Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért kell sok embernek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell sok embernek a társkeresési kudarcot mindenféle pszichológiai bonyolult dolgokkal magyarázni amikor sokszor sokkal egyszerűbb evolúciós pszichológiai oka van az egésznek?

Figyelt kérdés
Van egy két olyan nő ismerősöm aki nem találja a társát mindig megcsalják meg a pár hónap után ghostingolnak a férfiak és jönnek az ilyen dumákkal hogy családi minták és társai különböző bonyolult pszichológiai magyarázatokat próbálnak találni rá amikor egyszerű evolúciós pszichológiai oka van az egésznek, olyan férfiakhoz vonzódik akiknek jobb génjeik vannak, ezek a rosszfiúk mert erősek határozottak magabiztosak, nyilván ezek a férfiakban sok a tesztoszteron meg genetikailag arra vannak kódolva hogy szórják a magviaikat, sajnos a világ ennyire csúnyán ösztönösen egyszerű ès nem kell itt mindenféle bonyorult pszichológiai családi mintákat hozni.... ennyi az egész
szept. 16. 20:17
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
42%
Általában simán csak annyi a "nagy rejtély", hogy ronda vagy (mindkét nemnél automatikusan buktát jelent). Ez bőven elégséges ok az örök kudarchoz a témában. Esetleg a túlsúly, az senkit nem érdekel, ha megvan az oka. A harmadik még ami gyakran előkerül - igaz ez csak férfiaknál - az az alacsonyság.
szept. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
93%
Tehát a pszichológia nem jó, de az evolúciós/biológiai "magyarázat" már az mert te úgy gondolod? Jól van. 😴
szept. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
100%
Tetsik nem tetszik a pszichológia sok mindenre választ ad, arra is miért nem sikerül egészséges párkapcsolatot kialakítani.
szept. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
69%

Jobb génjeik vannak?

Pont hogy rosszabb génjeik vannak.

szept. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
91%
Hát én fixen a rossz családi minta és a pszichés betegsegeim miatt vagyok egyedül, úgyhogy engem hagyj ki ebből
szept. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
28%
Ott bukik az elmáleted, hogy a ghostingolás, megcsalás nem csak a "rossz fiúk" sajátja. SOkszor a legalamuszibb pasi lép félre, kihasználandó a ritka alkalmat.
szept. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
59%

Mert az ember mindig próbál magyarázatot keresni és az a fontos, hogy ne ő legyen a selejtes a végén, hanem a másik.


Az 1-es válaszolót lepontozták, pedig dióhéjban igaza van.


Lehet dumálni arról, hogy mi számít meg mi nem, meg 100 nőt megkérdezhetsz hogy mi fontos egy férfiban, 100 férfit is megkérdezhetsz hogy mi fontos egy nőben, az ember ugyanolyan ösztönlény mint bármely más élőlény.


Vonzódunk a széphez, vonzódunk a jóléthez, a gazdagsághoz, a ranghoz, az elismeréshez és végtelen a sor.


Lehetsz te a világ legjobb embere, ha nem vagy szép, senkit nem fogsz érdekelni. Senkit. Nyilván férfi-nő kapcsolatokról beszélünk.


Egy nőt mindig is érdekelni fog, hogy egy férfi milyen magas, mennyire jóképű, ilyen egzisztenciája van, egy férfit mindig is érdekelni fog hogy mekkora a nő melle, hogy szép arca van-e, hogy formás-e a feneke. Ezeket ösztönök, amik vannak.


Senki nem állít olyat, hogy egy kismellű nőt nem lehet szeretni, senki nem mondja azt, hogy csak vezérigazgatóba lehet beleszeretni.


Ha középkorú vagy, és nem volt sok kapcsolatod, nem érdeklődnek irántad az emberek, az nem azért van mert nem jött még el az időd, vagy mert rossz társaságban vagy, esetleg hülyékkel vagy körülvéve. Azért nem volt sok kapcsolatod, mert például nem nézel ki jól. Ez valójában ennyire egyszerű. Ha jól néznél ki, hidd el, nem kell hajtanod semmilyen emberi kapcsolatot, megtalálnak őt, pontosan azért, mert ösztönszinten keresi mindenki a szépet és a jót.


Egy jóképű srác ha félénken odamegy egy lányhoz, ő lesz a cuki srác, aki próbálkozik és aranyos, leolvad tőle a bugyi minden nőről.


Ha nem nézel ki jól és halál magabiztos vagy, te csak a creepy gyerek vagy, aki túl sokat képzel magáról.


Teljesen mindegy, hogy hogyan képzed magad, elolvashatsz 100 pszichológiai könyvet, terápiára láthatsz, a legjobb kommunikációs guru lehetsz. Teljesen mindegy. Az emberek ösztönszinten működnek, sokszor tudat alatt. Nem az alapján fogod megválasztani a szimpátiát, hogy a másiknak milyen önreflexiója van, hanem hogy hogy néz ki, hogyan öltözködik, milyen illata van, milyen a kiállása és a fellépése.


Ugyanolyan ösztön, hogy ha megtámadnak az utcán és választhatsz, hogy a 70 éves bácsi vagy a 25 éves srác keljen a segítségedre, mindenki a 25 évest választja. Hiába van a 70 évesnek több élettapasztalata, lehet hogy egy veterán, lehet harcművész, teljesen mindegy. Ösztönszinten a fiatalt fogod választani, mert ahhoz társítod az erőt, az egészséget, ezáltal a túlélési esélyeid is efelé konvergálnak.


Kinek segítesz szívesebben? Egy hajléktalan, büdös, fogatlan valakinek, vagy egy fiatal srácnak, aki jó illatú, jól öltözött, jó benyomást kelt? Nyilván az utóbbinak.


100 dolgot fel lehetne sorolni, amiért a hajléktalan sokkal jobb ember és 100 másikat, amiért a fiatal srác veszélyes lehet. Ösztönszinten működünk, azt választjuk ami felé vonzódunk.

szept. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok igazság van abban, amit 7-es ír, de bizony a minták is valós dolgok. Sokáig nem értettem, miért vonzódom egy bizonyos férfi típushoz, amiből semmi jó nem sül ki sosem. És nem, nem a jóképű rosszfiúra gondolok. Egyik-másik exem kimondottan a barátnőim szerint is"bottal sem" kategória, én mégis odáig voltam értük. Jó 35 éves koromra értettem meg az összefüggéseket. Mindegyik szakasztott apám volt ahogy anyámmal viselkedett. Pedig én tudatosan mindig jó embernek láttam apámat, kicsi voltam mikor elváltak, imádtam őt, mégis, 7 éves koromra már csodásan belém égett a minta és szuper szimattal választottam ki az apámmal megegyező férfiakat. (A csalfa hazudós típus, akinek minden városban van egy eltitkolt gyereke kis túlzással és nem feltétlenül jóképű, de nagyon nagy színész és úgy hazudik, hogy maga is elhiszi)
szept. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
36%
1, az alacsony pasi az ronda, többnyire kívül-belül.
szept. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
36%

7-es zseniális!


Ezt külön kiemelném:

"Ha középkorú vagy, és nem volt sok kapcsolatod, nem érdeklődnek irántad az emberek, az nem azért van mert nem jött még el az időd, vagy mert rossz társaságban vagy, esetleg hülyékkel vagy körülvéve. Azért nem volt sok kapcsolatod, mert például nem nézel ki jól. Ez valójában ennyire egyszerű. Ha jól néznél ki, hidd el, nem kell hajtanod semmilyen emberi kapcsolatot, megtalálnak őt, pontosan azért, mert ösztönszinten keresi mindenki a szépet és a jót."

Olyan sokan szeretik ámítani magukat vagy mást...

30+ nő vagyok, 10 éve egyedül, illetve mindig is. Ronda vagyok, főleg az arcom/fejem, ez a probléma. Nem az, hogy vidéken élek, nem járok minden szabad percemben programokra/emberek közé vagy még a másik tipikusan elsütött maszlag, az önbizalomhiány/rossz kisugárzás (valamiféle szörnyűségesnek feltételezett személyiség "kiülése" a külsőmre).

szept. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!