Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Személyiségzavara van? Érdekes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Személyiségzavara van? Érdekesnek tartom, azonban vannak red flagek, amelyek miatt félek nyitni felé.

Figyelt kérdés

Sajnos mindig nagyon hamar elkezdem alaposan kielemezni azokat akik felkeltik az érdeklődésemet, ez néha visszatart attól, hogy alaposanóbban megismerjem őket. Ugyanakkor ha esélyt adok az intő tényezők ellenére, akkor meg mindig a földön puffanok.

Most megismertem egy férfit, akinek tudom, hogy nagyon tetszem. Ami számomra megnyerő: nincs nagy korkülönbség, nincs fent social medián (nem megyek bele, hogy miért előny. Nem baj egyébként, ha valaki előszeretettel böngész állandóan a fb-ot, instát stb., de előny, ha inkább a valóságban tölti az idejét és a gondolatait), nagyon okos, mindenről van véleménye, jókat lehet vele beszélgetni, vicces, hűséges típus, összességében számomra nagyon érdekes.

Ugyanakkor nagyon tapintatlan és durva tud lenni bizonyos szituációkban. Beszélgetések során legtöbbször szentül meg van győződve arról, hogy neki van igaza, meghallgatja a másik véleményét, de végül nem igazán fogadja el, hogy te más véleményen vagy, max. nem feszíti tovább a húrt, és abbahagyja a vitatkozást. Ha érvel, azt nem türelmesen, hanem elég indulatosan teszi. Időnként nagyon sértően tud viselkedni olyanokkal szemben (még ha szerinte ez vicces is), akiket nem ismer. Ha valami/valaki érdekli, akkor érdeklődik, nyit, azonban nagyon sok dolgot kizár a látóköréből, nagyon zárkózott tud lenni. Az érzelmeiről sosem beszél, óriási falakat húzott maga köré (habár négyszemközt mintha próbálna ilyen téren is megnyílni, de ezzel egyértelműen nehézségei vannak. Mondjuk nekem is, csak nem ennyire durván:)


A fél családom nárcisztikus volt, nekem nagyon meghatározta a gyerekkorom, hogy mindig konfliktusom volt abból, hogy kinyitottam a szám, megmondtam az őszinte véleményem, ami sokszor ellenkezett azzal, amit elvártak volna tőlem, hogy gondoljak. És ha nem úgy viselkedtem, ahogy várták, akkor szeretetmegvonással, vagy mással büntettek.

Sajnos vonzódom is a nárcisztikus (illetve a az ambivalensen kötődő) emberekhez, habár hamar felismerem őket, és nem engedem magamhoz közel őket.

Akiről fent írok, nem hozza egyértelműen a nárcisztikus személyiségzavart, de azért bizonyos személyiségjegyeit igen, illetve az, hogy adott esetben mennyire arrogáns tud lenni, az egyértelműen aggasztó.

Reális az attól való félelmem, hogy amikor már nem leszek érdekes vagy rejtélyes számára, akkor velem is így fog viselkedni?



jan. 18. 15:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
70%

#8 Érezted már úgy hogy rendszeresen manipulál téged, és megpróbálja elérni hogy minden esetben te érezd magad rosszúl és hogy bűntudatod legyen? Hogy folyamatosan feszültségben tart, és játszmázik veled? Hogy nem őszinte? Volt love bombing? Hogy egyszer érzelmileg teljesen kitárulkozó, máskor meg teljesen elérhetetlenné teszi magát? Tapasztaltad már hogy teljesen más énjét mutatja feléd mint amit a külvilágnak mutat?


Mert általában ezek amik eléggé jelzésértékű tünetek szoktak lenni a nárcisztikus személyeknél. Ennyiből amit eddig leírtál róla, még közel sem egyértelmű. De ha rossz érzéseid vannak vele kapcsolatban, akkor figyelj oda továbbra is.

jan. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
14%
A 11-es nagyon jó referencia, mert ő maga személyiségzavaros. :) Hallgass rá!
jan. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, ezt ennyiből még nem lehet eldönteni. Lehet hogy elkerülő személyiség, vagy csak simán aszociális. Mint ahogy még sok más is lehet. Nem jó hozzáállás mindenkire rásütni a nárcizmust, hiába ennyire divatos slágertéma, de akkor sem. Viszont ha például manipulál téged, akkor valóban sanszos lehet a gyanúd.
jan. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

11-es , most sokat segítettél. Igazad van. Nàla ezeket nem. Sokaknál

Korábban már igen. Egyébként rossz érzésem jelenleg még abszolút nincs sosem, ha a közelében vagyok. Csak a korábbi ‘kapcsolatok’ mintázatai miatt félek kicsit. Többször hagytam bántani magam, mint kellett volna. És mindig úgy kezdődött, hogy voltak jelek, csak nem vettem őket komolyan, vagy szépítettem a fejemben.

Most valószínűleg ezért vagyok óvatos, ugyanakkor a belső megérzésem azt mondja (amit hallani akarok😅), hogy ez a férfi inkább csak nagyon infantilis, szeszélyes, és ‘durva’ néha, de amúgy meg őszinte és jó ember a maga módján.

jan. 18. 16:50
 15/19 anonim ***** válasza:
91%

Ha te sérültél jó párszor a múltban és ő éretlen, szeszélyes, olykor durva, indulatos, legtöbbször érzéseit nem mutatja ki akkor ti egymást tennétek tönkre.

Nem adná meg neked a biztonságot amire vágysz, gyanakodnál rá, nem bíznál benne és mivel nem is értetek egyet - valószínűleg ellentétek vagytok - méginkább nem működne a kapcsolat köztetek. Oda vezetne, hogy egyre többször kiakadna, egyre gyakrabban eltávolodna tőled míg te ragaszkodnál hozzá. Kész katasztrófa lennétek...

jan. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
50%

#14 Örülök ha tudtam segíteni. Van még pár dolog amire érdemes lehet odafigyelned. Pl ha a szavai folyamatosan ellentmondásba kerülnek a tetteivel. Állít dolgokat de valahogy te mégis mindig az ellenkezőjét érzed, mert teljesen másképp cselekszik mint amit mond. Hogyha folyamatos körülötte a balhé és feszültség, még ha esküdözik is hogy neki ehhez semmi köze, csak valahogy mégis mindig pont a hülyék találják meg őket állandó jelleggel. Egyébként lételemük ez a fajta feszültség és nem bírnak meglenni nélküle, a legtöbbször ők maguk gerjesztik és provokálják, még ha sokszor kevésbé nyilvánvaló, letagadható eszközökkel is. A legkisebb mértékben sem bírják a kritikát, azonnal a személye elleni támadásnak éli meg, és agresszívan meg akar semmisíteni érte. Nem az érveidet támadja, hanem téged. És azt se felejtsük el hogy gátlástalanul kibeszélnek embereket a hátuk mögött. A hazugságtól és lejáratástól sem riadnak vissza, gyakran pontosan azzal vádolva meg a másik felet, amit ők maguk követtek el ellene.


Én is inkább hajlok afelé amit a 13-as és a 15-ös ír. De azért maradj óvatos továbbra is kérdező, és időről időre figyeld a jeleket. Főleg az lesz beszédes jel, ha idővel elkezdesz összezavarodni, megkérdőjelezni már azt is amit a saját szemeddel látsz, és átragad rád is a folyamatos feszültség amibe megpróbál belehúzni téged az aljas játszmáival. Utóbbinak már rendesen fizikális tünetei is lesznek, ha volt már dolgod hasonlóval felismerheted mint jelzést. Bár én úgy tippelem hogy itt nem lesznek ilyen problémák.

jan. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"ez a férfi inkább csak nagyon infantilis, szeszélyes, és ‘durva’ néha, de amúgy meg őszinte és jó ember a maga módján."

szerintem is :) ilyennek tűnik a tapasztalataim alapján amiket írtál abból

jan. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
A nárcisztikus az nyilvánosság előtt nem arrogáns, az nem blamálja magát. Aki blamálja magát, az nem nárcisztikus hanem egy őszinte naiv valaki aki tapasztalatlan az emberi kommunikációban. A nárcisztikus nem tapasztalatlan, hiszen egész életét erre hegyezte ki, hogy emberek alá fölé rendeltségét és gyenge pontjait manipulálhatóságát stb figyelgette meg. Ő általában csak a párjának vagy 1-2 embernek a vérét szívja, másoknak max az tűnik fel hogy undorító módon beszél ismerőseiről barátairól exekről és munkatársakról, főleg akkor ha azok éppen gyengék. Erős több fős társaságba sosem köt bele, azoknak nyal.
jan. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
77%

Nárcisztikusok túlélése:

1. igazat kell neki adni minden olyanban ami nem hozzád kapcsolódik

2. nem szabad gyenge pontokat kiadni neki

3. el kell kerülni amennyire lehetséges, ha lehet akkor teljesen. Sosem késő elkezdeni.

4. semmiképp nem szabad felvenni a kesztyűt és harcolni vele, mert a megsemmisítés a célja. Mivel az ő igazi énje megsemmisült, a hamis én védelmezi, és azt akarja hogy mások is ugyanolyan károkat szenvedjenek el.

Tilos harcolni.

jan. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!