Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A nők többsége a médialátszat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők többsége a médialátszat ellenére is szeretne hagyományos családban élni?

Figyelt kérdés

Jelenleg 31 éves vagyok, férfi, egész jó külsővel és egzisztenciával, bár ez a kérdés szempontjából most kevésbé releváns. Ha a médiát és az internetes kommentek világát veszem figyelembe, a legtöbb helyről az jön át, hogy igazából a házasság és a gyerekvállalás a patriarchális elnyomás eszközei és a modern, felvilágosult nők már lerázzák magukról ezt a láncot, a karrier, utazás, macskák kerülnek a fókuszba, alkalmi szexre meg mindig találnak pasikat, akiket felcsíphetnek.

Ezzel szemben elmondom mit tapasztalok a környezetemben. Múltkor a társaságban, akikkel szoktam találkozni bevallotta egyik szingli nő, hogy igazából ő sok gyereket szeretett volna, de most már nem fog összejönni sajnos. A korát nem tudom pontosan, de olyan 3-4 évvel lehet idősebb nálam. Egy másik szintén nálam 2 évvel idősebb óvónő is elismerte, hogy nagyon szeretne gyereket és neki ez fontos szempont lenne ismerkedésnél. Egy kicsit megsajnáltam őket és szívből szurkolok nekik, hogy találjanak párt, akivel családot alapíthatnak. Lehet persze ez nem általános, mert ez egy kicsit konzervatívabb közeg, de úgyis meglepő volt. Nagymamám is így mondta persze, hogy a lányok férjhez akarnak menni és gyereket szülni, de a filmek, média, influenszerek világa mást mutatott, azt hittem ez idejétmúlt hozzáállás és egymás közt is cikinek találják.



ma 00:04
 1/5 anonim ***** válasza:

A család iránti vágy két okból esett vissza.


Egyrészt azok a nők, akik valóban nem vágynak erre, végre vállalhatják is ezt. Másrészt aki alapvetően vágyik is a családra meg a gyerekekre, hát ezerszer átgondolja, hogy kivel vág bele ebbe a vállalkozásba, és ha azt látja, hogy nincs megfelelő jelölt, akkor stornó minden.

ma 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valóban nem mindenki akar, de a többség igen. Az itteni közhiedelemmel ellentétben, a férfiak is.

A házasságok száma drasztikusan csökkent, a gyerek szülés is, szóval nem, nem akar mindenki, és főleg nem akarkivel

ma 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sok nő szeretne ma is gyerekeket, csak egyre nehezebben találnak olyan férfit, aki tényleg megbízható, erős, akire lehet számítani, építeni.


Ha ez nincs, akkor inkább lemondanak ezekről az álmokról, mert egyedülálló anyának lenni kegyetlenül nehéz. És ehhez vedd hozzá, hogy nemcsak azok az egyedülálló anyák, akik ténylegesen egyedül vannak, hanem sokszor a házasságban élők is azok - csak ez kívülről nem látszik.

ma 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

Ez olyan kettős dolog; idilli családot szerintem sokmindenki akar, még azok is, akik a szemedben ellenséges férfigyűlölő feministák. A gond csak az, hogy ez sokszor nem racionális döntés a nőknek, mert ritka az olyan férfi, aki mellett az anyaság/feleség szerep ne lenne az életüket tönkretevő teher.

Gondolom a két ismerősöd is bármikor össze tudott volna kaparni valami férfit, aki mellé szülhettek volna gyereket, de valamiért mégsem tették...


A gonosz szósöl média feministák sem azt mondják, hogy sose szülhet egy nő se, mert az a ferfiuralom jelképe, hanem azt, hogy a szerep, amit az anyáknak magukra kell vállalnia, míg az apáknak nem, az igazságtalan a nőkkel szemben.

Valszeg valamennyivel több nő szülne, ha ezt hajlandóak lennének legalább beismerni a férfiak.

ma 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A média és a valóság két külön dolog.
ma 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!