Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Barátnőm vegán, emellett van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm vegán, emellett van még néhány ételallergiája, plusz nagyon válogatósan eszik. Pasik, ez nálatok kizáró ok lenne?

Figyelt kérdés
A barátnőmnek nem volt még pasija, nem tudom, hogy ez mennyiben befolyásolja a társkeresést. Nem lehet vele beülni sehová, mert hús vagy tej a legtöbb ételben van, ha meg nincs, akkor meg az egyéb ételallergiája szól közbe. Emellett pedig iszonyat válogatós abból a szűk halmazból is amit ehet, viszont étvágya van rendesen, gyümölcs/zöldségtől nem lakik jól. Végeredményben minden nap főz magára, amikre órák mennek el, és ha megyünk közösen nyaralni, akkor a kaja mindig probléma nála. Kíváncsi vagyok, hogy ez mennyire gátolja a pasizásban, függetlenül attol, hogy hogy néz ki, vagy milyen a személyisége.

aug. 20. 12:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Nyilván akadály. De ez téged miért érdekel? Most te vagy vele, nem? Vagy a fejéhez akarod vágni, hogy úgyse talál mást, mert csak te viseled el a kaja körüli mizériát?
aug. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy kapcsolat nem arról szól, hogy minden nap étterembe jártok meg nyaraltok. Szerintem azt az évi pár napot meg lehet oldani, esetleg lehetne tudatosan olyan helyet keresni, ahol tudjátok, hogy van vegán opció, hogy ő is tudjon enni. Nem értem miért akkora probléma ez. Otthon főz magának, nem is tőled várja el hogy vidd ide-oda enni vagy te főzz ilyen “vackokat”.
aug. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Bocsi, lemaradt, hogy nő vagyok, nem a pasija. Barátnője vagyok.
aug. 20. 12:49
 4/16 anonim ***** válasza:

2024-ben már igazán nem lehet azzal érvelni, hogy sehol sincsen vegán kaja, kb. minden szupermarket, étterem árul ilyen ételeket. Vidéken nehezebb a dolog, de ott sem nagy ördöngösség, csomó olyan véletlen vegán kaja van, mint a sült krumpli, savanyúság, saláták, lecsó, lángos (igazából két-három körettel szerintem árban és mennyiségben is jobban jár az ember). Az allergiák tényleg macerásak, a válogatósság szintén, dehát ha ez van és neki ez jó, akkor az ha tud főzni magára az szuper.


Keressen olyan pasit, akinek ez nem baj, biztos talál. Ha mást nem, akkor olyan embert, aki szintén ennyit foglalkozik az étkezéssel, mondjuk egy sportolót vagy testépítőt. Én hosszú évekig voltam vegán és jelenleg vegetáriánus vagyok, de simán randizok és jelenleg partnerem is van. Nyilván olyan, akit ez nem zavar.

aug. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
Nálam offos lenne teljesen. Nem szeretném a saját életem e köré igazítani. Ráadásul sok vegán, főleg aki meggyőződésből az, ilyen vallásos fanatizmussal próbál győzködni, hogy az milyen jó és legyél te is az, meg a lelki terror, ha húst mersz enni, stb. Kösz, de nem.
aug. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%

A konyha a nők dolga, szóval oldja meg, ahogy ő akarja. Ha néha együtt megyünk nyaralni, étterembe, meg lehet oldani, már mindenhol van az étlapon ilyesmi.

Viszont ahogy az 5-ös mondja, az ilyen emberek sajnos gyakran rá akarják erőltetni másokra is a meggyőződésüket, az viszont nem tetszene nekem sem.

aug. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
14%
Dugni talán jó lenne, másra nem kéne.
aug. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Bárkinek lehet olyan betegsége is ami miatt meg kell válogatnia azt, hogy mit egyen. Ha valakinek ez kizáró ok akkor valószínüleg ő még nem érett meg egy komoly kapcsolatra.


Egyébként elég sokan főznek magukra és a családjuk. Azt kicsit túlzásnak érzem, hogy naponta kell főznie és, hogy ez akkora gond. Én legalábbis akiket ismerek azoknak a jó része nem szokott naponta étteremben enni. Sőt elég kevesen szoktak hétköznap beülni valahova rendszeresen ebédelni.


Amellett ha jól csinálja akkor egészségesebb és olcsóbb is lehet az, hogy ha magára főz.


Én is magamra főzök egyébként és idővel jóval könnyebb lesz.



Ami az éttermeket illeti. Lehet válogatni is. Kér különböző köreteket és hasonlókat és össze válogatja azokat amik nem tartalmaznak sem húst sem tojást vagy tejet. Ezt is meglehet úgy csinálni, hogy a többiek még a végén meg is irigyeljék.

De egyre több már a vegán étterem is amiket nem csak vegánoknak tudok javasolni mert amikben jártam eddig azok közül szinte mind kimagaslóan jó volt. Rengeteg nem vegán étterem elbújhatna mögöttük az átlagos vagy rosszabb ételeikkel.


Egyébként hány évesek vagytok? Az írásod alapján nem mondanálak túl idősnek. Akkor pedig még változhat a barátnőd és ha még elég fiatalok vagytok akkor annyira nem is világ vége, hogy még nem volt senkije.

aug. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem lenne gond.
aug. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%

Az étkezési dolgok az okés, főleg nyilván ha egészségügyi dolog, akkor nem lehet mit csinálni. Ha valaki tetszik, vonz, jó vele lenni, akkor ez nem lesz kizáró ok. Ezekkel együtt lehet élni szerintem mindenkivel. Éttermet meg lehet oldani, lehet helyettesíteni. Nagyon buta lenne az olyan, aki nem tudja elfogadni, hogy mittomén, a párja nem ehet vele együtt szarvaspörköltet, vagy mittomén, mert kórházba kerülne tőle, vagy puffadna,vagy akármi.


A vegánság viszont teljesen más. Ez egy döntés, egy életmód. Nincs egészségügyi alapja, sőt még káros is, ha nincsenek pótolva az állati erederű esszenciális anyagok. Illetve nyilván egy vegán a büdös életben nem. Lesz együtt olyannal, aki állati eredetű termékeket eszik, hord, akármi. Hogy mondjam... nekem nem kizáró ok, ha a jelöltem vegán, de ez tökmindegy, mert nála én úgyis kizáró ok lennék, mert én ott zabálnám előtte a húst, a bőrcipőmben, az állatokon tesztelt krémemmel, stb...

aug. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!