Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
A nárcisztikus személyiségzavaros férfiak miért vonzóak a nők számára?
Azért mert a nárcisztikusnak az a vonzereje, hogy a kapcsolat elején lehozza neked a csillagokat (love bombing), megmutatja hogy hogyan is kell rajongani valakiért, túlzottan figyelmes, túlárad benne a szeretet. Mindenben hozza a tökéletes társat. Ezt azért "mutatja meg" a nőnek, hogy utána a nő megpróbálja ugyanezt visszaadni neki.
És amikor a nő már szerelmes belé, teper hogy visszaadjon minden szépet és jót amit kezdetekkor a férfitól kapott, a nárcisztikus akkor átvált egy másik fázisba, teljesen megváltozik. Elkezd manipulálni. De ilyenkor a másik fél már szerelmes, és folyamatosan abban bízik, hogy visszakapja azt az embert akit a kapcsolat elején megismert. De ez sosem következik be.
A nárcisztikusban a szeretet rossz élményekhez kötődik. Gyerekkorában tepernie kellett hogy egyáltalán figyelembe vegyék, de igazi szeretetet nem kapott, csak olyat ami másoknak szólt, pl reklámoznak a gyerekkel a facebookon, de ha baja van leszrják. Megszokta hogy teper, de nem kap semmit, vagy csak morzsákat. Ha kap is valamit, az neki eleve gyanús kezd lenni, mert a szeretet=megjátszást tapasztalt, és onnantól már nem is hisz benne, hogy hasonló szeretet felmerül. Hinni nem hisz semmiben, és próbálja elkerülni hogy hasonlítson a kapcsolata a hazug szeretethez amiket megtapasztalt, de mindig belecsúszik a hasonlóságokba, és dühösen bosszút áll, aztán újra próbálkozik.
Ez persze a partnert teljesen hozzá köti, mert ha teper, belead mindent, aztán meg nem hiszi el a partner érzéseit, ez meg bűntudatot okoz a partnerben.
Nem a “nőknek” jönnek be a nárcisztikusok úgy általában, hanem azoknak, akik maguk sincsenek rendben mentálisan - alacsony az önértékelésük, szeretetéhesek, könnyen szerelembe esnek és túl ragaszkodóak stb.
Pl. tipikusan a borderline és a nárcisztikus személyiségzavarosok vonzzák egymást (persze nem minden esetben, de ez nagyon gyakori).
Aki egészséges személyiség, egészséges kötődéssel, jó családi mintákkal, azt nagyon kis eséllyel fogja behálózni egy nárcisztikus.
“Mert love bombinggal kezdik az ismerkedést. (…) Ki ne zúgna bele egy ilyen emberbe?” Egészséges kötődésű emberek például nem valószínű. Hiszen normál esetben az ember maga is szeretné megismerni a másikat, és csak utána kezd el érezni valamit, illetve nincs szüksége az instant validációra love bombing képében, hogy szerethetőnek érezze magát - tehát ha egy kvázi vadidegen elkezdi “szerelemmel” bombázni, azt hamisnak, ijesztőnek, intő jelnek fogja gondolni.
Ha viszont egy bizonytalan személyiségről beszélünk, akinek nincs rendben az önbecsülése, annál könnyebben működhet egy ilyen módszer. Szereti hallani, hogy végre valaki imádja, odavan érte. A nárcisztikusok “stratégiája” viszont az, hogy a love bombing után az ellenkezője jön, egy idő után elkezdik módszeresen leépíteni a másik önbizalmát, önbecsülését, pl. “téged senki nem szeretne, légy hálád, hogy én veled vagyok”, “te semmire sem vagy képes, az én segítségem nélkül semmi se sikerülne” stb. Logikus, hogy aki alapjáraton is bízik saját magában, az egy ilyen érzelmi manipulációnak se dől be, és élből otthagyja a másikat, amint bántalmazóvá válik - vagy éppen a nárci fogja otthagyni, mert őket meg az őrjíti meg/borítja ki, ha nem tudnak hatással lenni másokra.
Sajnos a nárcisztikusok nem szerelmesek, csak “áldozataik” vannak, és ha valaki nem áldozattípus, azt ők maguk fogják otthagyni, hiszen nem tudnak belőle “táplálkozni”.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!