Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért nem tudok normálisan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudok normálisan kötődni?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet. Azok a lányok akiknél online próbálkoztam, akik érdekeltek, még a jó beszélgetések ellenére sem jöttek el a randira, vagy ghostoltak, mikor találkozni hívtam őket. Élőben ismerkedéseim során akihez utoljára oda mentem (1 éve), ő kioffolt mondván, hogy van barátja, pedig azt éreztem jól kijövünk, lehet tényleg volt neki. Lényeg, hogy nem lettem szomorú, felüdülés volt, hogy megtudtam. Még 17 évesen, amikor elmentem egy csajjal randizni, ő meg benyögte randi végén, hogy legyünk csak barátok. Ez sem zavart, hanem felüdülés volt.


Amit ezzel akarok mondani, hogy úgy tekintek erre az egész ismerkedős dologra, hogy kéne már valaki, ugyanakkor nem érdekel az egész, mert a sok elutasítás miatt nem érzek szinte semmit. Nyáron voltam utoljára egy randin, de ott is igazából untam az egészet és nem váltott ki belőlem semmit a csaj, hiába tetszett online. Persze próbálkoztak nálam csajok, de ők meg nekem nem tetszettek egyáltalán.


Most olyan helyzetben vagyok, hogy megint rávettem magam ismerkedésre online, tetszik is a lány, és most már ideje lenne elhívnom valahova. Ugyanakkor TÉNYLEG nincs kedvem írni neki, tehernek érzem, így szakdoga írás, munka, meg edzés mellett, de akarok barátnőt! Ráadásul a jövőbeni terveim megvalósításában csúnyán hangzik, de eléggé hátráltatna egy csaj... Sok dolgom van a célom miatt, és a sok munka mellett a mozizás, elmenni junk foodot enni vagy cukraszdaba, kavézóba (nem is kavezom), menni ide oda, felesleges idopocsekolasnak és pénzkidobásnak érzem.


Szóval a szitu röviden: 22 éves vagyok, nem volt még barátnőm. Szeretnék barátnőt, szeretném ha a baráti társaságomnak, családnak végre bemutathatnék valakit, de ennyi. Nem tudom, hogy a korábbi tapasztalatok miatt, de nem érdekel a szex, egy ölelés néha jól esne, de nem tudom... Baromi hülyén hangzik, de leírom. Szeretnék vele jókat beszélgetni, de főként csak birtokolni akarom, meg tanulásképpen "tartani", hogy értsem, hogy működik egy párkapcsolat és legyen benne tapasztalatom végre.


Amit még érzek, hogy minél komolyabbá válik a dolog, annál inkább semmi kedvem hozzá. Ezért érezhettem felüdülésnek a visszautasításokat. Önfejlesztést 3 éve csinálom huzamosan, jó az étrendem, az időbeosztásom, meditálok, olvasok, sportolok, tényleg rendben vagyok egészségügyileg, jól is nézek ki, de mentálisan nem biztos, hogy minden rendben van. Ezen jó szokások mellett úgy érzem hátráltatna egy csaj és nincs szükségem nyafogásokra sem. A barátaim szerint lehetetlen velem kompromisszumot kötni, de már dolgozom ezen.


Köszi ha végigolvastad és válaszolsz!



ma 00:35
1 2
 1/13 Lady Beth ***** válasza:
31%
Nálad valami nagyon nincsen rendben. Fordulj pszichológushoz.
ma 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem ilyen válaszra számítottam, de azért köszi!
ma 00:52
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Furcsa az élet. Én éppenséggel azért vagyok hálás, mert legyőztem a nőkhöz való kötődést. Neked meg az a problémád, hogy az nincs meg.


Szubjektív véleményem az, hogy az ember akkor lehet igazán boldog, ha nem kötődik senkihez. A kötődés ugyanis csak addig jó, amíg kölcsönös, utána egy hatalmas teher, hogy nem tudsz elszakadni a másiktól. Ugyanis EZ a kötődés lényege, érdemes lenne ízlelgetni a szót.

ma 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%

Még valami:


Az, hogy nem kötődök a nőkhoz nem azt jelenti, hogy nem foglalkozhatok velük.

Csajozhatok, amennyit akarok. De most már nem visel meg érzelmileg, ha egy nő ki akar lépni az életemből. Menjen! Majd ugyis lesz másik.


#3 voltam

ma 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

Nem lehet, hogy a társadalmi elvárások miatt akarsz nőt? Írtad, hogy végre be akarnál mutatni valakit a családnak és barátoknak.


Valamint nekem nagyon elmekozpontú embernek tűnsz vannak ilyenek. Nézd meg az MBTI 72 kérdéses tesztjét (tényleg pazichológusok állították össze és ha őszinte válaszokat adsz, meglepően közel all a valósághoz).

Ez a birtoklás nagyon csúnyán hangzik. Tulajdonképpen bele akarsz vágni egy kapcsolatba, hogy tanulmányozd? Nem csak a tiédet, hanem a tiéden keresztül le szeretnél vonni egy átlagot? Mint egy kísérlet talán? Csak proballak megérteni, írd le, ha nagyon messze járok a valóságtól.


Egyébként szerintem most nagyon rossz lenne, ha vállalnál barátnőt. Talán egyetem után vagy esetleg kalandokat meg lehet ejteni, ahol tisztázzátok a lánnyal, hogy ez nem komoly kapcsolat. Nem hiszem, hogy most azért állsz úgy a lányokhoz, mert voltak rossz tapasztalataid velük. Itt az ok lehet mélyebb, de az is lehet, hogy te csak ilyen vagy és kész.

ma 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%
Neked semmilyen nő nem való mert egy kattos bolond vagy.
ma 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagy te pszichopata? Érzelemmentesség, énközpontúság, emberek tárgyiasítása a saját céljaid beteljesítésére…ezek erősen pszichopatikus jellemzők. Gyerekkorodban kötekedő voltál, nem érdekelt a büntetés, esetleg kínoztál kisállatokat?
ma 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Gyerekkoromban szöges ellentétbe voltam annak, aki ma vagyok.


Túlérzékenység volt rám jellemző, mindent magamra vettem. Kötekedni sosem ködekedtem, inkább érdekelt a másik véleménye. Ma már a saját véleményem a mérvadó szinte mindenben, hiába beszélnek ellenem. Innen is a kompromisszum képtelenségem. Arra emlékszem, hogy csak kis macskákat csesztettem, de nem nevezném kínzásnak. Csak a grabancuknál megfogtam őket és játszottam velük, hogy pl puszilgatják egymást. Vagy nagyítóval égettem bogarakat, de ilyet mindenki csinál. Sosem ölnék meg egy állatot. Nagyobb empátiám van irántuk, mint emberek iránt.


Van kutyánk tesóm miatt, de én pl mindig gabonasiklót, ékszerteknőst, vagy szajkót akartam. De ezek nem olyan nagy dolgok ...


Az már inkább lehet probléma, hogy anyám megcsalta apám, ami nekem kognitív disszonanciát okozott, hiszen mindaddig felnéztem rá. Onnantól kezdve csak menekülni akartam a valóságtól, és akkor voltam nyugodt, ha gépen játszással eltereltem a figyelmem.

Lehet, hogy tudat alatt emiatt nem érzem a bizalmat nők iránt. A fő probléma talán ott kezdődött, hogy apám visszafogadta miattunk tesómmal, és toxikus, veszekedős kapcsolatban nőttem fel. Ami még rémlik, hogy sokszor úgy éreztem nekem kell vigasztalnom anyukám, amikor sírt, amit elkövetett, és ez nekem belső feszültséget okozott. Még egy olyan emlékkép van meg, hogy apám sír, de az előtt sosem láttam sírni egyszer sem. Ez még belém égett.


Egyébként anyám új csávóját tesóm utálta, én szimplán nem éreztem semmit, csak örültem, hogy játszhattam a gépén. Szeretném azt hinni, hogy nem tudtam mi történik, de valószínűneg értettem, és menekültem tudat alatt a helyzetből. Tesómmal nagyon sokat verekedtünk és nagyon csúnyán beszéltünk egymással. Ennek már jó 10 éve, de nem érzem, hogy anyát annyira tisztelném, se tesóm, se én. Kedves, meg szeretem, de pont abban a korban vált le, amikor még szükségem lett volna rá érzelmileg.


Nem vagyok pszichológus, ezek csak feltételezések.

ma 10:17
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem társadalmi elvárások miatt akarok nőt. Mint írtam, szeretném már megtapasztalni milyen egy kapcsolat, de leginkább érezni valamit nő iránt.
ma 10:19
 10/13 A kérdező kommentje:

#kedves 5os válaszoló.


Köszönöm a teszt ajánlást, nemsoká kitöltöm.


"Ez a birtoklás nagyon csúnyán hangzik. Tulajdonképpen bele akarsz vágni egy kapcsolatba, hogy tanulmányozd?"


Nem találtam jobb szót. Nem csak tanulmányozni. Az ő részéről ha van valami probléma, szeretnék neki segíteni vagy ilyesmi, szeretném magamat férfinak érezni és barátnőt tartani. Azért gondolom, hogy ez a megoldás, mert akik elutasították, azért éreztem felüdülést, mert végre nem kellett velük foglalkoznom és elmúlhatott a szerelem fojtogató érzése. Ha ez a lány elfogadna és szeretne kapcsolatot, akkor meg lehet azért lennék boldog és azt érzem felüdülésnek, hogy végre összejött, csak ilyenbe még nem volt részem. De mindig akkor éreztem magam erőmben, aki dúskál önbizalomban, mikor elhívtam őket találkozni, vagy buliban táncoltunk stb. Hiányzik ez az érzés.



"Nem csak a tiédet, hanem a tiéden keresztül le szeretnél vonni egy átlagot? Mint egy kísérlet talán? Csak proballak megérteni, írd le, ha nagyon messze járok a valóságtól."


Messze jársz. Nem vagyok én robot. Szeretek emberek között lenni, de egyedül is imádok. Nem kísérleti nyulat akarok, bár értem miért úgy jött le. Én csak egy normális kapcsolatot akarok ahol szeretve vagyok és szerethetek, hogy megtapasztaljam milyen ez, és érdekel, hogy nekem milyen lehet egy kapcsolatom. A barátaim történetihez hasonló vagy esetleg más?


A kalandok végképp nem érdekelnek. Egyszer felvitt egy lány a lakására (pedig én csak haza akartam kísérni, mert nagyon be volt rúgva), és bármennyire akarta a szexet nem kívántam egyáltalán, hiába volt szép a csaj. A szituáció elborzasztott. Nem így akartam elveszíteni. Szóval haza mentem. (Miutan adtam neki egy csókot, mert addig nem engedett el haha).


Szóval ezeknek az egyéjszakásnak semmi értelmét nem látom. Nem vonzanak. Én kötődést akarok, egy biztonságos kötődést, ahol a férfi energiáimat kamatoztathatom, női energiák révén. Attól még, hogy nem érzek semmit a csajok iránt, nem jelenti, hogy érzéketlen vagyok, sem azt, hogy pszichopata. Csak normális akarok lenni. Én hiába próbálkoztam, nem kaptam kapcsolatot, minden befektetett energia fölösleges volt.


Egyetememel 2 hónap múlva végzek, ezért döntöttem úgy, hogy most már kéne tapasztalat, mert ez nem állapot. Biztosan van olyan aki tud belőlem érzelmet kiváltani és tudom szeretni!


De azt aláírom, hogy az utolsó randimon tényleg csak néztem ki a fejemből, mint egy robot, nem voltam ott fejben, mert a csaj sem érdekelt annyira. De egy jó órát elvoltam vele, viszont jól lekéstem a vonatot :D


Nekem az is a tippem, hogy túl érzelmes voltam gyerekkoromtól kezdve, és ezt a világ kiölte belőlem az évek alatt.

ma 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!