Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogy állnátok hozzá egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy állnátok hozzá egy ilyen nőhöz?

Figyelt kérdés

Volt kettő párkapcsolatom az elmúlt három évben, ahol teljesen átlagos nőkkel voltam, akinek átlagalatti anyagi helyzetük volt. Nagyon nem volt helyén egyiknél se a pénzügyi kultúra. Pl. az egyik felvett 1m forint hitelt, amit elköltött ruhákra meg ilyen dolgokra, a másik pedig keresett 270-et nettóba és szintén hitelre vett dolgokat (pl iPhone, tablet, tv)


Most ismét beszélgetek egy csajjal, aki a beszélgetésből leszűrve és abból hogy a közigazgatásban dolgozik (valami szociális munkás), hasonló anyagi helyzettel rendelkezik. Alapvetően ez nem baj, de már a beszélgetés során elkezdte mondogatni, hogy neki alap évente a kettő wellness és egy külföldi nyaralás, illetve elkezdett kérdezgeti az én anyagi helyzetemről kb. három nap után.


Szerintetek csak a pénzre megy a csaj? Ti offolnátok?


Nem értem, hogy miért csak olyan csajok találnak meg, akik magukat nem tudják eltartani. Ennyire sok ilyen nő van vagy vagy én vagyok peches?


2023. dec. 27. 09:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Van házam (igaz örökségből) és én is 300 körül keresek. A nagy dolgokat 0%-os áruhitelre vásárolom, mint mondjuk nagy háztartási eszközök és szerintem semmi gond nincs ezzel. Nem szívesen fizetném ki majdnem az egész fizetésem egy hónapra, nem értem ez mitől lenne felelőtlen költés/magát el nem tartás. Baromi jól eltartom magam egyedül, ha úgy van járkálok plusz dolgozni, tanulok...

De ha ilyen az anyagi helyzete, miért alap a wellness meg a külföldi nyaralás, ha amúgy nem is jár oda? Az alap az, amit magunknak meg tudunk adni. És innentől kezd lehúzás szagú lenni.

2023. dec. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
1 - Nem kérdeztem tőle, hogy ez miért alap neki. Inkább nem akartam megkérdezni, mert már ott eldőlt volna valószínű a kimenetel. Lehet a mai napon megteszem, kíváncsi vagyok, hogy mit ír rá.
2023. dec. 27. 09:51
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Én hagynám őt, offolnám.
2023. dec. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
84%
Én 30 éve létezem ezen a planétán, de még csak itt GYK-n hallottam embereket olyasmiről beszámolni, hogy valaki dolgokról kijelenti, hogy "ez alap" :D
2023. dec. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
46%

Sajnos ugyanezt látom! Teljesen irreális elvárások a semmire. És ahogy írtad kérdező, háromból három ilyen. Szerintem meg 10- ből tíz. Másfél éve váltam el és dettó ugyanezt látom, plusz a volt nejem is ezt csinálja. Bár ne ezt kellett volna leírnom, de ez a döbbenetes igazság!


F, 43

2023. dec. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%

A nőcskének elszálltak az igényei, azért, mert a barátnői ugyanazt csinálják, vagy azért, mert szerinte azért mert nő "alap" hogy viszi a férfi ide-oda, sőt még el is tartja. Tipikus felszínes, amyagias nőcske. Hagyd a fenébe!


N

2023. dec. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
5 - Én nem értem, hogy miért ment el ennyire anyagiasan a világ. Szerintem a sok insta, tiktok meg ezektől megőrülnek. Nincs ezzel se baj, de ha magának nem tudja fizetni, akkor miért várja el mástól? Arra kéne menni, hogy egyedül megtehesse azt amit akar és ne mástól keljen függeni. Ha egyszer lesz házasságom, az fixen szerződéses lesz. Sajnos, a tapasztalatok miatt, már enélkül nem tudnék nyugodtan aludni.
2023. dec. 27. 10:06
 8/27 anonim ***** válasza:
0%

nyá-á, állj.

Azt mondja alap neki az évi több wellnes. Ez azt jelenti, hogy eddig is ment, akkor is, ha szingli. Mibűl?

Mert erre nyugodtan rákérdezhetsz, hogy mmmmilyen árkategóriás wellneseket kell elképzelni? Elvégre 50ezerért is kapsz egy hétvégét valami egyszerűbb helyen, és 400ért is mehetsz egy hétvégére.

És ha beadja, hogy hát 4-500ezres üdülésre gondol, akkor valószínűleg úgyis kioffolnád a csajt, szóval nincs vesztenivalód, megkérdezheted, hogy és amúgy azt miből tudja finanszírozni, mert úg yképzelted, hgoy a közig.állásból ez nem olyan egyszerű. Még mindig mondhatja azt, hogy simán a spórolt pénzét erre költi. Ez még mindig red flag, elvégre konstans elb*szni a pénzt nyaralásra jövőtervezésileg öngyilkosság.

Deee amúg yléteznek igencska jól fizető közigazgatási állások is.

Ha meg hitelből vagy más pénzéből, akkor meg egyértelmű a helyzet.


De jelenleg csak feltételezésekből indulsz ki. Ha nő lennél és ismerkednénk, én a spekulálgatós fajtát ugyanúgy kib*sznám mint a számító fajtát, mert éppúgy alkalmatlan a közös életre.


Szóval derítsd ki mi a helyzet, aztán van miről beszélni.

2023. dec. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
75%

Nem nőből van ilyen sok, hanem emberből, az ország jó része alig bírja magát rendesen eltartani, csak kapálózik, hogy meglegyen mindene, aztán kijönnek nulla forintra hónap végén. Ezt egy kajás kérdésnél írtam, de ide is jó, ha azon múlik a boldogsága, hogy elszórja azt a havi 10-20 ezer forintot valami szarra (áruhitel, wellness, akármi), amit amúgy meg tudna spórolni, akkor tegye, mert ennyivel úgysincs előrébb semmivel.

De amúgy meg tényleg senki nem mond ilyeneket, pláne nem a csórók, hogy nekik alap lenne ez meg az, a legtöbb szerényebb anyagi helyzetben levő ismerősöm, kollegák, akárkik általában épphogy azt mondják, ha szóba kerül pl a nyaralás vagy akármi, hogy ők nem is gondolnak ilyen dolgokra, évek óta nem voltak sehol, max helyben a városban mennek programokra. Persze lehet, aki társkeresőn van, az direkt azért ment oda, hogy valami gazdag fazont összeszedjen, csak szerintem kevés az olyan hülye, aki konkrétan ezzel nyit, hogy neki egy pénzes csávó kell és pont, nem hiszem, hogy ez bejönne egy olyan férfinek, aki tele van. Az anyagi helyzetet ennél jóval diszkrétebben is le lehet szűrni, meg azt is, hogy amúgy szokott-e a másik ide-oda járkálni, nyaralni, stb.

2023. dec. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Rákérdezek ma erre a dologra, érdekel.


Havi 20 ezer forint elszórása feleslegesen, az évi 240 ezer forint, ami nem jön rosszul ha mondjuk van egy autód, ami bármikor elromolhat. Én jóval többet keresek 350 ezernél és én se szórók ki pénzt meggondolatlanul. Pont ez a baj, hogy 0 pénzügyi intelligenciája van ezeknek az egyedeknek, illetve indulatból vásárolnak és nem átgondoltan. Mi szükség van egy 300 ezres iPhone-ra, mikor a 140 ezres telefonnal is ugyanazt csinálja? Nekem iPhone-om van, félhavi fizetésem volt. Ha ilyen 300 ezret keresnék, akkor rá se néznék egy iPhone-ra. :D

2023. dec. 27. 10:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!