Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogy lehet leküzdeni ezt, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet leküzdeni ezt, és hagyományos párkapcsolatot kialakítani?

Figyelt kérdés

33 éves vagyok, és még soha nem volt hagyományos párkapcsolatom.


Mindig szerető voltam egy kapcsolatban, és hisztiztem hogy nem vagyok elég fontos. De alapvetően kényelmes és komfortos volt, hogy heti néhány órában látom csak, és nem avatkozunk egymás dolgaiba.


Pszichológusnál és terapeutánál is voltam ezzel kapcsolatban. Kiderítettük, hogy valójában nem is akartam más lenni, mint szerető. Úgy érzem magam biztonságban, ha nem vagyok (elég) fontos, mert gyermekként úgy szoktam meg.

Ha észreveszem, hogy valakinek fontos vagyok, onnan elmenekülök. Félek a felelősségtől, és attól hogy valakinek 0-24ben "látható" vagyok = kiismerhető.


Voltak randijaim egyedülálló amúgy jóképű, rendes férfiakkal, ahol még a vonzalom is meglehetett volna, de a 2.-3. randi után mindig lemondtam, csak úgy.

Kiderült, azért, mert megijedtem, hogy közel kerülhet hozzám, ezért inkább idejében "kiléptem".


2023. okt. 7. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha pszichológussal rájöttetek, hogy elkötelezettségi zavaraid vannak, akkor javítani kell rajta, megtanulni bízni a másikban.
2023. okt. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg csak úgy ha belekezdesz és szép lassan végig csinálod.

Én benne vagyok.

2023. okt. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus jó ötlet volt. De nem addig tart a dolog, amíg rájöttök a problémára, sőt, ott kezdődik csak a munka.
2023. okt. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tanuld meg magad becsülni, szeretni, aztán ha ez már megy akkor hagyjad hogy szeressenek.

Onnantól már minden megy tovább.

2023. okt. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De jó kérdés!

Én 32 éves vagyok, ugyanez a cipő. Ismerem a háttérben meghúzódó okokat, csakhogy ettől még képtelen vagyok változ(tat)ni.

Most is van 2 nős férfi, akikre "fáj a fogam", egy másikkal szeptemberben voltam. Én vonzódni sem szoktam tudni egyedülálló, amúgy jóképű, rendes férfiakhoz, lehetnek a legtökéletesebbek, akkor sem működik a kémia, nem kívánom őket, az érintésüket, a csókjukat stb. Ezt nem lehet erőltetni. És ezen a szinten a hajamra kenhetem a fene nagy tudatosságot, akkor is száraz maradok, mint a sivatag (bocs a nyersességért!), és nem csak a szexualitás vonatkozásában hagynak ennyire hidegen. Márpedig ha nem mozgat meg, akkor ellököm, mert fölösleges koloncnak érzem a nyakamon.

2023. okt. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

Na igen, ennyit érnek az istenített pszihológusok

Képesek felismerni a probléma gyökerét (ha elég jó szakember) de az esetek 80-90 %-ban semmiféle megoldási lehetőséggel nem képes szolgálni.

Hiszen egy-egy régről beidegződést megszüntetni már nemigen lehet, az ember lelke nem javítható. Aztán reklámozhatjátok tovább a semmit, de aki járt már náluk azok tudják hogy nem sokat érnek, és nincs orvosság az ember jellemére

2023. okt. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Megszüntetni nem, de felülírni igenis lehet. Erről szól a kognitív terápia.
2023. okt. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!