Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » 37,5 éves vagyok és egyelőre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

37,5 éves vagyok és egyelőre eléggé az ismerkedés elején. Azt is mondhatnánk hogy totál elkéstem de talán nem. Szerintetek még érdemes belevágni a családalapításba ha csak 40-42 éves koromra jutok el oda? Ha igen miért, és ha nem?

Figyelt kérdés

2023. okt. 30. 08:52
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
74%
Ha találsz olyan nőt aki veled akar családot alapítani akkor nem késő.
2023. okt. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

11-es nyilván nem egyedülálló férfiként gondolnám. Mondjatok maradinak de egy gyereknek anya kell.

Az viszont hogy nem szülne valaki egy 40-42 éves férfinak talán nem teljesen pontos. Biztos jobban, szívesebben szülnek egy 30-asnak de hát...

2023. okt. 30. 10:08
 13/27 anonim ***** válasza:
27%

Most ez így nekem elég furcsa egy kérdés.

Egyszerűen elhatároztad, hogy akkor 37,5 évesen most családalapításba kezdesz és 40-42 éves korodra eljutsz oda? Van most párkapcsolatod, alakul valami? Vagy milyen téren vagy az ismerkedés elején? Egy konkrét nővel vagy úgy alapból most kezdtél el csajozni? Eddig mennyire voltál sikeres a nőknél? Voltak már komoly párkapcsolataid?

Azért itt rengeteg tényező van, attól még hogy most elhatározod, hogy márpedig te családotalapítasz nem feltétlen fog sikerülni.

Ha eddig nem jött össze akkor jó eséllyel most sem fog.

2023. okt. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
13-as oké de nem ez volt a kérdés, de látom nem sikerült értelmezni.
2023. okt. 30. 11:55
 15/27 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként a közhiedelemmel ellentétben az apa kora is nagyban befolyásolja a születendő gyermek egészségi állapotát. Hazánkban, ahol a férfiak nem örvendenek általánosságban túl jó egészségügyi állapotnak,, ez hatványozottan igaz.

Ennek ellenére persze, miért ne vághatnál bele? Csapassad, ha van kivel.


gyerekcsinálásra az egyetlen jó indok a "csak". Minden más vagy mellébeszélés, vagy nettó számítás.

Innentől ekzdve nincs nagyon mit értekezni rajta.

2023. okt. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
18%
Ahogy lesz egy férfinak kiépített egzisztenciája és saját lakása, csettintésre tud majd asszonyt találni. Amíg ezek nincsenek, kizárólag folyamatos elutasítások, jobb esetben rendszeres prostizások maradnak.
2023. okt. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 1Léna ***** válasza:

Bármikor alapíthatsz családot, de nem lenne szabad az embereknek figyelmen kívül hagyniuk, ha gyereket is szeretnének, hogy ketyeg a biológiai órájuk.

20 éves korra a férfiak is teljesen érettek az apaságra. A mai korban, meghosszabbodot tanulási időszak és e miatt a későbbre csúszott a munkába állás. Aki nem készül időben a családalapításra, azoknak évről évre egyre nehezebb lehet társat találni. Pedig nem jó az embernek egyedül.

Sokan várják a megfelelő körülményeket, amit két ember közösen hamarabb tudna megteremteni. Akik hamar alakítanak családot, korábban vállalnak gyermeket azok sokkal motiváltabbak az életük körülményeit a család igényeihez igazítani. Az ember sok olyan dologra válik képessé a családban, amire maga sem gondolt. Az ember teljesítő képessége a 16-tól kb. 40 éves korig a legmagasabb.

2023. okt. 31. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

17-es jól látod nagyon , én is hasonlóan gondolkodom.


Nyilván 20 évesen még nem lett volna ideális de 30-35 között azt hittem majd az lesz. Megismerkedtem valakivel azt hittem komoly elkezdtünk beszélni a jövőről, majd felszívódott. Azóta nyüglődőm mert nem könnyű társat találni, 35 felett egy férfinak piszkosul nehéz, de a nőktől is ezt hallom, szóval 30-ig érdemes, utána tényleg szerencse az egész.


A biológiai óra miatt is tettem fel a kérdést hogy a 40-42 még reális lehet-e. Érzem én is hogy a felett tényleg rengeteg más dolognak stimmelnie kéne.


A lakás megvan, de az csak kezdő lakás. Családhoz eggyel nagyobb kellene, ehhez viszont társ kellene. A gyerek felnevelése pedig idő.


Nem tartom felelősnek 45 felett a gyerekvállalást, korábban 40-re tettem ezt a lécet de érzem nem fog összejönni addig. Siettetni nem szabad, akivel tényleg komolyan érezzük egymást és a jövőképünk hasonló és az életstílusunk is azzal azt gondolom pár éven belül bele lehet vágni de vele se azonnal. Így gondoltam hogy a 40-42 a reális, és sajnos ezt is későinek élem meg.


Viszont amikor az embernek a szülei már idősek, vagy nincsenek akkor igenis a gyerek/család adja azt az elképesztő motivációt és életerőt amit tud más is, ez tény, de ez talán a legelementárisabb motiváció. Mivel sokáig él az ember amit sokan elfelejtünk hogy hosszú és magányos idő tud lenni 40 és 80 között az élet ha nincs saját családunk.


De ehhez első körben társ kell akivel van értelme belevágni.

2023. okt. 31. 06:10
 19/27 anonim ***** válasza:
0%

Figyelj kérdező, ha gyereket akarsz, akkor MOST csinálj! Ha TÉNYLEG van egy stabil egzisztenciád, jól fizető munkád, saját lakás/ház, saját autó, megtakarítás ÉS azért az ördögnél még jobban nézel ki, akkor vágj bele. Keress egy fiatal csajt, sok olyan 20-on éves van aki mindenáron gyereket akar. 99% eséllyel hosszú távon nem fog működni a dolog, de legalább lesz gyereked, ha mindenáron ez a cél. Vagy nézelődj olyan közösségekben ahol még mondhatni szigorúan veszik a válást, jobban szabályozott a nemi élet, szóval a lényeg, hogy a csaj ne hagyhasson el olyan könnyen.

Van egy ismerős csaj, kb 2 éve hozzáment egy 40+-os fazonhoz, úgy hogy akkor volt nagyjából 19 éves. 1 éve született egy gyerekük, most pedig elváltak. Nyilván itt is a pénz és a gyerek volt a fő motiváció.

Arra szerintem fölösleges várnod, hogy majd PONT most találsz egy még PONT jó korban lévő nőt, akivel PONT tökéletesen összeilletek és működni fog a dolog hosszabb távon, majd boldogan éltek és haltok meg együtt.

Ez illúzió. ha erre eddig nem volt példa az életedben, már nem lesz, viszont gyerked még tényleg lehet, csak fel kell vállalni, hogy esetleg később gyerektartást fizetsz, és nem a gyerek anyja lesz az életedben melletted.

2023. okt. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

19-es nem gyereket akarok "önmagában" hanem családot. Elég frusztrált világ az ahol mindenféle szivárvány meg csonka család a trendi. Nem ilyet szeretnék. Akkor inkább nem vállalom.

Ezért kérdeztem hány éves korig reális ez még, egészségügyileg, pénzügyileg, lelkileg.

2023. nov. 2. 08:47
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!