Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha egy párkapcsolat tönkremegy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy párkapcsolat tönkremegy, a felek miért hibáztatják egymást ahelyett, hogy saját magukba néznének inkább?

Figyelt kérdés
Minden párkapcsolat 50-50%. Ha valakivel összejössz, az 50%-ban a te döntésed, így minden felelősség 50%-a a tied. Onnantól bármi is történjen a kapcsolatban, ki csal meg kit, ki változik meg, már nem számít, mert te őt választottad annak idején, a döntés fele a tied. Így, bármi okból is menjen szét egy párkapcsolat, az fele részt annak a hibája lesz, aki eleve az elején belement a kapcsolatba. Csak így tanulhat saját hibájából az ember, ha belátja, mit rontott el a legelején, milyen szempontokat nem vett figyelembe.

ma 16:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Hát ez rohadt nagy baromság, és pontosan felelősséghárítás.
ma 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Én egyetértek veled bizonyos fokig. Ugyanis ha tudom, hogy megcsalt már valakit és én mégis vele leszek akkor miért ne csalna meg engem is. Vagy ha látom, hogy szereti a piát akkor miért hiszem, hogy majd abbahagyja. Hát mert ostoba vagyok.
ma 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Ez ennél sokkal összetettebb. Nem láthatsz mindent előre, az emberek maguk is változnak az évek alatt, az egymáshoz való viszony is változik. Magát a kapcsolatot és az eseményeket is mindkét fél a maga módján éli meg, ami az egyiknek jó, nem biztos, hogy a másiknak is, de ezt lehet a másik fél nem is tudja. Érted? Egyáltalán nem olyan fekete-fehér ez, mint amilyennek beállítod.
ma 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Ez nagyon, de nagyon a kisarkítása a dolgoknak.


Az, hogy attól, mert őt választottam, minden, amit csinál, az én felelősségem, egyszerűen baromság. Remélem, nem kell részletezni, hogy miért.

Meg aztán vannak elég egyértelmű helyzetek. Mondjuk amikor egy évig tökéletesen működik egy kapcsolat, aztán meg egy nehezebb élethelyzet hatására a másik mindenféle segítséget elutasítva elzárkózik, először csak egyszer-kétszer utasítja el, hogy találkozzunk, mondván magányra van szüksége, majd hetekig életjelet sem ad magáról, hazudik a problémáiról és az okokról, majd hónapokra lelép, és ha felkeresem, van, hogy szó szerint levegőnek néz, majd közli, hogy mivel nem működik a kapcsolatunk, szakít, már bocs, de nem gondolnám, hogy az én saram lenne, még 50%-ban sem. (Megtörtént eset egyébként. Én hiába teszek bármit, ha csak én akarom, hogy rendbejöjjenek a dolgok, akkor nem fognak. Az meg nem volt a homlokára írva ismerkedéskor, hogy egy év múlva be fog csavarodni...) Nyilván van, amikor mindkét fél hibás, van, amikor egyenlő mértékben, van, amikor nem, és persze olyan is van, amikor tök felesleges bűnbakot keresni, mert egyszerűen csak rosszul alakultak a dolgok.

ma 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
3-as, én értem, és nem is állítottam, hogy minden mindig úgy marad, de attól még az egyéni felelősség nem múlik el. Minden párkapcsolat egy kút. Valaminek lelátni az aljáig, valaminek csak félig, valaminek egyáltalán nem. De aki beleugrik abba a kútba, annak mindennel kalkulálnia kell a világon, és benne van a pakliban egy óriási esés vagy lassú fulladás is. De bármi is törénjen, a beleugrásért mindig felelősséget kell vállalni.
ma 17:05
 6/14 A kérdező kommentje:
4-es, neked is csak azt tudom mondani, mint az előzőnek. Ami a kútban történik, azért nem minden esetben lehetsz hibás, de a kútba ugrásért igen.
ma 17:07
 7/14 anonim ***** válasza:
#5 most őszintén változtat a dolgon bármit is, hogy kit állítunk be bűnbaknak?
ma 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Egy példával élve, ha közös vállalkozást indítanék valakivel, és 50-50%-ban adjuk bele a kezdőtőkét, a vállalkozás beindul, dübörög, aztán a másik fél valami bődületes adócsalásba kezd, ami miatt tönkremegyünk, én nem azt mondanám, hogy "a rohadék! elrontott mindent!" hanem azt, hogy "én balga! összeálltam egy ilyen fazonnal...".
ma 17:09
 9/14 A kérdező kommentje:
7-es, nagyon is számít. Mert ha a másik fél a hibás, akkor nem tanulunk a tönkrement kapcsolatból. Ha mi vagyunk a hibások, akkor az egy végtelen mélyre vezető örvény az önbizalomhiány lefolyóján. Ha reálisan látjuk, hogy mindkét fél hibás volt, úgy lehet előrébb lépni, és bölcsebben irányítani a jövőt.
ma 17:11
 10/14 anonim ***** válasza:

#8 de nyilván előre nem tudtad, hogy egy fsszal állsz össze, különben nem álltál volna össze vele🤣Tudod vannak emberek, akik eleinte megjátsszák magukat.


#9 nem, az a reális meglátás, ha te vagy a hibás, akkor dolgozol rajta, ha nem te vagy, akkor meg nem magadat ostorozod a semmiért.

ma 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!