Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért sértődnek meg a férfiak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért sértődnek meg a férfiak, hogy ha már az elején közöljük, hogy foglaltak vagyunk?

Figyelt kérdés

Terjengenek a neten olyan képek, amin az szerepel, hogy:


Fiú: -Szia.

Lány: -Bocs, van barátom.

Fiú: -Azt mondtam szia, nem azt, hogy sz*pd le a fa..om.


Nyilván kicsit el van túlozva a párbeszéd, de nem értem, hogy miért is lenne probléma, ha a nő nem szórakozik a férfival, hogy hagyja, hogy felesleges erőfeszítéseket tegyen, mikor már eleve tudja, hogy halott az ügy, mert nem egyedülálló. Szerintem ez így korrekt. Igenis észrevesszük, ha a férfi intimebb szándékkal közeledik felénk és ugye vannak, akik csak laza beszélgetésnek leplezik a kezdeményezést és ilyenkor nem adnak "magas labdát", így magunktól kell, a tárgytól eltérve megemlítenünk, hogy amúgy van párkapcsolatunk. Azzal, aki úgy indít, hogy elhív minket randira, könnyebb dolgunk van, mert egyből rávághatjuk a tényéket. De aki csak olyanokat akar megtudakolni, hogy milyen zenét hallgatunk, mit sportolunk, de érezzük, hogy hátsó szándékai vannak, akkor kénytelen vagyunk közbevágni és mondani, hogy "amúgy van barátom".


2016. jan. 23. 21:24
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
97%

Egyszer én is feltettem ezt a kérdést.

Ha megmondjuk az elején, hogy foglaltak vagyunk az a baj, ha nem mondjuk meg, mert nem akarunk olyanok lenni, mint az említett példában az a baj.

Azt a választ kaptam, hogy a köztes megoldás, az oké. Elbeszélgetünk és reméljük, hogy a pasas megkérdezi, hogy van e valakink. Illetve ráterelhetjük a témát tapintatosan.

2016. jan. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
22%
Azért, mert ezt a mondatot gyakran akkor is használjátok amikor nincs is barátotok, csak le akartok pattintani. Ez ilyen aduász, sablon, lepattintós mondat. Persze lehet, hogy bizonyos esetekben igaz, de ez nem változtat semmin. Meg amúgy is az első mondatok között ez elég paraszt tud lenni.
2016. jan. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem is úgy lenne ez normális, hogy kis beszélgetés után azt mondjátok, hogy bocsi, de komoly ismerkedésre most nincs lehetőséged, mert van barátom. Jártam, már úgy, hogy két lányhoz odamentem és az elő két mondatban az egyiktől megkaptam, hogy van barátja. Gondoltam, hogy le akar pattintani és elég gyér megoldásnak láttam. Ez egy rendezvényen volt és mondtam neki, hogy akkor mutasd már meg, hogy ki a barátod és csak körülnézett. Nem akartam égetni tovább. Inkább megkérdeztem a barátnőjétől, hogy neki is van-e barátja, ő gondolom nem akarta ugyan ezt a gagyi kamut benyögni és a barátnője sorsára jutni, így inkább kínos csenben maradt. Ott is hagytam őket. Nem értettem miért nem tudtak volna váltani velem néhány mondatot, még lehet, hogy meg is hívtam volna őket valamire.
2016. jan. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
#2 akkor jobb az, ha akkor jelentjük ki, miután időt öltetek az ismerkedésbe és a randimeghíváskor mondjuk el?
2016. jan. 23. 21:45
 5/36 anonim ***** válasza:
94%

"De aki csak olyanokat akar megtudakolni, hogy milyen zenét hallgatunk, mit sportolunk, de érezzük, hogy hátsó szándékai vannak, akkor kénytelen vagyunk közbevágni és mondani, hogy "amúgy van barátom"."


Lehet normálisabban is.

Pl. mesélsz róla, miket szoktál hallgatni, és megemlíted, hogy múlt héten voltál egy nagyon jó koncerten a barátoddal.


De ez a SZia után Van barátom, elég hülye dolog valóban.

2016. jan. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 Noblesse Oblige ***** válasza:
97%

Szerintem meg a legtutibb lepattitntós duma az, hogy "Bocs, de van már gyerekem" Ha egy férfitól fénysebesen akarok megszabadulni akkor csak azt kell pedzeni, hogy anyuka vagyok, és még a bolygóról is önként távozik :D


De a van barátom duma, az sok férfinak nem akadály. Szóval nyomul tovább mintha semmit nem mondanál neki.

2016. jan. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
42%
#4: Miért érzed úgy, hogy pazarolja az idejét az, aki beszélget veled? Ha meg mégis, az egyedül az ő dolga.
2016. jan. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:

Ne is mondd, múltkor tíz percig vártam egy sráccal beszélgetve, hogy bökje már ki, hogy konkrétan ismerkedés céljából kezdett beszélgetni velem, hogy rávághassam, hogy bocs, de van barátom.


Ez egyébként abból indult el, hogy sok lány olyan helyzetekben is ezt válaszolta, amikor a fiú nem ismerkedés céljából akart beszélni vele (hanem pl közös projekt), vagy nem is szólt hozzá, csak udvariasan kinyitotta neki az ajtót. Azt megértem, hogy ezen megsértődnek, mert mégis illendő lenne megvárni, hogy a fiú tényleg ismerkedési szándékkal közeledik-e; de amikor random megszólít egy fiú, meg flörtöl, akkor ne pazaroljuk már egymás idejét (korábbi hozzászóló kedvéért: ő ne pazarolja az enyémet).

2016. jan. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 Noblesse Oblige ***** válasza:
95%
Én mondjuk sajnálom amikor van egy srác, tök jól elbeszélgetünk, csomó közös pont van, jól kijövünk, és már tényleg megkedvelem... és akkor jön az igazság, hogy bocs de foglalt vagyok. És onnantól mintha nem is léteznék, a legtöbb még csak azt sem mondja, hogy bocs, de igazából fel akartalak szedni, de így tárgytalan a dolog. A többség az többet nem keres és átnéz rajtad... Pedig szerintem még haverok azért lehetünk. Nem egy lehetetlen dolog. És akkor ott bennem az elvesztés fájdalma, mert már tényleg örültem neki, hogy egy értelmes férfit találtam aki nem azért áll szóba velem, hogy később megdughasson (ok, naív vagyok)
2016. jan. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
16%
A legtöbb lánynál tényleg lekoptatószöveg ez sajnos, ezért a sértődés...
2016. jan. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!