogy érdektelen vagy.
2017. júl. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Az, hogy érdektelen vagyok, az fakultatív dolog. Kinek mi az.

Én saját magamat nem tudom minősíteni ilyen szempontból, csak mások visszajelzései alapján. Barátok, ismerősök nem tartanak annak.

Az egyik hobbim pl. a festészet, amit tanultam is. Most azon dolgozok, hogy ha elegendő mennyiségű amatőr festményem összegyűlik, valahol kellene rendezni belőle egy kiállítást, ami esetleg egy aukcióval egybe lenne kötve. Amatőr festő vagyok, nem lenne nagy pénz, de senki nem a saját pénztárcájának az ellensége, kis plusz mindig jól jön, főleg, ha az ember a hobbijával tudja megkeresni. Aztán mivel eléggé konyítok a grafikai programokhoz, szeretnék akár az így befolyt pénzből egy fotós képzést megcsinálni, aztán mivel fényképezni is szeretek, néha egy-egy esküvőt vagy csak ruhás fotózást bevállalni. Szintén nem hivatásszerűen, arra ott a rendes munka. Csak ha már érdekel, szeretem, akkor miért ne keressek vele pénzt. Amúgy meg róluk nyilván lőttem pár fotót a telefonommal, és még haver is azt mondta, hogy végezzem el a fotós sulit, mert nagyon jó képeket lőttem róluk. Előtte nem is beszéltünk róla, hogy engem ez esetleg foglalkoztathat.

Úgy vagyok vele, hogy ezek a hobbik tudnának akár pénzt is hozni, és akkor akár ezekből is finanszírozhatnám az olyan hobbikat, ami csak viszi (makettezés, modellezés) vagy a szórakozás (utazás, múzeumlátogatás, színház).

Egy dolgot nem szeretek, otthon ülni és nézni ki a fejemből (festés kivétel, az a négy fal között is megy és néha ott a legjobb). Ha más nem, csak járok egyet a városban, ha nem is veszek, csinálok semmit, csak hogy mozduljak egy kicsit ki.

2017. júl. 29. 13:12
 27/30 anonim ***** válasza:
52%
Most engem akarsz meggyőzni arról, hogy érdekes vagy? Egyfelől engem nem kell, mert nem ismerjük egymást, másfelől meg régen rossz, ha kizárólag mások visszajelzéséből építed fel önmagad és a személyiségedet. Világért se akarlak bántani, de nem attól leszel érdekes, hogy fotózol vagy festesz. Ez az ember belső tartásából fakad, neked az hiányzik. Meg most hogy van valamilyen hobbid, az csak annyiban minősít, hogy értelmesen el tudod-e tölteni az idődet. Én akkor is érdekes vagyok, mikor nem csinálok semmit (semmi kérkedés, csak önismeret). Mert szórakoztató vagyok magamnak, szívesen töltöm magammal az időmet. Te vajon magadnak akarsz megfelelni? Te magadnak jó vagy? Vagy csak a mentén határozod meg önmagad, hogy mások főnyereménynek látnak-e?
2017. júl. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Ha most azt kérdezed, hogy magamnak megfelelek-e, akkor a válasz az, hogy ez nem is kérdés. Egyébként is igaz az, hogy amíg magamnak nem felelek meg, addig másnak sem fogok.

Semmilyen tevékenység nem kell ahhoz, hogy jó érezzem magam, viszont tény, hogy jobban érzem magam, a csinálok valamit.

Tehát nem azt mondom, hogy tűzön-vízen társat akarok, mert nem tudok magammal mit kezdeni, csak néha nagyon is jólesne, ha lenne mellettem valaki... nem tudom érthető-e ez így.

2017. júl. 29. 13:42
 29/30 anonim ***** válasza:
Akkor ha önmagaddal rendben vagy, tudod az értékeidet, előbb-utóbb lesz valakid. Mondjuk nagy a hátrányod 29 évesen nulla kapcsolati tapasztalattal, de ha kitartó vagy, és hajlandó vagy feladni a kényelmedből egy párkapcsolatért, akkor majd lesz nőd.
2017. júl. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Az odaadó vagyok ilyen vagyok, olyan vagyok is fakultatív és szubjektív. Most te ezt előadhatod magadról, de nem az a lényeg, hogy te ezt így gondolod, hanem az, hogy a másik fél is így látja-e. Mert hát mindenki azt mondja magáról, hogy rendes vagyok, kedves vagyok, megbízható vagyok, odaadó vagyok, jó a humorom blablabla. Hogyne. Persze. Természetesen...


Mondjuk nekem eleve vicces az is, hogy arra, hogy unalmas vagy, nem vagy érdekes, védekezésképp írsz egy unalmas litániát arról hogy te hogy akarsz egy kis plusz pénzt keresni...

2017. júl. 30. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!