Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért taszítom magamtól azt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért taszítom magamtól azt, aki talán boldoggá tehetne?

Figyelt kérdés

Sok csalódás után megismertem valakit, akivel nagyon jól érzem magam. Eleinte nagyon lazán fogtam fel a dolgot, remekül megvoltunk, egy idő után viszont azt éreztem, hogy többet érzek, mint hogy csak jól megvagyok vele. Ettől a pillanattól kezdve szorongás lett úrrá rajtam és görcsösen félek, hogy ha közelebb engedem magamhoz egy pontnál, akkor megint sérülök. Hogyan lehet ezt levetkőzni? Rettenetes érzés és nem akarom őt elveszíteni, főleg hogy már meg is jegyezte, furcsa vagyok. Az ő részéről már több megjegyzés is volt arra vonatkozóan, hogy többet szeretne tőlem, így rajtam áll vagy bukik a dolog és szeretném levetkőzni a gátlásaimat, mielőtt túl késő lesz.


36/N



2016. dec. 2. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hívják úgy, hogy elkerülő kötődési mintázat.

Pszichológussal lehet átdolgozni, mert sajnos ha belevágsz a kapcsolata, akkor is érvényesül.

(Egy barátnőm ilyen, az egyetlen normális férfit, aki tényleg álompasi volt és nagyon türelmes volt vele, szépen, módszeresen elüldözte maga mellől - ennek már több éve és azóta is bánja.)

2016. dec. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mivel azt írod, hogy félsz, hogy megint sérülsz, ezért gondolom az előző kapcsolatod nem úgy sikerült, ahogy szeretted volna. Szerintem a legegyszerűbb, ha bizalmat adsz neki, és elmondod, hogy ez és ez történt veled korábban, ezért láthat néha furának, mert nem szeretnéd, ha újra át kellene élned. Ettől ő is megnyugszik, hogy nem vagy fura, másrészt talán rólad is lekerül a nyomás.

Én is ismerkedtem már olyan nővel, akin éreztem, hogy valami miatt feszeng, bizonyos dolgokban nem tudta önmagát adni. Majd elmesélt az életéből egy nagyon durva szakaszt, de pont ettől éreztem azt, hogy már megbízik bennem, hisz azt a negatív élményét osztotta meg velem, amit mással nem. Ezután lekerült róla a teher, nyitott tudott lenni, és máris közvetlenebb lett a viszonyunk egymáshoz.


30F

2016. dec. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
"Miért taszítom magamtól azt, aki talán boldoggá tehetne" = Azért mert Nő vagy, a nők ilyenek. Nincs bennük semmi logika párkeresés terén.
2016. dec. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a férfiak nem fogják tudni kitalálni a gondolataidat.

Amikor egy lánnyal ismerkedem és hirtelen elkezd kerülni, feszengeni, akkor annak számtalan oka lehet. Pl. hogy nem jövök be neki, de közben nem akar megbántani és ezért ellök magától, de az is lehet ,hogy nagyon is vonzódik hozzám, csak olyan mint te, hogy nem mer megnyílni. Ezen kívül még több eset is lehetséges, de ha csak ezt a két esetet nézzük, máris komoly dilemmába és kellemetlen helyzetbe kerül a férfi egy ilyen helyzetben. Mert ha tovább próbálkozik és próbálja türelemmel oldani a gátlását a nőnek s közben kiderül, hogy valójában a lánynak csak simán nem jön be, akkor zaklatásnak fogja venni a fiú közeledését. Ellenben ha a srác azt gondolja, hogy a lány nem vevő rá és ezt tiszteletben tartva leszáll róla, miközben a lány valójában odavan érte csak nehezen nyílik meg és a végén azt fogja gondolni, hogy nem is fontos a fiúnak.


Szóval én azt tartom K***a idegesítőnek az ismerkedésben, hogy a lányoknál SOHA nem lehet tudni, hogy mit gondolnak valójában, mégis elvárják, hogy kitaláljuk a gondolataikat.

2016. dec. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3-al egyetértek: Furcsán hangzik, de egy nőben, ne keress logikát. Ők érzelem alapján működnek. Meghódítnai is őket, csak érzelem alapján lehet. 28f
2016. dec. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
# 3-5: Férfiban is ismerek ilyet, nem is egyet.
2016. dec. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
# 4: Ne általánosíts, kérlek. Én pl. mindig nyílt lapokkal ismerkedtem. (Megjegyzem, sok férfi ezzel abszolút nem tudott mit kezdeni.)
2016. dec. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 Ez nem általánosítás, pusztán azt írtam, hogy sosem lehet tudni, hogy mire gondoltok. Persze, hogy vannak olyan lányok, akik teljesen nyílt lapokkal játszanak, de ez csak még jobban megnehezíti a férfiak dolgát, mert nagyon nehéz megállapítani, hogy ki az, aki őszinte és ki az, aki nem. Ha mindenki kamuzna az egyszerűbb lenne, mert akkor helyből tudnánk, hogy nem igaz, amit mondotok.
2016. dec. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!