Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért kell sok embernek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell sok embernek a társkeresési kudarcot mindenféle pszichológiai bonyolult dolgokkal magyarázni amikor sokszor sokkal egyszerűbb evolúciós pszichológiai oka van az egésznek?

Figyelt kérdés
Van egy két olyan nő ismerősöm aki nem találja a társát mindig megcsalják meg a pár hónap után ghostingolnak a férfiak és jönnek az ilyen dumákkal hogy családi minták és társai különböző bonyolult pszichológiai magyarázatokat próbálnak találni rá amikor egyszerű evolúciós pszichológiai oka van az egésznek, olyan férfiakhoz vonzódik akiknek jobb génjeik vannak, ezek a rosszfiúk mert erősek határozottak magabiztosak, nyilván ezek a férfiakban sok a tesztoszteron meg genetikailag arra vannak kódolva hogy szórják a magviaikat, sajnos a világ ennyire csúnyán ösztönösen egyszerű ès nem kell itt mindenféle bonyorult pszichológiai családi mintákat hozni.... ennyi az egész
szept. 16. 20:17
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
72%
Ha egy lány az apja mintája alapján választ párt, mi lesz a minta ha kis korában meghal az édesapja? Akkor a környezetéből számára példaképnek tekintett férfi lesz a minta?
tegnapelőtt 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:

Szerintem közrejátszik az evolúció, biológia, pszichológia és még a demokrácia/kommunizmus is.


Az ember az szerint dönt, hogy ki tetszik meg neki elsősorban, de az visszavezethető a családi mintára amiben nevelkedett.

Persze van úgy, hogy pont az ellentéte a sémának az illető úgyhogy akkor inkább az evolúciós szempontból indulunk ki.

Igaz, hogy a férfiak és nők az esetek többségében ösztönlény szinten működnek.

A kislányok már a babakocsit tologatják, "nevelik", törődnek a babával míg a fiúk autóznak. Tiniként sok lány szerelemben gondolkodik, házasságban míg a fiúk minél több lányt akarnak megkapni.

Közbeszól a szerelem és akkor valamennyi időre letelepednek a férfiak, de manapság eléggé felborult ez az egész mert egy csomó nő szintén a szexre hajt, vagy a jóléttre. Viszont a férfiakkal még mindig több a gond mint a nőkkel...

tegnapelőtt 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:

Attol, hogy valamirol a tarsadalom jelentos reszenek nem volt tudomasa par evvel ezelottig, az nem jelenti, hogy az adott dolog addig nem volt jelen. Pl a gravitacio is letezett, mielott Newton felfedezte volna, de az atlagemberhez nyilvan lassabban jutott el az informacio, hogy minaz es miert van, mire jo.

Igenis szerintem kb 60 szazalekban szamit a pszichologia es mondjuk ugy 40 szazalekban a kulso.

Tehat hiaba nez ki valaki krva jol, ha egy utolso narcisztikus paraszt, normalis kotodessel es rendben levo erzelmi intelligenciaval, onbecsulessel rendelkezo nonek nem fog kelleni. Persze azok utan a nok utan senki nem sir, akik fogatlanok, kopaszodnak es drogoznak, pedig nekik is van am parjuk, kb az ugyanilyen ferfiak.

tegnapelőtt 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
39%

#23


Hagyjuk már ezeket a "hiába néz ki valaki krva jól.." című mondókákat.

A való élet azt mutatja, hogy aki jól néz ki, annak mindig lesz nője/pasija és olyan amilyet szeretne, nem pedig olyan amilyen jut.

És ha szétmennek akkor mi van? Újfent lesz másik.

tegnapelőtt 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
15%

24: Így van!

Érdekes, egyetlen qrva jól kinéző nőt vagy férfit sem látni évekig/élethosszig egyedül rohadni, vért hugyozva küszködni a társtalálással vagy arra kényszerülni, hogy beérje azzal, akire kicsit sem vágyik, csak hát más nem jut...

Én pl. szarul nézek ki, na, nekem viszont ez a sorsom. És nem, nem azért, mert "negatív" vagyok, "önbizalomhiányos", "rossz kisugárzású" meg a többi blabla. Hanem azért, mert amíg csak hátulról látnak, addig ugyan semmi gond, de mihelyt megfordulok, meglátják az arcom, instant kuka vagyok, onnantól rám sem néznek, ha nem muszáj.

tegnapelőtt 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:

25. "Érdekes, egyetlen qrva jól kinéző nőt vagy férfit sem látni évekig/élethosszig egyedül rohadni, vért hugyozva küszködni a társtalálással vagy arra kényszerülni, hogy beérje azzal, akire kicsit sem vágyik, csak hát más nem jut..."


Én azért látok nem is keveset, igaz borzasztó a személyiségük

tegnapelőtt 11:02
 27/52 anonim ***** válasza:
69%
25-nek tök igaza van, lehúzhatod az értékes belső tulajdonságaid a wc-n, hiába vagy te rendes-kedves, szorgos-dolgos, ha meg sem akar ismerni senki azért, mert nem tetszel! Az okon lovagolhatunk, hogy az most a nem túl szép arc, testi fogyaték, súlytöbblet, alacsonyság, kopaszodás, vagy bármi egyéb. Felesleges szócséplés mindössze! Vagyunk jó páran, akiknek az a sors jut, egyedül marad. Én most nem sírni akarok, csupán ezek a tények! Igen, most lehet jönni azzal, rohangálnak néhol olyan párok, ahol az egyik fél külseje hogy úgy mondjam nem igazán tetszetős. De az biztos, a való életben ismerkedtek meg, nem társkeresőn!
tegnapelőtt 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
100%
Még hogy hasonló párok egymásra találjanak ahhoz kell egy nagy adag szerencse is. Én nem tagadom hogy minden ember tetszik valakinek a kérdés az hogy hol el az a valaki. Lehet sosem találkozunk.
tegnapelőtt 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
56%

23.


Ez fordítva még igazabb. Lehet valakinek akármilyen jelleme, ha mellé ronda, akkor nem fog kelleni senkinek és ezt a teljes társdalom megérti, "ez így van jól".

tegnapelőtt 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
#29 Mi ebben a jó? Ha nem kell valaki senkinek.
tegnapelőtt 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!