Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit jelent a feminizmus a mai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent a feminizmus a mai világban?

Figyelt kérdés
A nők jogilag egyenlőek a férfiakkal, akkor mégis mi értelme van a feminizmusnak a továbbiakban?
2023. dec. 15. 10:40
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
70%
19, kérlek másold ki, hol írtam, hogy nincs feminizmus! :D
2023. dec. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
0%

20 :D sokan megteszik. Elvégre az incel a hivatalos zsargon szerint, aki nem tud kefélni szekivel, pedig akarna. Hány pasi van, aki házasságban se szexel, mert nincs kivel? Szerintem sok.

De, nem az én válaszomra reagáltál :) csak közbekottyintottam.

2023. dec. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
79%
#18 a feminizmusnak több ága van, nem mindegyik hirdeti ugyanazt, de az alapelv az, hogy a nőknek legyen meg a joguk és lehetőségük ugyanolyan szabadon megválasztani az életmódjukat és a karrierjüket, mint a férfiaknak. Az hogy valaki privátban mit gondol egy másik emberről, nem egy hivatalos álláspont, hanem egy magánvélemény. Nem kell vele foglalkozni.
2023. dec. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
84%

13

Igen. A nők fizetetlen munkája is probléma, meg a férfiak nyugdíjkorhatára is. Egyéb kérdés?

2023. dec. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
30%

"Nem megszünteti a régi elvárásokat, hanem újakkal helyettesíti: a férfit mint pénzkeresőt egy kifejezetten nemkívánatos, maradi, régi sztereotípiákat erősítő felállásnak tartja."


Az, hogy kívánatos-e ez így vagy nem, egyéni preferencia. De rán nem maradi, és nem erősíti a régi sztereotípiákat?

2023. dec. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
0%

"Egyéb kérdés?"

Csak annyi, hogy miért gondolod, hogy a feministákat zavarja a férfiak magasabb nyugdíjkorhatára, amikor pont feminista kezdeményezésre kaszálták el a férfi nyugdíjkorhatár csökkentését.

De úgy látom, itt nem nagyon van helye érveken és logikus következtetéseken alapuló eszmecserének, úgyhogy nyugodjatok meg, gondolkodást igénylő további hozzászólásokkal nem fárasztalak titeket. Szép napot.

2023. dec. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
79%

26, én erről lemaradtam. Tehát egy hivatalos feminista szervezet adott be ellenjavaslatot, vagy kérvényt, vagy hogyan történt?

Nekem az se volt meg, hogy felmerült.

2023. dec. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
84%

26

Igen, és a férfiak azok, akik továbbra sem hajlandóak megmozdítani a feneküket otthon, vagy nevelni a saját gyereküket. Ilyen általánosításokat én is tudok mondani...

2023. dec. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
5%

“Vicces, hogy a kis incelek sokszor a leghevesebb antifeministák, holott a feminizmus alapvetően őket is védi: például megszüntetné azt az elvárást, hogy a férfi egy ATM”:


Én incelként azt látom, hogy ezzel megszűntet pont egy olyan elvárást, amivel egy meritokratikus társadalomban ki tudnék tűnni a férfiak közül.. helyette behozza a munkahelyre is a nőket, aminek az az eredménye, hogy nem a következő Steve Jobs lesz a sikeres, hanem a férfi modellek és a humoristák.


Olyan ez, mintha a kis Hosszú Katinkát védenénk azzal, hogy megszűntetjük az elvárást, hogy ússzon..majd megszűntetjük a női kategóriát is úszásban aztán meg a gyakorin kijelenti valaki, hogy ez Katinka túlhajszolt testét védi.

2023. dec. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
0%

“hanem a férfi modellek és a humoristák.”:


Ilyen az eredeti feminizmus. Azóta jött a harmadik hullám is a kvótanőkkel.

2023. dec. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!