Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit jelent a feminizmus a mai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent a feminizmus a mai világban?

Figyelt kérdés
A nők jogilag egyenlőek a férfiakkal, akkor mégis mi értelme van a feminizmusnak a továbbiakban?
2023. dec. 15. 10:40
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
77%

Párkapcsolati téren mindenki azt vár el, amit kedve tartja. Ha nem tetszik, amit Aranka elvár, menj Gizellához.

Ami a feminizmus feladata, hogy ez a döntés valóban lehetséges legyen. Hogy egy kapcsolatban ne legyen egyértelmű feltétlenül, hogy a feladatok a nőt terhelik. Mert, szavak szintjén rengeteg férfi elfogadja az egyenlőséget, aztán sutyiban, ahogy a bèkát főzik, szépen fokozatosan szoktatva, a nőre hagy mindent, ami a háztartásban feladat. Ez nem lenne gond, ha nem azt mondaná továbbra is a társadalom igen nagy hányada, mikor egy nő ezen fennakad, hogy, "hát ez így működik csókolom", "mással se lesz jobb", "ilyen egy felnőtt kapcsolat" stb. Ugyanígy nem feladata egy férfinak sem, egyszermélyben fenntartani a családot, amennyiben a gyerek és háztartás fondjainak cirka fele őt terheli. Csak, én úgy látom ez egyelőre álom a legtöbb esetben, mert anyu csinál mindent, persze munka mellett, apu meg már akkor ajnàrozva van, ha besegít itt, ott.

Vannak generációk, nem is kevés, akik így nőttek fel és még köztünk vannak és segítő, vagy okoskodó, kioktató szándékkal sulykolják, hogy hogyan is normális egy kapcsolat. (Persze így.)

A feminizmus ezt oldaná meg. Mert nincs olyan, hogy normális. Az a normális, amit a kétfél közös akarata azzá tesz. Épp olyan normális háztartásbelinek lenni, mint karrieristának. Igaz ez nőre és férfire is. Ahogy az is normális, ha egységesen oszlanak meg a feladatok. Amíg az mindkét félnek jó.

A mostani generációk ezt igyekeznek kialakítani, de még mindig erős a társadalmi nyomás. Ez csökkenni fog, ahogy azok a generációk kimennek, akik még a "régi időkben" gondolkodnak. Ezért írtam, hogy önműködő a folyamat, de nem árt megerősíteni néha, ezért jó, hogy a feminizmus a látóterünkben marad.

2023. dec. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
5%

"A feminizmus ezt oldaná meg. Mert nincs olyan, hogy normális. Az a normális, amit a kétfél közös akarata azzá tesz. Épp olyan normális háztartásbelinek lenni, mint karrieristának. Igaz ez nőre és férfire is."

Hát én nagyon nem látom, hogy ez lenne az aktív feministák álláspontja. Szabad választás a nőknek, meg mindenkire rábízzuk, hát persze - gyakorlatilag ha te nőként háztartásbeli életstílus mellett döntesz, akkor egy döntésképtelen, életképtelen, patriarchátust kiszolgáló, sisterhoodot eláruló agymosott libának tekintenek.

2023. dec. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
6%

"Én feministaként pl egy-két téren a férfiak jogait látom csorbítva. Pl érthetetlen számomra, hogy a jelentősen alacsonyabb várható élettartammal bíró férfiaknak miért magasabb a nyugdíjkorhatár? Látod, pl erre is jó a feminizmus. Nem elintézzük egy macsó vállrándítással, hogy "ő a férfi, viselje el", hanem beszélünk róla."

Ez csak a saját feminizmusod. A mainstream feminizmus a nők "fizetetlen munkájának" (háztartás, gyereknevelés) miatti kompenzálását látja benne. A Férfiak 40 bevezetését is feministák fúrták meg.

2023. dec. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
6%

"például megszüntetné azt az elvárást, hogy a férfi egy ATM, aminek el kell tartania a nőt, hiszen a nőknek is joga van pénzt keresni, és lehetőleg ugyanannyit, mint egy férfinak."

Nem megszünteti a régi elvárásokat, hanem újakkal helyettesíti: a férfit mint pénzkeresőt egy kifejezetten nemkívánatos, maradi, régi sztereotípiákat erősítő felállásnak tartja.

2023. dec. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
74%

#12 inkább csak furcsa, hogy egy nő miért akarná magát önként ilyen rettenetesen kiszolgáltatott helyzetbe helyezni a 21. században. Ha egy háztartásbeli nő el akar válni, vagy esetleg a férje dobja ki, akkor mihez kezd?


Erről anyukám jut eszembe, aki a születésünktől teljes mértékben eltartottá vált, csak az otthoni teendőket látta el. Egyrészt egész nap csak főzött, mosott, ami borzasztóan hálátlan munka, hiszen ugyanazt csinálod újra és újra, végtelenítve. Aztán miután meghalt, kiderült, hogy mindössze egymillió forintot hagyott maga után. Nagyon rossz volt a házasságuk, de ha tényleg el akart volna válni, sehol nem alkalmazták volna munkaerőnek, még pénztárosnak sem vették volna fel, a két diplomája és a nagy műveltsége ellenére, hiszen harminc évig nem dolgozott, és még a bankkártya terminált se tudta volna kezelni.

2023. dec. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
75%

12, van aki igen, van aki nem. Nem attól függ, minek vallja magát, nem az adott csoport véleményét tükrözi, hanem az egyén sajátját. Nincs olyan, hogy feministák szerintem. Olyan van, hogy feminizmus, aminek a tagjai részben, vagy egészében alkalmazzák az elveit. Az adott mozgalom alapelveit kell megnézni, nem egyes tagok véleményét. Vagy, ha mindenképp a tagokat nézzükk, akkor az összképet, nem egy, egy szélsőségest. Én feminista vagyok, ami az értékrendemet illeti, de semmi bajom azzal, ha valaki háztartásbeli. Én soha nem tenném fel az életem a másikra, de, ha valaki megteszi, leleke rajta. Sőt, irigylem ezt a bizalmat. Viszont 0 empátiát vált ki, mikor a dolgok rosszra fordulnak és ő ott áll, hogy jaj, most mi legyen. Mert elhagyták, vagy csalják, verik és nem tudja, hogyan léphetne ki, mert nem tudja eltartani magát, vagy egyedül marad egy szerencsétlenség következtében és szenved, mert 0 tapasztalattal nem veszik fel sehova.

Én őszintén az egyenlő bánásmódban és elbírálásban hiszek. Ha valaki valami mellett dönt, ne szenvedjen látványosan annak a negatív hozadékai miatt. Hiszen, a döntés az övé volt akkor és az övé most is. De a felelősség is. Igaz ez mindkét oldalon. Ez lenne a működő feminizmus lényege. A te döntésed, a te felelősséged.

Persze, ahogy a komminuzmus és a többi izmus is elbukott, ez is csak részben képes megvalósulni, mert az egyének elferdítik, új leányágak születnek, sokszor radikálisok, új értelmezések és végül megbukik.

De, jelenleg még hoz és erősít meg jó dolgokat.

2023. dec. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
65%
#14 létezik a feminizmusnak olyan ága, ami nem akarja, hogy a férfiak pénzt keressenek? Huh, ez nagyon érdekes, még nem hallottam róla. Hol olvasol ilyen hülyeségeket? Vagy nem lehet, hogy csupán a szövegértelmezési képességeid gyengék, ami a gyakoris incelek egyik gyakori jellemzője?
2023. dec. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
0%

"inkább csak furcsa, hogy egy nő miért akarná magát önként ilyen rettenetesen kiszolgáltatott helyzetbe helyezni a 21. században. Ha egy háztartásbeli nő el akar válni, vagy esetleg a férje dobja ki, akkor mihez kezd?"

#15 Ez így van, na de akkor mi van azzal, hogy a feministák szerint ugyanannyira normális a háztartásbeli lét, mint a karrierista lét? Szerinted ők ezt nem látják? Nem pont ők azok, akik a leginkább igyekeznek mindenféle valós vagy vélt női hátrányt felszámolni?

2023. dec. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
75%
#16 Hogyne lenne olyan, hogy feminizmus. Mint minden irányzatot, ezt is kezelheted sima belső meggyőződésként és személyes vezérlő elvként, vagy a hasonló gondolkodásúakkal mozgalomba tömörülhetsz, akciókat kezdeményezhetsz, illetve idővel kialakulnak válfajai, stb.
2023. dec. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
39%

"létezik a feminizmusnak olyan ága, ami nem akarja, hogy a férfiak pénzt keressenek? Huh, ez nagyon érdekes, még nem hallottam róla. Hol olvasol ilyen hülyeségeket? Vagy nem lehet, hogy csupán a szövegértelmezési képességeid gyengék, ami a gyakoris incelek egyik gyakori jellemzője?"

A te szövegértelmezéseddel van a gond, ha nem tudod, melyik kapcsolati felállásról beszélünk. Egyébként tudom, nagyon kellemes azt hinni, hogy minden eltérő vélemény csakis incelektől származhat, gyakorlatilag elég nehéz lenne házasként incelnek lenni.

2023. dec. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!