Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit ronthatok el, ha mások...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit ronthatok el, ha mások véleménye szerint meg egy "főnyeremény" vagyok? (Kicsit hosszabb! )

Figyelt kérdés

Egyik nagyon jó barátommal futottunk össze hosszú idő után. Most ismertem meg a menyasszonyát, és volt alkalmam beszélgetni vele is kicsit bővebben.

Mondta, hogy tökre pozitívan csalódott bennem, és hogy milyen házias férfi vagyok, hogy főzök, mosok, takarítást is megcsinálom, meg minden. És hogy mentalitásra is egy tök laza, jó humorú, mégis komoly gondolkodású pasi. (Nem akarom magam fényezni, mert nem szeretek kérkedni, de ezeket ő mondta.)

Értetlenkedve tette fel nekem a kérdést, hogy anno az egyetemen miért nem csajoztam be.


Ekkor terelődött át a szó a csajozásra, ismerkedésre.

Mutattam neki pár lányt a facebook-on, akikkel konkrétan randizni is voltam, és akik kivétel nélkül burkoltan vagy nyíltan azért dobtak, mert nem értem fel ahhoz a szinthez, amit ők elvártak anyagilag.

Ezen nagyon meglepődött, mivel annyit mondott ő is, hogy kép alapján kb. a lányok 80-90%-ából ő sem nézte volna ki ezt. Mivel mikor elkezdtem mondani, hogy hogy jártam ezzel meg azzal, akkor megjegyezte, hogy: "Mert biztos a cicababákra mentél." Mikor azonban látta a képeket, mondta, hogy nagyon nem így van, volt egy két lány, akit nem is értett, mivel hogy kicsit húsosabb volt, amolyan teltkarcsú, mondván: nem nézte ki belőlem, hogy bejönnek nekem az elmondottak alapján.

Előtúrtam neki egy korábbi, kb. 3 évvel ezelőtti beszélgetést is az egyik lánnyal, akivel leszerveztem a randit, mikor megtudta, hogy tömegközlekedéssel akarok menni, mert nincs (akkor még nem volt) autóm, visszaírta, hogy el se induljak, felesleges, lúzerekkel nem foglakozik tovább.


Többen mondták már, hogy mentalitásra teljesen komoly, család centrikus férfi vagyok, és hogy mekkora kincs vagyok/leszek a barátnőmnek.

Ő csak kikerekedett szemekkel hallgatta a pofára eséseimet, és annyival konstratálta, hogy nincs szerencsém, pedig a hozzá hasonló nők ölnének egy ilyen pasiért. Ő is ezért zúgott bele haveromba, mert egy rossz kapcsolat után (elmondása alapján a pasinak néha eljárt a keze) tíz körömmel kapaszkodik bele, mivel annyira jó ember.

És hogy én is hozzá hasonló beállítottságú vagyok, ezért nem is értette, miért vagyok még egyedül.


Szerintetek mi lehet a baj? Egyszerűen nem jutok ötről a hatra a kapcsolatok terén. Itt vagyok 29 évesen, és még nem volt kapcsolatom. :(


U.I.: Persze az összes nő felajánlotta a végén a barátságot, de alamizsna nekem meg nem kell. Erre speciel haver menyasszonya is csak annyit mondott, hogy legalább van tartásom, ez amúgy is csak illemmondat egy nő részéről.



2017. júl. 28. 22:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Semmit nem rontasz el. Ezek szerint kevés az olyan nő, akinek a te típusod jön be.
2017. júl. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi gond nincsen veled én ha csaj lennék bevállalnálak;) nemlehet hogy az a baj hogy unalmas vagy? Vagy kicsit ilyen "papucsos"? Szerintem szardd le mert ha rágörcsölsz az tuti nem sül el jól. Nekem sincs senkim de én elvagyok így mint a befött:D
2017. júl. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Semmit nem rontasz el hidd el, sőt szimpatikus is az amit leírtál magadról. Egyszerűen csak nem akadt még olyan lány az utadba aki ezt értékelné. Sajnálom, hogy így álltak hozzád a nők, de hidd el nem mindenki ilyen. Talán jobb is, hogy nem az ilyenekkel jöttél össze.
2017. júl. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs ennyi alapján, hogy mi lehet a "baj". Talán nincs is, csak tényleg nem volt szerencséd. Van ilyen, ismerek lányokat is akik tök rendesek, intelligensek, jó az értékrendjük, szorgalmasak, dolgoznak, mondhatni átlagon felüliek sok szempontból, és mégsem jön nekik (egyböl) össze a kapcsolat. Meg persze az élet is néha megvárat minket, mert meg akar tanitani leckékre, ezzel felkésziteni a nagybetüs kapcsolatra. Ne add fel a reményt.
2017. júl. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
42%

Én egyszerűen nem hiszem el, hogy létezik lány, aki fotók, névjegy és a posztjai alapján teljesen normálisnak tűnik, beszélgettek napokig egymásra hangolódva, és mielőtt megbeszéltétek volna a találkozót és leírtad, hogy tömegközlekedéssel mennél, ilyet írt volna, hogy "lúzerekkel nem foglalkozik tovább".


Itt valamelyik része kamu.

2017. júl. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

#6 szerinted miért ástam elő a 3 évvel ezelőtti csevegést?

Mert konkrétan ő is azt mondta, hogy ilyen nem létezik. Aztán meg köpni-nyelni nem tudott... :(


És neki is az volt az első szava, hogy ha ilyen divatőrült plázacicákat és/vagy fitnesszkirálynőket akarnék meghódítani, akkor megértené, de hogy a tök átlag lányokból is az ilyeneket fogom ki, az több mint meredek. :( :(

2017. júl. 28. 23:25
 7/30 A kérdező kommentje:

És persze a legfontosabbat neki is említettem, hogy oké, hogy ezek a tulajdonságaim tetszenek, de én sem vagyok tökéletes, emberből vagyok.

Viszont nekem sem kell tökéletes nő. Elég, ha számomra az lesz.

2017. júl. 28. 23:30
 8/30 anonim ***** válasza:
93%
Érdekes, sem én, sem az ismerőseim nem kerültünk még ilyen helyzetbe, pedig mindannyian "tök átlag lányokkal" találkozgattunk, rengeteggel. Viszont olyannal, hogy valakit huszonévesen lúzernek nevezzenek, mert tömegközlekedéssel jár, még csak gyakorin találkoztam, a való életben nem.
2017. júl. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
84%

Lényegében ugyan ez van velem is. Sőt én még olyannal is randiztam akit el sem merek mondani a haveroknak sem, mert tuti piszkálnának, hogy mit akarok egy olyantól amikor sokkal szebb is szóbaállna velem. Lényegtelen, hogy mennyire vagy te vagy én normális, jó ember. El sem jutnak odáig, hogy megismerjenek, nem is kíváncsiak.

Nekem ilyen haver csaj, mint neked a haverod menyasszonya hasonló beszélgetésben azt mondta, hogy túl rendes vagyok, legyek rosszabb. Nem úgy érti, hogy például menjek át a piroson hanem valami átvitt értelemben. Azt is mondta, hogy adjak lentebb az igényekből, igaz azt nem tudta, hogy mik az igényeim. (nem plázacicák)

Rámenősebb lennék és úgy csinálnám mint sok haver, hogy a punci lebeg előttük, azért tepernek és néha pár évre a nyakukon marad egy, akkor szerintem nekem is lenne valakim. Szerintem te sem így csinálod.

Túl rendes vagy szerintem te is, és azt hiszed, hogy egyszer egy nő majd felfigyel rád és észreveszi, hogy komoly ember vagy megvalósítható gondolatokkal, értelemmel, önellátással és majd te kellesz neki. Szerintem ezt el lehet felejteni. Soha az életben nem fognak észrevenni. Nem is ezt keresik, ezek a tulajdonságok majd csak később kellenek nekik. Egy férfi kell aki leigázza őket, leveszi őket a lábukról, bedumálja hozzájuk magát. Nem azt nézik, hogy te kitakarítasz, mosogatsz, intelligens vagy, megélsz a munkádból, kedves vagy... Ezek az után fontosak, hogy már tiéd a csaj, akkor már értékelni fogják ezt is. De a felszedésük során a mosogatásoddal, családcentrikus gondolataiddal, takarítási technikáiddal, főzési huzalmaddal, házkörüli ügyességeddel nem veszed le őket a lábukról.

Szerintem inkább megjelenés kell, határozottság, lássák azt, hogy kellenek neked stb. Fél év után már lehet, hogy érdekli őket az életviteled is.


Én el sem tudom képzelni, hogy egy csaj akivel randizol majd úgy mesél el téged a barátnőjének, hogy "Képzeld tegnap egy nagyon rendes fickóval randiztam. El tudja látni önmagát, igényes, mosogat, főz, villanyt szerel. Mindemellett családot akar két gyerekkel. Egyetemet végzett és jó munkája van. Értelmes témákat fejtegetett randi közben, olyanokat amik engem is érdekelnek."

Szerintem erre alapozva nem lehet nőt felszedni. Valószínűleg nekem is ezért gyengék az eredményeim.

Nézd meg hány férfi nem tudja elvégezni ezeket a dolgokat, közük nincs a főzéshez, nulla gondolatuk van a családról, értelmi szintjük is sok esetben gyenge és mégis sikeresek a nőknél. Buknak rájuk a nők, sorra szedik fel őket, pedig sokuk lehet, hogy Cofidis hitelből tengődik és egy összetettebb szöveget sem tud értelmezni, de a nőknél bedumálják magukat. Előadják magukat, lökik a kápráztató szövegeket, szívtipró benyomással megszerzik a nőket.

2017. júl. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Utolsó(10-es) válaszoló , elolvastam miket írtál,és szerintem nagyon jól megfogalmaztad a lényeget.

Én lány vagyok,21 éves. Szerintem sok nő/lány nevében mondhatom,hogy egy férfi egyik fő erénye az tud lenni,hogy a szavai tettekké válnak. Ez magában foglalja ,hogy mik is az ő elképzelései kettőnkkel kapcsolatban ,ezt tudtomra is agyra a maga módján és aszerint be is tartja. Ide tartozik még a kitartás.

Épp valamelyik nap a tv -ben volt egy igen szép csaj,így női szemmel is kijelenthető, azt mondta,hogy nála az első Nem az nem mindig jelent Nem-et,hanem egyszerűen azt is jelentheti,hogy a férfi kitartó oldala mutatkozzon. Én ezt teljesen meg tudom érteni, én is többször voltam már így ezzel. Itt mutatkozik,hogy a kezdeti nagy szavak mögött valóban ott van e az a hozzáállás,hogy tovább próbálkozzon. Most itt azt szeretném kiemelni,hogy sokszor Ti fiúk ,férfiak talán nem ismeritek fel azt,hogy a figyelmességnek mekkora jelentősége van.. úgy értem ezt,kis dolgokra kell itt gondolni,de az a sok kicsi mekkorát tud lendíteni :)


A kèrdésedre rátérve,hogy mit ronthatsz el,azt neked kell tudnod . Én úgy szoktam,ha van bármilyen gondom,ami velem kapcsolatos és nem tudom rá a választ ,akkor elkezdek fordítva is gondolkodni . Ugye itt nem érted,hogy mi az,ami nem működik nálad . Szerintem kezdd el felsorolni magadnak,hogy mik azok,amik működnek .írtad magadról ezeket az infókat hogy házias stb . Ezek is tök jók látod,mert van benned pozitív is. Most itt arra gondolok,hogy képzeld el a szituációt ,hogy találkozol egy neked tetsző lánnyal,ès mint első benyomásként mit mutathatsz neki,mi az ami számára pozitív lehet benned . Nézd reálisan,sok dolog ,amit szerethetsz magadban ,az érződik és ezáltal a másiknak is szimpatikussá válhatsz. Ha ezek a dolgok megvannak,akklr azután már sokkal könnyebb lesz megtalálni ,hogy hol a hiba . Szerintem az nem rossz gondolat,hogy minden magunkból indul ki... szóval lehet az is ,hogy arra jutsz,hogy olyan személyiségű lányok jöhetnek szóba,akik a te személyiségeddel összhangba tudnak jönni. De akkor itt is az jön a képbe,hogy te alakítod ,ki is az,akivel szeretnél közös nevezőre jutni. Ott az a példa,amit írtál,aki a kocsi hiánya miatt nem kért belőled ..ezt nèzd úgy,hogy neked nincs szükséged egy ilyen lány társaságára ,aki ezt fő szempontként veszi .

Úgyhogy én azt mondom,hogy oké,hogy 29 vagy és ennyi erővel lehetnél 26 is, ez nem oszt nem szoroz a dolgon. Előre kell nézni! :)

2017. júl. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!