Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ez milyen típusú elmebajokra jellemző, ez a fajta viselkedés?
Amikor adott egy alakuló kapcsolat, minden szép és jó, közeledtek egymáshoz, egyre szebb minden. Majd hirtelen minden ok nélkül távot húz be a másik fél, eltűnik egy időre, kivonja magát szinte teljesen, vagy csak minimálisan érhető el. Aztán visszajön, újra figyelemmel bombáz és flörtöl. Majd megint semmibe vesz, eltűnik, távot tart.
Milyen fajta személyiségzavarokra jellemző ez a fajta kártevő viselkedés? Találkoztatok már vele? Mi lett a vége? Egyáltalán mi a célja ezzel? Szándékos, vagy öntudatlan viselkedésminta ez? Az ismerkedés megszakításán kívül van rá jó megoldás, amivel helyre lehet tenni az ilyet?
40
De, pozitívan kell hozzaallni és bizalmat adni, de amikor sokadszor dob at a palankon, talán levkene vonni a következtetést és tovább lépni.
42
Feleslegesen vesztegeted az időd. Nem fog megváltozni és nem fog tisztelni.
Attól, hogy valaki "tengeralattjárózik", azaz néha felbukkan, néha eltűnik még nem lesz feltétlenül szeményiségzavaros. A személyiségzavarok nagyon összetett elmekórtani esetek, amiket a képzett pszichológusok sem hasra ütés alapján állapítanak meg, hanem huzamosabb idejű terápiás kezelés után. Tehát pár kiragadott, negatív vonás miatt még senkiről(!) sem lehet megállapítani, hogy patológiás a viselkedése csak azért, mert néhány vonásában hasonlatos egy-egy személyiségzavarhoz.
Továbbá, ha valakiről elhamarkodottan elkönyveled, hogy pszichés problémái vannak, akkor annak az a veszélye, hogy hajlamossá válsz felmenteni az illetőt a kifogásolható viselkedése alól és elütni azzal, hogy "hát szegény, nem tehet róla, hiszen beteg". Eközben több mint valószínű, hogy szimplán csak egy önző, link alak.
A férfi a leírás alapján pusztán annak az előnyét élvezi, hogy te, kérdező, képtelen vagy meghúzni a saját határaidat és miután többedik alkalommal csalódást okoz neked, te még mindig biztosítod afelől, hogy te ott vagy neki. És csak azt nem értem, hogy miért?
Jókat mondasz 45-ös, viszont itt nem a tengeralattjárózás történt, sokkal inkább a breadcrumbing jelenség volt a megoldás. Szerintem ez jóval aljasabb és hitegetősebb, átverősebb, időhúzósabb praktika. A szakirodalomban tényleg a tárgyalt két típus jött főleg elő, hogy ez tipikusan az ő praktikáikhoz tartozik. De igazad van, nem szabad csak ezáltal szemlélni, a tett és a másikhoz való hozzáállás a lényeg, nem pedig az adott személyiségzavar.
Szóval a lényeg az, hogy mostanra kivágtam az életemből. És ilyeneket a jövőben be se fogok engedni, mert csak szennyezik és mérgezik az ember lelkét.
Az a lényeg kérdező, amit a 45-ös is leírt: ne akarj te laikusként diagnosztizálni senkit, semmilyen (itt a gyakorin divatos és mindenre ráerőltetett) személyiségzavarral, mert ezt a szakemberek sem így csinálják.
Ha eleged van az illetőből, vágd ki a francba és éld a magad életét, sok boldogságot!
Elég gyanús, hogy van valami baja. Ha más nem, esetleg kötődési zavara. Viszont ezt ennyiből én se tudom megmondani.
Ismerkedéskor egyébként gyakran nehéz beállítani a megfelelő távolságot, mert van, aki szereti, ha sokszor keresik, más meg nem. Ha viszont valaki két randi közt nehezen elérhető, napokig nem veszi fel a telefont, stb., az tényleg furcsa. Nekem az jut róla eszembe, hogy valószínűleg kapcsolatban él, ezért nem meri felvenni a telefont, nehogy lebukjon.
Egyvalami viszont biztos, ha toxikusnak érzed a kapcsolatot és az embert, akkor jobb szakítani vele. Nem muszáj diagnosztizálni, egyszerűen ha rosszul érzed vele magad, akkor eltávolodsz. Hallgass a megérzéseidre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!