Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért nincs egyenjogúság az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nincs egyenjogúság az ismerkedésben?

Figyelt kérdés

Többé kevésbé már van egyenjoguság. Nő is dolgozhat vezető pozícióban. Lehet elnök stb. Hivatalosan egyforma fizetést kell kapniuk. Az emancipáció teret hódít.

De ismerkedésben nem ez van, ott általában a férfinek kel udvarolni, teperni. Interneten a nők nem írnak férfiakra stb.


2016. jún. 29. 09:06
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
76%
De unalmas,hogy mindenben a nő a hibás.
2016. jún. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
81%
Ha a férfiak nem nyaliznának és futnának a nők után, akkor hidd el, ez nem így lenne. Elsősorban a férfitársaidat okolhatod a dologért, nem a nők tehetnek arról ahogy a férfiak viselkednek csak hogy dughassanak.
2016. jún. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
2. Sajnos ebben egyet tudok érteni :((
2016. jún. 29. 09:18
 4/30 anonim ***** válasza:
92%

Ha valóban egyenjogúság lenne úgy, ahogy papíron kéne, én most a szakmámban dolgoznék teljes mértékben és nem kellett volna végigjárnom x céget, mire valahol legalább a munkaidőm részében foglalkozhatok a szakmámmal, de nem kellett volna megtapasztalnom, hogy nem vettek komolyan, csak mert nőnek születtem...


Aki érdekel, arra ráírok, az exemre is én írtam rá anno, és majdnem egy éves kapcsolat lett belőle (sajnos egyéb körülmények miatt nem tartott tovább). Viszont mostanában nem találtam még olyat, aki kellőképpen felkeltette volna a kíváncsiságomat, és passzolnánk. Pl. dohányzóknál nem próbálkozok, sokan nem adnak semmi érdekes támpontot, mivel lehetne elkezdeni egy beszélgetést, csak van kint (jó esetben) 1 vagy 2 semmitmondó fotó (jó esetben normális minőségű, aztán vagy szimpatikus, vagy nem, de a fotók többsége vállalhatatlan - fotó nélküli felhasználókat alapból ignorálom, én sem árulok zsákbamacskát egy ilyen oldalon, hogy nézek ki), az adatlap sablonos része részben kitöltve (de sokan pl. a dohányzásra vonatkozó részt nem töltik ki), és a szabad szöveges részben semmi, vagy a másik nemet kritizálja, vagy a szokásos, hogy nem tud ide mit írni, ismerjük meg... szóval semmi kapaszkodó.

2016. jún. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
88%

Majd akkor, ha a férfiak egy nagy része nem küld el a fenébe azért, mert ne a nő kezdeményezzen, az túl unalmas, nem érzi magát férfinak, stb.

Én mondjuk ráírok arra, aki érdekel, de rohadt idegesítő, hogy nem hívhatom el én találkozni, mert azt sérti az egójukat. Mondjuk egy idő után felhozom, mert nincs kedvem várni, ameddig megteszik ezt a lépést, hogy aztán kiderüljön, sértette az egóját.

Úgyhogy a férfiak sem könnyű esetek, csak én nem általánosítok, mert nem mindenki ilyen, de amikor 10-ből 9x ez az eredmény...

2016. jún. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
77%
Én is egyetértek a kettessel. Egyébként vannak nők akik kezdeményeznek, nem is kevesen szerencsére. Ritka már az olyan nő aki csak a sültgalambot várja. Ráadásul az a nő aki kezdeményez jóval nagyobb körből meríthet, nem kell beérnie csak azokkal akik odamennek hozzá.
2016. jún. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
5, Van ilyen? Azt gondolom (férfiként) pozitívum ha egy nő partner abban, hogy a kapcsolat előrébb mozduljon. Akár személyes tali kezdeményezésével stb.
2016. jún. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
5%
Amiért az élet más területein sincs egyenjogúság, szinte mindenhol előjogaik vannak a nőknek, illetve plusz kötelességeik a férfiaknak.
2016. jún. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
87%

Nem értem hogy egyes férfiaknak miért akkora fájdalom az udvarlás.

Egyébként pedig elég nagy tévedésben vagy, a nők még mindig kevesebb fizetést kapnak ugyan azért a beosztásért, nehezebben fogadják el, mint vezetőt, és többet kell dolgoznia ugyan azért az eredményért, mint egy férfinak.

Mi szülünk, mi menstruálunk, mi végezzük a házi munka nagy részét, alapjáraton a gyereknevelés oroszlánrésze is ránk hárul, plusz mindezek mellett dolgozunk is, mert különben ingyenélő ribbancok leszünk. Nem hiszem, hogy akkora áldozat lenne az az udvarlás...

2016. jún. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
1%

A nők azért kapnak kevesebb fizetést ugyanazért a beosztásért, mert a munkájuk (átlagban) kevesebbet ér. Fizikai munka esetén nem kell magyaráznom, hogy miért. Szellemi munka esetén pedig azért, mert a férfiak között több a kiugróan magas intelligenciával rendelkező személy.

Ma már azt se mondanám, hogy a házimunka nagy része a nőkre hárul. Minden nő elvárja minimum azt, hogy megosszák a házimunkát, de sok nő egyáltalán nem is hajlandó kivenni a részét belőle.

2016. jún. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!