Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a mai világban a 20-as férfiak legtöbbje szingli és full sikertelen a társkeresésben?

Figyelt kérdés
20-as pasi vagyok, és azt látom nem csak magamon, de a kortársaimon, hogy viszonylag ritka az akinek barátnője van, kb. 70% szingli és ezek közül is a legtöbbnek még nem is volt semmi kapcsolata és sokan még szüzek. A 30-40 közötti férfiak a legsikeresebbek a mai világban. Miért van ez így? Régen nem így volt, a szüleim idejében.
2016. okt. 9. 17:45
1 2 3
 1/27 Sunshinedoll ***** válasza:
26%
Szerintem csak lúzer társaságod van és ezt apéldát látod többször, nagyon sok 20on éves férfi nem olyan, mint ti, sőt :D
2016. okt. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
79%

Két oka is van, Kérdező. Az egyik az, hogy iszonyatosan nagy a férfitöbblet abban a korban, tehát minden csajra jut 10 pasas legalább. A csaj meg simán megteheti, hogy azt küld el a halál fszára akit akar, mert úgyis lesz helyette szebb/jobb. És meg is teszi, neféljcsak.

A másik meg a korszellem és a közmédia népostobító hatása. A mai ideál a sportkocsis, pénzes, kimeríthetetlen potenciálú kigyúrt újhullámos tahó, a sok hiszékeny csitri meg elhiszi hogy számára is ez lenne az etalon, következésképpen az átlagpasasokkal - akik ugye lúzerek - szóba se áll, levegőnek nézi. Így állhat fent az a mókás helyzet, hogy a helyimenőcsávóknak szimultán van 10 csajuk, az átlagpasasnak meg szökőévente egyszer ha összejön egy randi, sokat mondok.

2016. okt. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

#1


Nem a baráti társaságomból indulok ki, hanem az összes ismerős kortársamból. Nem 10 ember alapján voltam le messzemenő következtetéseket, hanem ilyen 1000 alapján.

2016. okt. 9. 17:54
 4/27 anonim ***** válasza:
67%

A következő sorokat úgy írom, hogy 23 évesen sose volt még barátnőm, viszont ez saját hiba is, nem csak #összefogottellenemavilágésrohadjonmegazösszenő.

Én komoly gondolkodású srácnak/férfinak tartom magamat, és tudom, hogy most jelen pillanatban egy 18-19 éves lánnyal lehet nem működne. Ő a nagyon bulizós korszakát éli, én annyira nem. Számomra a mai 21-23 éves lányok a befutók, viszont ők a topon vannak, így hát a szintén topon lévő férfiaknak van nálunk több esélyük, akik 30 év körüliek. Egy 30 éves férfi önálló, remélhetőleg jó egzisztenciális körülményekkel rendelkezik, lehet hogy ő már komoly kapcsolatot akar, meg hát menő egy 23 éves lánynak is a 30 éves férfi. Emellett nyilván mindenki a legjobbra vágyik, viszont ehhez sajnos a mai világban pénz is szükséges. Minden fajta nő szidás nélkül leírom, hogy én is jobban szeretnék nyaralni mondjuk olaszban egy jó szállodában, mint a Balcsin egy sátorban, viszont nem engedhetem meg magamnak, a 30 éves férfiak meg már lehet igen. És itt tényleg nem szidás, hogy jajj pénzéhesek a lányok, mert nem mind az, akinek 30 éves palija van, csak ők is a jobbra vágynak. Az más kérdés, hogy nekem ehhez teljesítmény, jó fizető állás kell, nekik nem feltétlen, de ebben nem megyek bele. Egyébként nálam eléggé rátette a bélyegét a dolgokra 21 év kövérség, és szopatás, ami ezzel jár. Emellett méretügyi komplexusom is van, amit baromira nehezen tudok elfogadni. Viszont minden tőlem telhetőt megteszek, hogy minél jobban fejlődjek, és találjak egy számomra vonzó, kedves lányt, aki nem küldd el első pillanatban azért, mert 23 évesen szűz vagyok, és kicsi ott lent. Jó, nyilván nem lesz egyszerű, ha az lenne, már lenne barátnőm, de törekszem, igyekszem. 23/F

2016. okt. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
44%
Én nem vagyok válogatós szexre néha akad valaki, de komoly kapcsolat esélytelen, egy olyan kaliberű nővel amilyet én szeretnék.
2016. okt. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Noblesse Oblige ***** válasza:
48%

" a szüleim idejében" no igen... a szüleid idejében még tök más volt minden. Csak az a baj, hogy ez itt 2016 a jelenünk. És a "párkapcoslati piac" ugyanolyan gyökeresen és gyorsan változik akárcsak a munkaerőpiac. Régen más kompetenciák hozták meg a sikert és a boldogságot és a jelen megint más követel a ma emberétől. A a gazdaság és a munkaerő piac szükségszerűen változik és igyekszik a kor kihívásait lekövetni, egyszerűen már csak a versenyhelyzet miatt is. Ellenben a párkapcsolati téren igencsak nagy a lemaradás. Most már teljesen más a férfiaktól az elvárás mint apád vagy akár nagyapád idejében. És nagyon sokan ezt nem ismerik fel, vagy ragaszkodnak a régi "elvekhez" és így kiszorulnak "a húspiacról".


Mára már a férfiaknak is kell, hogy legyen stílus érzékük és törődjenek magukkal ne maradjanak le a "poló-farmer" kombónál. A lányoknak elég jó segítségük van, hiszen már a Disney Chanel külön tutorial videókat csinál kislányoknak, hogy sminkeljenek, öltözködjenek, fessék ki a körmük, és hogy hordják a hajuk. (ez halál komoly! még külön gyereksmink márkája is van)

Míg a fiúknál ezekről a dolgokról senki nem beszél, hogy hogy is hozd ki magadból a legtöbbet, így a többség meg van lőve (meg ugye a régi erkölcsök is visszatarthatják az embert a változásoktól).


Szóval igazából az van, ahogy én látom, hogy irgalmatlan mértékben változnak az igények, és ebben kell az embernek a helyét megtalálnia. Követni a trendeket, ha nem akkor lemarad és kiszorul a piacról.

2016. okt. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem valamennyire a mi hibánk is. Nézd meg, hogy viselkednek egymással a nők. Mennyire felturbózzák egymás egóját? Kiraknak egy divatos képet magukról, a többi nő agyondícséri. Kirakják magukról ahogy edzenek, esznek, buliznak, alszanak, főznek... Amikor egy férfi megpróbál kicsit trendibb lenni, adni magára, stílussal foglalkozni, akkor a többi férfi vagy hidegen hagyja vagy kíméletlenül leosztja, hogy ez egy bzi, páwa, kötsög. Nem csak arról beszélek, hogy nekünk férfiaknak el kéne kezdenünk komolyabban foglalkozni magunkkal. Szerintem az egymáshoz való viszonyunk, a társasági életünk is megváltozott és kiüresedett. A nőkben még megvan az egymás méltatása.


Ez oda vezet, hogy a nők nagyon sok pozitív megerősítést kapnak és kigyúrják az egójukat. Akkor is fent hordják az orrukat, ha éppen egyáltalán nincs mire, mert műveletlenek és ostobák. De ha felvesznek egy magassarkút és miniszoknyát, valami dekoltált felsővel, egyből hercegnőnek hiszik magukat és a külvilág is ezt érezteti velük.


Nem mondom, hogy csak ez az oka a dolognak, amit leírtam, de szerintem érdemes elgondolkodni ezen a ponton is.

2016. okt. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
17%

én meg pont forditva, a barátnőim 80%a hosszú kapcsolatban van, de mivel férfiakra irtad ki a kérdést én azt tapasztalom, hogy aki "jó pasi" az elkelt, vagy pedig nem akar kapcsolatot huszonévesen sem...

jártam úgy, hogy chateltem egy 20 éves fiúval és közölte, hogy neki nem kell barátnő.

21L

2016. okt. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
64%

Látok abban rációt amit a 6os írt. Emellett viszont az én ismerősi körömben pl nagyrészt van barátnője a srácoknak. Nem mondom hogy most épp az összesnek van de aki keres azoknak a nagy részének. 2-3 olyat ismerek aki szeretne de nincs de ők nem elég magabiztosak szerintem itt a hiba.

Abban is látok igazságot hogy a 20-on éves lányokra nagy a kereslet mert idősebb pasik is vadásznak rájuk. Nem egy ilyen kapcsolatot ismerek.

Azt hiszem pont egy olyan korban élünk ahol senki nem igazán tudja hol a helye a világban így a nemek szerepe és a kapcsolatok mikéntje is megkérdőjeleződött. Talán majd idővel helyre áll a "rend" de nekünk ebben a mostani helyzetben kell alkalmazkodnunk a feltételekhez. Nem irigylem a pasikat.

20/l

2016. okt. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

#6-os vagyok. Nagyon beletrafálhattam valamibe, mert már 54%-on áll a véleményem és biztos vagyok benne, hogy nem lesz nagyobb. Na kedves "Hölgyeim", csak nem fáj az igazság? Valakit megbántottam azzal, hogy ráébresztettem mennyire üres és felszínes nő, hiába emelik társadalmilag kiránői posztra.


Amúgy jó lenne, ha a lepontozáson kívül véleményt is nyilvánítanátok vagy reagálnátok valahogy. Legalább cáfoljátok meg amit mondtam.


Ja és igen, tudom, mielőtt leírnátok. "Buta és megkeseredett férfi vagyok, akire nem néznek a nők blabla.. Ezért nincsenek sikereim se blablaaa és magamról állítok ki szegénységi bizonyítványt blablaaaaa"

2016. okt. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!