Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért nem tudok normálisan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudok normálisan kötődni?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet. Azok a lányok akiknél online próbálkoztam, akik érdekeltek, még a jó beszélgetések ellenére sem jöttek el a randira, vagy ghostoltak, mikor találkozni hívtam őket. Élőben ismerkedéseim során akihez utoljára oda mentem (1 éve), ő kioffolt mondván, hogy van barátja, pedig azt éreztem jól kijövünk, lehet tényleg volt neki. Lényeg, hogy nem lettem szomorú, felüdülés volt, hogy megtudtam. Még 17 évesen, amikor elmentem egy csajjal randizni, ő meg benyögte randi végén, hogy legyünk csak barátok. Ez sem zavart, hanem felüdülés volt.


Amit ezzel akarok mondani, hogy úgy tekintek erre az egész ismerkedős dologra, hogy kéne már valaki, ugyanakkor nem érdekel az egész, mert a sok elutasítás miatt nem érzek szinte semmit. Nyáron voltam utoljára egy randin, de ott is igazából untam az egészet és nem váltott ki belőlem semmit a csaj, hiába tetszett online. Persze próbálkoztak nálam csajok, de ők meg nekem nem tetszettek egyáltalán.


Most olyan helyzetben vagyok, hogy megint rávettem magam ismerkedésre online, tetszik is a lány, és most már ideje lenne elhívnom valahova. Ugyanakkor TÉNYLEG nincs kedvem írni neki, tehernek érzem, így szakdoga írás, munka, meg edzés mellett, de akarok barátnőt! Ráadásul a jövőbeni terveim megvalósításában csúnyán hangzik, de eléggé hátráltatna egy csaj... Sok dolgom van a célom miatt, és a sok munka mellett a mozizás, elmenni junk foodot enni vagy cukraszdaba, kavézóba (nem is kavezom), menni ide oda, felesleges idopocsekolasnak és pénzkidobásnak érzem.


Szóval a szitu röviden: 22 éves vagyok, nem volt még barátnőm. Szeretnék barátnőt, szeretném ha a baráti társaságomnak, családnak végre bemutathatnék valakit, de ennyi. Nem tudom, hogy a korábbi tapasztalatok miatt, de nem érdekel a szex, egy ölelés néha jól esne, de nem tudom... Baromi hülyén hangzik, de leírom. Szeretnék vele jókat beszélgetni, de főként csak birtokolni akarom, meg tanulásképpen "tartani", hogy értsem, hogy működik egy párkapcsolat és legyen benne tapasztalatom végre.


Amit még érzek, hogy minél komolyabbá válik a dolog, annál inkább semmi kedvem hozzá. Ezért érezhettem felüdülésnek a visszautasításokat. Önfejlesztést 3 éve csinálom huzamosan, jó az étrendem, az időbeosztásom, meditálok, olvasok, sportolok, tényleg rendben vagyok egészségügyileg, jól is nézek ki, de mentálisan nem biztos, hogy minden rendben van. Ezen jó szokások mellett úgy érzem hátráltatna egy csaj és nincs szükségem nyafogásokra sem. A barátaim szerint lehetetlen velem kompromisszumot kötni, de már dolgozom ezen.


Köszi ha végigolvastad és válaszolsz!



ma 00:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem csak próbálod nyugtatni magadat azzal, hogy "áh, nem is érdekel annyira", pedig közben biztos rohadtul zavart és bántott téged a sok elutasítás. Mostanra meg már elhitetted magaddal, hogy "igazából" nem is érdekel téged az egész, hogy ne fájjon, hogy senkinek sem kellettél eddig.


El lehet lenni így évekig, de ez nagyon gyerekes hozzáállás és ettől még ugyan úgy magányos leszel.

ma 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Simán lehet, hogy igazad van. De a tényen nem változtat, hogy a viszont közeledéstől kihátrálok, mert azt fullasztónak érzem, hiába tetszik az illető.


Érthetően: Tetszik egy lány, kiderül, hogy én is tetszem neki és az érdeklődésétől elkezdek szorongani, pedig minden rendben volt, amíg csak én érdeklődtem. A hangulatom apátiába csap át, hogy már nem is érdekel. Ez az amit leakarok küzdeni, ez az amit nem értek magamban.


Viszonozni akarom az érzéseket, tudom, hogy akarom! De a testem máshogy reagál... Elhúzodik, bezárul, érdektelen lesz és nem érzek semmit. :/


Változtatni akarok, de fogalmam sincs hogyan álljak neki. Mindig is akartam családot, apa lenni, de nem értem magamat. Ösztönös reakcióm van a viszonzott vonzásra, és őszintén az intimitás is megijeszt, amikor meg kell nyíljak.


Ezért mondom, hogy simán lehet igazad és csak menekülök, ez pedig egy ördögi kör, amiben nem megy a kilépés!

ma 12:10
 13/13 anonim ***** válasza:

Nay sejtettem, hogy több van e mögött.

Lehet hogy azért csap át apátiábaaz érdeklődésed, mert félsz, hogy meg fog csalni vagy csalódni fogsz benne, mint anyádban? És ez az érzelemmentesség egy védekező mechanizmus esetleg.

ma 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!