Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért olyan nehéz a társkeresé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan nehéz a társkeresés manapság?

Figyelt kérdés
2015. júl. 19. 15:44
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

"Szerintem nem vársz te semmit kíváncsian, hanem saját magadat akarod igazolni."


Ez így is van, nem várok semmit. Valahányszor föltettem nőnek ezt a kérdést, sose kaptam érdemi magyarázatot. Először össze-vissza csúsztatgattak hogy egy szó sem igaz az egészből, aztán meg csak legyintettek hogy "megesik ez a legjobb családban is"...

Ez minden,csak nem magyarázat.

Magamat miért akarnám igazolni? Egyik kérdést se én írtam ki. A valóság igazol engem.


"Abban akarsz hinni, hogy a nők a pénzre mennek? Higyj abban, senki sem mondta. Hidd el, engem nem zavar, és nem is akarom megváltoztatni a gondolkodásodat."


A saját szememnek már csak jobban hihetek, már meg ne haragudj...


"velem lassan 30 év alatt sosem fordult elő, hogy egy nő le akart volna húzni pénzzel, és a barátaimat sem húzták sosem le. Ezt azt jelentette volna, hogy sosem hozott össze a sors pénzéhes nőkkel? Nem."


Én csak az tudom, amit látok: a pénzes pasasoknak mindig van nője, akár egyszerre több is, egymással is csalják őket, és a nők ezt "elnézik" nekik érdekes mód. Tehát a pasas pénze, amit a nők szépítve "anyagi biztonság"-nak hívnak, felülírja a hűséget is ezekszerint. Pénzéhes barátnőm meg nekem se volt soha, többnyire azért, mert amikor kiderült róluk, mit akarnak, azonnal le is léptek (tehát ha fizetem a havi másfél millás kiadásaikat, meglettek volna). Ne aggódj, én is tisztába raktam a viselkedésemmel őket, hogy engem ne kezeljen sétáló hitelkártyaként, erre ők azonnal el is utasítottak, gondolván most jól bosszút álltak rajtam :DDDDDDDDDDD a hősök :DDDDDDDDDDDDDD


A saját pénzem inkább én is magamra költöm ezekután. Ha csak az ilyen nők az alternatíva, inkább maradok szingli. Én jól járok, mert az enyém az egész keresetem, ők meg várhatják 50 éves korukig a balekot aki majd eltartja őket. Az nevet, aki utoljára nevet...

2015. júl. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
37%

#31

Lehet, hogy a pénzes pasiknak mindig van nőjük, de azok olyanok is :D

Számomra az olyan nő, aki a pénzre megy, az egyszerűen értéktelen és úgy egyébként nőnek se nagyon tudom nevezni, inkább piócának.


Sajnos főleg egyetem infó szak, tele volt olyan nővel, aki nem egy nagy durranás, de ha megszimatolt egy kis kedvességet, rögtön visszaélt vele :(

Volt, hogy segítettem nekik, de utólag belegondolva nem kellett volna, még szóba állni se velük.


Én valahol meg tudom érteni a #31-es válaszolót, akinek rengeteg negatív élménye van a nőkről, az könnyen eljuthat ebbe a fázisba :(


Egyébként köszönöm a kommentemre a válaszokat, én nem pontoztam le senkit.


Viszont annyi negatívumot kiemelnék, hogy először azt írod, hogy annak nehéz, aki nem tud ismerkedni. Aztán leírod, hogy "kell" csinálni, pl.: a "Van barátom" esetnél, hagyd figyelmen kívül, folytasd a beszélgetést. Egy másik kommentelő azt írja, hogy, ha ő azt mondja, hogy van barátja, akkor tényleg van. Szóval ez már megint olyan dolog, hogy minden embernél más és más, szóval a "nem tud ismerkedni", meg "nem tud beszélgetni a nőkkel" nem túl helytálló. Vagyis ugyanott vagyunk, mint az elején.


A pozitívum pedig az, hogy igen, kicsit pimasz módon kell közelíteni, jóval határozottabban, szóval lehet nem a legjobb a "Helló, leülhetek", persze ezután meg könnyen jöhet a "Kopj le" rész.

Ha egy nő közelítene felém, akkor személy szerint én jobban örülnék, ha először köszönne, megkérdezné, hogy szabad-e a hely, aztán kezdenénk beszélgetést. De gondolom embere válogatja ezt is.

2015. júl. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
54%

Igen, az anyagias nők olyanok is. Ilyennel bármikor össze tudnék jönni,csak nem vagyok annyira igénytelen és buta hogy erre költsem el a pénzem. Azzal nekik tennék szívességet. Inkább magamra költöm, ők meg várjanak csak nyugodtan egy balek eltartóra 60 éves korukig...eljöhet még az az idő amikor már ő fizetne érte, csak nem fogadják már el tőle a pénzt :DDDD


Sajnos nekem sincs túl sok pozitív élményem a nőkről, a nagytöbbség tényleg ilyen felszínes és anyagias, és az a baj hogy mindig akad egy balek aki fizet értük, ezért vannak még mindig ilyen sokan. Kereslet-kínálat...


Ha aztmondja a csaj hogy "van barátom", akkor SZVSZ nincs értelme tovább próbálkozni. Ha igazat mondott, akkor vélhetően nem hagyja ott a pasiját, ha meg hazudott, akkor meg azért, mert nem akar tőled semmit, de még ahhoz se volt gerince hogy őszintén megmondja.

2015. júl. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
51%

Visszeres Törpicsek:


Más tapasztalataink vannak a nőkkel kapcsolatban, ennyi az egész, és más a szemléletünk is. Te azt mondod, hogy a nők csak a pénzre hajtanak, én pedig azt, hogy egy igazi férfira, aki nem hagyja, hogy az orránál vezessék. És tapasztalataim szerint a nőknek csak egy kis része hajt a pénzre. Úgyhogy az a valóság, amit én tapasztaltam, engem igazol. Arról nem is beszélve, hogy még a pénzéhes nőket is meg lehet szelidíteni, csak tudni kell a módját. Jó példa volt erre tesóm pénzéhes barátnője, akit a korábbi kommentben említettem. Ő velem teljesen másként viselkedett, mint azokkal a férfiakkal, akiket rengeteg ajándékkal meg pénzzel húzott le.


Ez a baj a férfiakkal, hogy túl sokat agyalnak a nőkön. "csak a pénzre hajt?", "tetszem majd neki?", "nem fog elhagyni?" stb... Ahelyett, hogy csak csinálnák a dolgukat. Én mikor megismerkedtem a mostani barátnőmmel, ilyen hülyeségek eszembe sem jutottak. Csak az érdekelt, hogy illetünk-e egymáshoz. Ha igen, akkor nem történhet nagy gond. És megvagyunk a mai napig is, szeretjük egymást.

2015. júl. 21. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
0%

"Viszont annyi negatívumot kiemelnék, hogy először azt írod, hogy annak nehéz, aki nem tud ismerkedni. Aztán leírod, hogy "kell" csinálni, pl.: a "Van barátom" esetnél, hagyd figyelmen kívül, folytasd a beszélgetést"


Nyilvánvalóan egy pasi, aki nem tud ismerkedni, és alig-alig van tapasztalata, az nem fogja tudni kezelni azt a helyzetet, amikor a csaj azt mondja, hogy "van barátom". Az egyszerűen lekopik a csajról és kész. De az a pasi, aki sok időt töltött az életében a csajozással, mert mondjuk minden héten más csajt szed össze a buliba, és kefél is velük, vagy rengeteget járnak a haverokkal a plázába ahol csatlakoznak lány társaságokhoz dumálni, az egy idő után kiismeri a rafinált női trükköket, és jól tudja, hogy önmagában a "van barátom" szöveg nonszesz. Tapasztalatom szerint nem ezen áll, vagy bukik, hogy felszed-e valaki egy csajt, hanem azon, hogy mennyi közös van bennetek. Ezért igen, ha nekem azt mondja egy csaj, hogy "van barátom", nem foglalkozom vele, hanem viszem tovább a beszélgetést. Mert ha még mindig ott van, és röhög a vicceimen meg mosolyog a bókjaimon, akkor az a bizonyos barát csak nem lehet neki olyan fontos, máskülönben már rég lelépett volna valami indokkal. Épp ezért nem is meglepő, hogy nem egyszer fordult elő az velem, hogy egy "van barátomos" csaj megajándékozott engem valamelyik elérhetőségével. Másik ismerősöm azonban ennél jóval tovább is ment, mert ő meg is dugta azt a csajt, akinek volt barátja. Ennyit tehát a "van barátom" szövegről. Nem jelent semmit, az sokkal komolyabb, ha a csaj a testbeszédével jelzi, hogy nem oké valami.

2015. júl. 21. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
48%

Ez a baj, hogy mást tapasztalunk. Elsődlegesen ezzel szembesültem mindenhol (igen, itt Gyakorikérdéseken is), hogyha a pasas nem iszonyú jóképű, vagy nem kőgazdag, a nők levegőnek nézik, legjobb esetben friendzóne-ba pakolják. Nyilván a pénzéhes nőket is meg lehet "szelidíteni", bár szerintem csak egy kis hányadát lehetne hatékonyan. Ehhez szerintem az kell hogy szerelmes legyen az adott lány, de ha nem az, akkor tehetsz bármit, a fejed tetején is állhatsz, ebből nem fog engedni, hogy neki márpedig egy pénzes pasi kell. Farkasnak mondják: miatyánk, ő azt feleli: bárányláb...


A nőket megérteni sokat próbáltam én is, kidobott idő volt (mondjuk a közben megevett kajákat, megivott kólákat, elszívott cigarettákat nem bánom), ezért nem is agyarászom túlzottan rajtuk. Nőket megérteni mission impossible. Ha a pénzre hajt, az úgyis kiderül, ahogy eddig is kiderült mindig, ha nem tetszem neki, az elég nyilvánvaló,mondania se kell, ha meg elhagy, hát elhagy. Én nem tervezek családot alapítani, és gyerekeket se akarok, szóval igazából azzal nekem tesz szívességet.

2015. júl. 21. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
26%
Az ismerkedésről pedig: Hogy ki tud ismerkedni, és ki nem, az ott dől el, hogy valaki fel tud-e szedni egy (vagy több csajt), vagy sem. Ez pedig független attól, hogy a felszedni kívánt csaj szingli-e vagy sem, a párkapcsolatok többsége ugyanis egyáltalán nem komoly, lazán átvátanak a felek egy másikra. Volt egy haverom, akivel sokat beszélgettünk a csajokról, de alig láttuk nővel, vagy ha láttuk, a nő egyáltalán nem volt szép. Őrá tehát nem igazán süttötték rá, hogy tud ismerkedni. Másik haverom ellenben felszedte a környék legjobb csaját, a Renit. Mondanom sem kell, Reni felszedésével már senki sem vonta kétségbe a csajozási tudományát, mert az, hogy egy olyan szép lánynak fogta a kezét, bizonyságot tett arról, hogy ért a nőkhöz. Tehát az tud ismerkedni, aki eredményeket hoz. Aki nem a saját elhatározásából szingli, hanem azért, mert nem tud magának összeszedni egy nőt, annak a tanácsait nem igazán veszik komolyan.
2015. júl. 21. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
43%

"Ez a baj a férfiakkal, hogy túl sokat agyalnak a nőkön. "csak a pénzre hajt?", "tetszem majd neki?", "nem fog elhagyni?" stb... Ahelyett, hogy csak csinálnák a dolgukat. Én mikor megismerkedtem a mostani barátnőmmel, ilyen hülyeségek eszembe sem jutottak"


Képzeld, nekem se jutott ilyen sose eszembe, aztán jött a hidegzuhany.


Egyébként nálam is volt olyan, hogy a nőnek volt barátja. Ezt nem mondta el, passzoltunk, jókat beszélgettünk, húzta az agyamat, aztán egyszer csak a barátnőjétől megkaptam, hogy mekkora bunkó vagyok, ilyen pofátlan vagyok, hiszen van barátja. Mikor a kiszemelt megunta a játszadozást, tőle is megkaptam.


"Hogy ki tud ismerkedni, és ki nem, az ott dől el, hogy valaki fel tud-e szedni egy (vagy több csajt), vagy sem."


Aham. Megy a jóképű gyerek az utcán, odamennek a nők és leszólítják, elkérik a számát stb. Tőle milyen tanácsot fogadjak meg?

Olyan is volt, hogy ismerkedek a nővel, egy-két szavas válaszokat ad, aztán odamegy a magas, jóképű gyerekhez, aki 2 mondatot nem képes elmondani egymás után. Tőle mit kéne tanulnom?


Én a magam részéről nem szívesen fogadok meg olyantól tanácsot, akinek ennyire pozitív történetei vannak, mert a sikerből nem lehet tanulni csak a vereségből.


Sajnálom, de továbbra is ott tartok, hogy te egy jóképű / szerencsés vagy, mert én is próbálkoztam így-úgy régebben, de csak visszautasítást kaptam.


De elhiszem, velem van a gond, nem tudok csajozni, ennyi.

2015. júl. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Tény, hogy vannak felszínes kapcsolatok, ahol a felek könnyen dobbantanak, mert vannak emberek, akik úgy is belemennek kapcsolatba, hogy nincsenek komolyabb érzelmeik, csak hogy elmondhassák, hogy van kapcsolatuk, vagy félnek egyedül lenni. De nem mindenki gondolkodik így, és nem mindenki dobbant, mert van, akit tényleg szoros kötelékek, komoly érzések kötnek a párjához.

Na most a másik dolog, hogy csak mert valaki jól elcseveg valakivel így is, nem jelenti azt, hogy a kapcsolata ne lenne komoly. Csak mert az embernek van valakije, még nem kell bezárkóznia a világ elől és mogorván viselkedni mindenkivel, a munkahelyeken is egy légtérben dolgoznak férfiak és nők többnyire.

Az már más kérdés, hogy van, aki könnyen kapható, csapodár, hűtlen. De most komolyan, ez a mérce, a léhaság? Meg attól sikeres társkereső valaki, hogy sokakkal összejön (aztán ki tudja, meddig vannak együtt)? A társ számomra azt jelenti, aki az egyetlen, nem csak egy a sok közül. Tehát a társkeresés nekem nem az, hogy sokakkal összejössz, hanem azt az egyet akarod megtalálni, és nem számít, hogy közben mennyi hideget-meleget kapsz, mert ha az az egy meglesz, semmi nem fog számítani, de ha bezárkózol, megsavanyodsz, csak megnehezíted a dolgodat.

Én pl. nem alkuszom meg egy valamilyen kapcsolattal, csak hogy legyen, és egyedül jobb, mint egy olyan kapcsolatban, amire nem vágyom.

2015. júl. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
65%

Hja, ha garantált lenne hogy megkapom azt az "egyetlent", akkor nyilván megérné a dolog, bár ez is elég erősen kétséges. Hogy addig kb. ötezren utasítanak el, és a pasasnak már attól is hányingere lesz ha csak ránéz egy nőre, az pedig bagatell, gondolom.

Ugyanaz a helyzet, mint amikor valaki fölvásárolja a világ összes lottószelvényét, és kitölt minden létező kombinációt. Az egyikkel biztos, hogy nyer, csak közben ötször annyi pénzt vitt el a többi nemnyertes lottószelvény. Megnézném azt aki 30 év keresgélés után még képes komoly érzéseket táplálni valaki után.

Már letettem a keresgélésről, én járok jobban ha bezárkózom. Ha majd lesz egy lány aki komolyan gondolja, akkor bizonyítsa be, mert mondani mindent lehet. Az egyenjogúság jegyében ő is megteheti ezt, senki nem tiltja meg neki. Ha ő az "egyetlen", úgyis megteszi, ha meg nem, minek törjem magam, keressen magának egy pénzes sportkocsis fószert oszt legyen vele boldog.

2015. júl. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!