Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Keresztény katolikus lányként...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Keresztény katolikus lányként hogyan tudnám kezelni a társkeresést?

Figyelt kérdés
Mélyen vallásos, katolikus lány vagyok, járok minden héten templomba meg hittanos csoportba is. A társkeresés viszont egy lehetetlen dolog számomra. Egyrészt önbizalomhiányom van, zárkózott vagyok, másrészt vannak olyan elveim amelyekről soha nem mondanék le, harmadrészt nem is vágyom kapcsolatra, inkább minden energiámat a karrierbe fektetem. A hittanon és egyéb vallásos körökben vannak ugyan hozzám való fiúk, de én egyikük iránt sem érzek semmit. Eddig csak néhány fiú volt, akik igazán érdekeltek, de egyikük sem volt vallásos, én tudatosan elnyomtam magamban az érzést, mert az elveimet sosem adnám föl, de senkire nem akarom rákényszeríteni. Volt olyan srác, aki nagyon odavolt értem, de én inkább kikosaraztam, mert nem akartam elvárni tőle, hogy évekig várjon rám,hogy megtartóztassa magát miattam, nem is mertem neki elmondani, hogy ez az oka.

2016. szept. 17. 09:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Az isten mentsen meg az ilyen karrierista szentfazekaktól...
2016. szept. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%
A problema az hogy az elveid miatt, 40 evesen is pont ugyanide fogsz irogatni, mikozben az egesz eleted meg lett nyomoritva es semmi sincs benne. Mondom ezt vallasoskent...
2016. szept. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Nem ertem a problemat.

1.nem talaltal olyat aki TEGED erdekelt.

2.most a karrieredre koncentralsz

3.amikor majd eljon az ideje vagy a megfelelo ember, akivel ezek teljesen termeszetesek lesznek,foglalkozol ezzel.

4.hidd el,ha part szeretnel keresni vagy hazassagra gyerekre vagysz,azt nem tudnad tudatosan elnyomni,barmilyen tudatos is vagy.


Ideje van a karriernek es ideje van a parkeresesnek,ideje van a tanulasnak es ideje van a csaladalapitasnak....stb.

2016. szept. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%
Nekem az a véleményem, hogy aki képes az érzelmei elé helyezni egy bugyuta vallást, legyen az bármi az meg is érdemli, hogy szenvedjen a saját hülyesége miatt. Ez vonatkozik bármilyen elborult nézetekre is nen csak a vallásra Le lehet szólni de akinek egy kreált alaptalan tudományosnak nem nevezhető nézet fontosabb mint maga az érzelmei és az, hogy milyen ember a másik(ha nen olyan nézeteket nyomat mint ő akkor már semmibe veszi) az nem egy intelligens ember, sőt.. félelmetessen sötét és buta.
2016. szept. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%
Nem értem, mi a probléma. Azt írod, nem is vágysz párkapcsolatra. Akkor meg, minek erőltetni?
2016. szept. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
A szüleim akarják, hogy legyen unokájuk. Én vagyok az egy szem gyerekük és érzem rajtuk, hogy félnek attól, hogy nem lesz soha párom. Nem akarom őket megbántani, de most nem akarok kapcsolatot sem, 26 éves vagyok, van 2 diplomám, jó állásom, barátaim, nem hiányzik egy kapcsolat, lehet, hogy legbelül mégis vágyom rá, néha eljátszom a gondolattal, de tudat alatt elnyomom magamba.
2016. szept. 17. 10:13
 7/19 anonim ***** válasza:
76%

Azt hittem kb. 20 éves lehetsz.


Azért így már a 30 felé necces a dolog. Egyre kevesebb férfinak fogsz tetszeni, egyre nehezebb lesz a tested kívánatos állapotának fenntartása. Igazából, ha most a párkeresesre koncentrálnál, házasság után is tudnál karriert építeni, sajnos csak a mázlistáknak jön korán össze a baba, a legtöbben egy két évig próbálkoznak, főleg 30 felett.


Szerintem vágynál kapcsolatra, csak félsz attól, hogy nem jönne össze, ezért próbálod a karriervággyal elnyomni.


És nem azt mondom, hogy olyat nem fogsz találni, akinek nem kellenél, hanem olyat, akivel az érzés kölcsönös. Én a helyedben belehúznék a randizásba, ismerkedésbe, hogy minél hamarabb megtaláljon a kölcsönös szerelem. A kettőt együtt is lehet csinálni, a munkaidőd után járj el szórakozóhelyekre a barátnőiddel és regisztrálj fel egy társkereső oldalra. Vannak kifejezetten keresztény társkeresők.


Kb 1 órát vesz igénybe egy nap, és ha meg is találod a szerelmet, akkor sem a fejed fogja lefoglalni, hanem a szíved, így nyugodtan tudsz mellette dolgozni is:)

2016. szept. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%
Ha ennyi idős vagy, ne nevezd magad lánynak. Nő vagy.
2016. szept. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Noren1989 ***** válasza:
21%

#8as, sztem még senki nem tette magáévá a hölgyeményt, szóval helytálló kifejezés a "lány".


A hit nem ad neked önbizalmat? Hadd kérdezzem már meg, hogy nem valami lazább csoportba jársz akkor?


Nos, nekem fingom nincs, hogy hogy kezdj bele. Keress a gyülekezetben, elsősorban, mert ha ezt a mesét elsütöd egy kevésbé toleráns kivülállónak, akkor bezony hoppon maradsz.


Speciel volt ilyen barátnőm, inkább bigottan vallásosnak kellene mondjam...


Emberileg hogy érzed, megfelelő társ lennél valaki számára? El kell mondjam, hogy a "világi" nők eléggé sokat kompenzálnak olyan dolgokkal, amit te nem engedhetsz meg magadnak...

2016. szept. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
21%

"A szüleim akarják, hogy legyen unokájuk."

Pontosan ők a hibásak a dologban.Gondolom nem te jöttél rá az oviban,hogy hívő leszel.Ők vittek,tereltek ebbe az irányba.Gratulálok nekik.

2016. szept. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!