Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tényleg olyan fontos elvárás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg olyan fontos elvárás az autó egy férfitől vagy a sikertelen férfiak túlozzák el a jelenséget?

Figyelt kérdés
Már 20 éve nem vagyok a társkeresési "piacon" így nem tudom megítélni a dolgot. Nekem anno (20-25 éve) a két komoly kapcsolatom kezdetén nem volt autóm és nem is volt ilyen elvárás.
tegnap 16:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
70%

Férfi vagyok, és nem tapasztalatom szerint fontos, hanem szimplán fontos.


Bárki bármit mond, 2024-ben vannak bizonyos dolgok amik alapvetések. A jogosítvány a minimum, de manapság az autó is az. Mindegy milyen, de valamilyen legyen.


Biztosan kedves, rendes, jóravaló az a férfi akinek nincs jogsija/autója, mint ahogyan biztosan aranyos és jószívű az a srác aki olyan büdös mint a dög, de 2024-ben alap, hogy legyél ápolt és ne essen össze melletted senki a szagodtól, mint ahogyan az is, hogy felnőtt férfiként legyen alattad egy 4 kerekű, amibe be lehet ülni.


18 éves korom óta van jogosítványom, 19 éves korom óta van autóm. Nem gazdag családból származom. Ha valaki önállóan nem tud egy jogsit/autót előteremteni, az elég jó indikátor arra vonatkozólag, hogy az élet egyéb területein is pont ilyen attitűd várható tőle, ilyen ember pedig nem hogy a nőknek, hanem a kutyának se kell.


Nyugodtan pontozhattok.

tegnap 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
#12 Ez egy jó érvelés, de megfeledkeztél arról, hogy mi van, ha valakinek egyszerűen nincs rá szüksége. Nekem csak egy kín lenne. Fizetni rá egy csomót, karban tartatni, úgy, hogy évente talán kétszer használnám. Tehát ha van egy autóm a mélygarázsban, amit lehet másoknak nézegetni, mert nekem alapvetően az élethez nem kell, akkor én értékesebb vagyok? Amit levezettél logikát, azt preferenciák szerint nagyon sokmindenre lehetne használni.
tegnap 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

9.


Igen 20-22 év körül voltam akkor és Budapest. Nem számított hogy van e autóm.

tegnap 18:06
 14/20 anonim ***** válasza:
Az autó maga nem fontos, de bennem visszás érzetet kelt, ha jogosítványa sincs. Nő vagyok, sokat vezetek, de nem akarnék mindenhova én egy párkapcsolatban. Barátnőimmel is felváltva vezetünk.
tegnap 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
58%

12


Erre csak azt tudom mondani, hogy valójában nagyon sok mindenre nincs szükséged, de mégis használod.


Amíg nem volt autóm, soha nem éreztem hiányát. Soha. Teljesen természetes volt, hogy felülök egy buszra, 18 évesen még Ausztriába is vonattal mentem ki dolgozni, teljesen oké volt.


Igazából nincs ezzel gond, értem amit írsz, de el kell fogadni, hogy az emberek 90%-a erről nem így gondolkodik és nem fog összeállni veled, ergo a pártalálási esélyeid jelentősen csökkennek. Írom mindezt azért, mert mégiscsak a felnőtt párkapcsolatok kategóriában vagyunk.


Olyan mintha azt mondanád, hogy te alkoholista vagy és nagyon jól érzed magad, hogy meló után betolsz 1 tüskét 2 sörrel. Valójában ezzel az ég világon semmi gond nincs, cool, de remélem nem kell mondanom, hogy 1 nő/férfi szeme sem fog felcsillanni ettől, nem igazán fogsz olyan embert találni, aki majd azt mondja, hogy "huh, ez a pasi/csaj márpedig kell nekem".


Vagy másik példa, ami gyakori téma itt is, te mondhatod azt, hogy 40 évesen a mamánál élsz és teljesen feleslegesnek és pénzkidobásnak tartod hogy elmenj albérletbe és önálló életet élj, ez biztos így van, de nem fogsz olyan nőt találni (sem korodbelit, sem fiatalabbat) aki egy olyan emberrel fog összeállni, aki 40 évesen is a mama szoknyája árnyékában él.


100 másik példát fel lehetne sorolni, de szerintem felesleges. Vannak bizonyos dolgok, amik 2024-ben alapvetések. És ez ennyi.

tegnap 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
#8 Csodálkozol hogy 2 utat megtenni több időbe telik, mint 1 utat megtenni? :D lol
tegnap 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

11-es te nagyon ostoba vagy...

"Ha valaki önállóan nem tud egy jogsit/autót előteremteni, az elég jó indikátor arra vonatkozólag, hogy az élet egyéb területein is pont ilyen attitűd várható tőle, ilyen ember pedig nem hogy a nőknek, hanem a kutyának se kell."

Ez nem erről szól. Vannak akiknek NEM lehet vagy egyszerűen tudatosak annyira, hogy ne akarjanak vezetni bizonyos okok miatt.

Nekem van egy betegségem, bár régóta tünetmentes vagyok, de inkább nem kockáztatnék a vezetéssel, mert ki tudja mikor jön elő.

Bringával nem annyira gáz ha mondjuk bedőlök az árokba, mint autóval balesetet okozni, vagy akár megölni valakit...

Nem csak a pénz lehet indok, ha valaki nem akar vezetni. És amúgy a mai világban TÖKÉLETESEN lehet létezni kißaszott autó nélkül is.

Érdekes módon a nálunk ezerszer gazdagabb hollandoknak nem derogál bringázni, pedig ott aztán tényleg szinte mindenki megengedheti magának a NORMÁLIS járművet, nem pedig a magyar átlag által vezetett hulladék, roncsokat.

Ez is vicc egyébként hogyan itt ilyen-olyan elvárás az autó, de igazából a többségnek rohdtul nincs arra VALÓJÁBAN pénze, hogy akár egy 15-20 éves tragacsot fenntartson. Mindig hallom a panaszkodást, hogy most ezt kell szerelni rajta, aztán az ment tönkre, műszakis, drága az üzemanyag, drága a biztosítás stb.

Arra van "ész" és pénz, hogy megvegyék a "menő" (amúgy nyugaton már lerúgott) béjemvét meg társait, de a fenntartásra már valahogy nem marad.

Vagy amikor a menő gyerek az "új" puncimágnessel csapatja az utcán, aztán hazamegy a másfél szobás panelba a 10-re anyucihoz...

Szóval vicc kategória az egész.

tegnap 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

17


Először is az ostoba te vagy, felhívom akkor a figyelmed rá, hogy a Felnőtt párkapcsolatok kategóriában vagyunk, nem pedig a Környezetvédelem, Egészség vagy éppen Pénzügyek kategóriában.


Nem akarok visszamenni az evolúció kialakulásáig, mivel alapjában véve azt sem sikerült realizálnod és felfognod, hogy mire vonatkozott a kérdés és azokra a válasz, így nem is megyek bele abba, hogy mi alapján választ párt magának egy nő, és mi alapján egy férfi, amik tudat alatt működő "ösztönök". Ebben a témában neked bármit kifejteni totális időpazarlás lenne, ez tisztán látszik a sértődött válaszodból.


Szóval segítség gyanánt: a kérdés nem arról szólt, hogy lehet-e létezni autó nélkül vagy hogy mely országok milyen autóval járnak vagy éppen nem járnak. Ezért jeleztem, hogy nagyon rossz kategóriába tévedtél és irdatlan nagy baromságot hordtál össze, aminek semmi köze a Felnőtt párkapcsolatokhoz.


Legközelebb mielőtt ostobázol, végezz egy kis önreflexiót, rád férne.

tegnap 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Ha valaki önállóan nem tud egy jogsit/autót előteremteni, az elég jó indikátor arra vonatkozólag, hogy az élet egyéb területein is pont ilyen attitűd várható tőle, ilyen ember pedig nem hogy a nőknek, hanem a kutyának se kell."


Ráadásul most már a megugrott igények világában nem csak a kocsi, de saját lakás is alap. Kocsi nélkül pedig levegőnek néznek, legyél akármilyen jófiú is. Ilyen a világ, haladni kell a korral.

tegnap 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nem feltétel az autó,én sosem válogattam ez alapján párt.

Számomra plusz pont,ha egy férfi tud vezetni, szerintem olyankor sugárzik a férfiakból egyfajta magabiztosság,amikor tudnak és szeretnek is vezetni.

De én BP-n élek,igazából semmi szükség rá,esetleg hétvégi kirándulásokra. De amúgy én meg soha nem szerettem másoktól függeni,ezért ilyen igenyeimet magamnak szeretem kielégíteni,tehát ha én vagyok autóra,akkor NEKEM lesz. ( Pont autóvásárlás előtt állok,friss jogsival :D )

Az viszont zavarna ,ha a párom azt fújná,hogy nem kell autó,utána pedig állandóan az enyémet akarná elkérni. Akkor döntsük el,hogy van-e szüksége autóra vagy sem és ha igen, ő is vagy teremtse meg magának,vagy vegyünk közösen,de ami az enyém az az enyém.

tegnap 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!