Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miert taszitom el istent...

Miert taszitom el istent magamtol akarva akaratlanul mikor hiszek benne, es szamtalanszor segitett mar rajtam?

Figyelt kérdés
Egy csomoszor elhatatoztam hogy megterek, meg is terek. Erzem hogy velem van. Ilyenkor teljesen mas embernek erzem magam. Jonak. De ez nem tart sokaig elobb utobb a Satannak sikerul mindig visszacsabitani es megint bunos dolgokat teszek. Mit tehetnek ez ellen? A Biblia olvasas segithet hogy Istennel tudjak maradni? Vagy mit csinalhatnek. Annyira szeretnem hogy ne hagyjon el. Vagy en Ot nem is tudom. Remelem ertitek.
2016. dec. 1. 15:08
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy menthetetlenul gonosz lennek? amugy diagnosztizalt szociopata vagyok. 25F
2016. dec. 1. 15:09
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt a kerdest is ugy irtam ki, vegig feleslegesnek gondoltam.mert per pill nem erdekel Isten
2016. dec. 1. 15:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne az érzéseidre támaszkodj, hanem Jézus szavára (Biblia). És igen, segít a Biblia olvasása. Ne feledd, Újszövetség van. Az újjászületett keresztény is követ el bűnt, de irtózik tőle, ahogy Te is és ez jó. A megszentelődés rögös útjai


Róma

8,28 Tudjuk pedig, hogy azoknak, a kik Istent szeretik, minden javokra van, mint a kik az ő végzése szerint hivatalosak.


8,29 Mert a kiket eleve ismert, eleve el is rendelte, hogy [Eféz. 1,5.11.] azok az ő Fia ábrázatához hasonlatosak legyenek, hogy ő legyen elsőszülött [Kol. 1,18.] sok atyafi között.


8,30 A kiket pedig eleve elrendelt, azokat el is hívta; és a kiket elhívott, azokat meg is igazította; a kiket pedig megigazított, azokat meg is dicsőítette.


8,31 Mit mondunk azért ezekre? Ha az Isten velünk, kicsoda ellenünk?


8,32 A ki az ő tulajdon [Ján. 3,16.] Fiának nem kedvezett, hanem őt mindnyájunkért odaadta, mimódon ne ajándékozna vele együtt mindent minékünk?

2016. dec. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
egy kicsit beteg vagyok es aberralt.. errol inkabb nem beszelnek nagyon furcsa es kulonos hogy amikor megterek mintha teljesen egeszseges lennek, es tiszta lelku. ha vegleg mmegternek. akkor ez igy is maradhatna? vagyis kigyogyulok, olyan betegsegbol amirol azt mondjak hogy lehetetlen? mert az jo lenne
2016. dec. 1. 15:19
 5/7 A kérdező kommentje:
ahhh, szerintem.nekem mar.ki van berelve a helyem a pokolban :D
2016. dec. 1. 15:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincs bérelt helyed a pokolban, és ezt onnan tudom biztosra, hogy újra és újra megtisztulsz. Ha végleg letett volna rólad Isten, akkor nem lennének tiszta pillanataid.

Igen, újra és újra elesel. Újra és újra gyenge leszel és támadható. De tanulj ezekből. Tanuld meg, hogy ne hagyatkozz a pillanatnyi érzéseidre, hanem ha érzed, hogy ismét kezd rajtad elhatalmasodni, akkor állj ellen neki és mondd ki hangosan, hogy nem akarod és nem hagyod magad. Figyeld meg ezt a folyamatot, ami benned játszódik.

2016. dec. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezekre nem tudok pontos választ adni. A szív a fontos, hogy mennyire fogadtad be igazán Jézust, mennyire vágysz rá. Ha ez rendben van, biztos, hogy üdvözülsz, de attól még beteg maradhatsz, mert nem tudni, hogy Isten milyen úton tart üdvösségben (pl. ha meggyógyulnál, lehet, hogy elhagynád). De lehet az is, hogy meggyógyulsz. Most persze csak elmélkedek, ezek nehéz kérdések. Szerintem a csodás gyógyulások nem úgy működnek már, mint az Apostolok idejében, ahol a Szentlélek ezzel az erővel is támogatta a megtérést (megtérőket bizonyos jelek követnek). De ezt persze egyes egyházak másképp gondolják.

Mindenesetre ha hívő vagy, akkor tedd a dolgod, amit Jézus kér a Bibliából, a betegséged meg Isten dolga lesz már. Tudom, könnyű mondani, de az igaz hívő hitből él, Jézusnak az Igéiből

2016. dec. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!