Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az oka, hogy a velem egykorú (23), de még a nálam fiatalabb lányok (18-22) nagy része is minimum 26-30 éves férfit keres magának?

Figyelt kérdés
Társkeresőn egyszerűen alig találok olyan lányt, aki 24 év alattiakkal szeretne ismerkedni. Pedig én jól nézek ki, meg koromhoz képest érettebb vagyok, de egyszerűen nem esek bele abba a korosztályba, akit a lányok nagy része keres. A személyes ismertségi körömben meg sz összes nekem tetsző lánynak van barátja, és majdnem mindnek ilyen nála minimum 5-6 évvel idősebb férfi. Na most ha a 18-23 éves lányok jó része minimum 26 éves párt keres, akkor én 23 évesen kinél próbálkozzak 16-17 éveseknél, vagy mi?

2015. nov. 27. 18:32
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
77%

Alapvetően én pl mindig a külsőre is férfiasabb srácokhoz vonzódtam. Épp ezért (már csak hogy az említett korosztálynál maradjunk) 18 évesen minimum 5 évvel idősebb srácban gondolkodtam. Talán közrejátszott benne az is, hogy öcsém van, és valahogy a fiatalabbakban mindig ugyanazt a kisfiút láttam, mint a tesómban. Plusz jött hozzá az általános tapasztalat, amit itt páran nem képesek felfogni, hogy igenis a 17-18 éves korosztály nagy része kegyetlenül gyerekes. Így se külsőleg, se belsőleg nem tudták felkelteni az érdeklődésem a velem egykorú fiúk. Most már, pár év elteltével viszont egyre több kivétel akad, akikkel akár el is tudnék képzelni egy kapcsolatot. Mondjuk az más kérdés, hogy 18 évesen én már rátaláltam a páromra, aki történetesen 7 évvel idősebb nálam. De ha most ő nem lenne, valószínűleg már nem venném olyan komolyan ezt a 'min. +5 év' dolgot.

Hogy más lányokat mi motivál általában véve erre... valószínűleg ők is nagyrészt azért keresnek idősebb srácokat, mert arra vágynak, hogy nőként kezeljék őket, hogy legyen a pasinak elképzelése a jövőjét illetően, legyen azért valamennyire önálló (és itt most nem saját házra/kocsira gondolok), stb.

Kérdező, neked a társkeresővel kapcsolatban annyit tudok még mondani, hogy ha tényleg érettebb vagy, ismerkedj nyugodtan a te korosztályoddal, ne foglalkozz vele, hogy ha pl az adatlapján az szerepel, hogy idősebb srácot képzelne el. Ha a lány hasonlóan értelmes és normális, akkor a korod nem fogja akadályozni az ismerkedésben, főleg ha a beszélgetés során kiderül, hogy te nem az átlagot képviseled. Egyébként ha jobban körülnézel, biztosan látsz majd ellenpéldákat is, nem is keveset, ahol szinte egy korosztály a fiú és a lány. Én legalábbis rengeteg ilyet látok, és nem hiszem, hogy csak itt lenne így :D A szokásos "a lányoknak csak a pasi pénze kell" dumával pedig, amit itt most néhány válaszoló előadott, a saját érdekedben mondom, hogy ne foglalkozz. Ha mindenkihez ilyen rosszindulattal fogsz hozzáállni, mint ők, a végén ugyanilyen megkeseredett ember leszel, aki nem tud majd megbirkózni a kudarcaival és inkább kivetíti az összes kínját baját az ellenkező nemre. Nem minden nő "aranyásó", ahogyan nem minden huszonegynehány éves srác éretlen. De ha valóban érett vagy, akkor ezt gondolom nem kell magyaráznom.

21/L

2015. nov. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:

Én nem jeleztem eddig, de szintén mérnök. Bár nekem nem feltétel, hogy a párom végzettségben velem egy szinten legyen, az inkább, hogy ketten egy háztartást fenn tudjunk tartani közösen, és ne hónapról hónapra tengődjünk. Akit ez zavar, az tehet egy szívességet. Apám nagyon szegény családban nőtt fel, és anyámmal közösen mindent megtett azért, hogy az ő gyerekei azt ne tapasztalják meg.

Kevés olyan fiatal van, aki huszonpár éves korára már önálló, nekem sem tették a fenekem alá a jólétet a szüleim. Megtanultam küzdeni, nőként sokszor voltam hátrányban álláskeresésnél is.

Kérdező, írtunk pár lehetséges okot, de azért ne add fel. Az, hogy a nők elsősorban náluk idősebb partnert keresnek, elég régre nyúlik vissza, de nem mindenkinek kell sokkal idősebb partner, és van, aki még arra is nyitott, hogy a pasi legyen a fiatalabb, sokaknál a tapasztalat hozza, melyik korosztállyal jön ki leginkább úgy, hogy abból több lehessen. Lesz, akinek pont te leszel a jó pont így, lehet, hogy már van is, csak még nem tűnt fel. Én elég sokféle korkülönbséggel ismerek párokat.

2015. nov. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
"Talán közrejátszott benne az is, hogy öcsém van, és valahogy a fiatalabbakban mindig ugyanazt a kisfiút láttam, mint a tesómban." - Ugyanez nálam is megvan.
2015. nov. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!