Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » 37,5 éves vagyok és egyelőre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

37,5 éves vagyok és egyelőre eléggé az ismerkedés elején. Azt is mondhatnánk hogy totál elkéstem de talán nem. Szerintetek még érdemes belevágni a családalapításba ha csak 40-42 éves koromra jutok el oda? Ha igen miért, és ha nem?

Figyelt kérdés

2023. okt. 30. 08:52
A kérdező szavazást indított:
Igen, 40-42 évesen apává válni még belefér
Nem, 30-as éveidben kell
45-ig is belefér
50 felett is belefér
20-on évesen kell
38 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%

Nincs ilyen megkotes.

40-42 eves korban is lehetsz apa.

Nyilvan valahol "termeszetesebb" fiatalabban, de ha ennyi idosen talaltad meg a megfelelo szemelyt es szeretnel is azza valni, akkor rajta.

Szerintem inkabb noknel van nagyobb kockazata a kesoi terhessegnek. Ferfiaknal annyi, h max kevesebb ideig elvezheted a tarsasagukat.


Ilyen tarsadalmi elvarasokon ne kattogj, csak megbolondit.

Elj ugy, h neked jo legyen. Ez az egy eleted van csak.

2023. okt. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%

Ha találsz olyan párt, akivel érdemes, akkor igen, akivel minden rendben, szeretitek egymást őszintén, társak vagytok.

Csak azért ne, hogy mindenképpen legyen, aztán pár év múlva elváltok, a gyerek meg szív a veszekedő szülei miatt.

2023. okt. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Igazából azért is mondtam 40-42-őt mert míg megismersz valakit és belevágsz ilyen életreszóló "projektbe" mint a családalapítás, a gyerek ( és a szülők ) számára is a legjobb ha egy összeillő pár teszi ezt meg és nem csak azért mert a gyerek miatt akarják minél előbb. Sajnos én mint elvált szülők gyereke tudom milyen az amikor csak a gyerekek miatt jön össze két ember.


És hát 42-ig van 4.5 évem, de nyilván én sem így tervezem/terveztem, férfiként sem tartottam ideálisnak a túl késői családalapítást, de mi számít későinek, férfiként?


Nőként továbbra is azt mondom 35-40 max, de férfiként szerintem ez lehet 40-45 is.


Kérdés mit mondanak erre a többiek?

Nem a társadalmi elvárások fontosak hanem a logikus meglátások, azok alapján kell mérlegelni.


Nyilván fel is kell nevelni, és én azt is szeretném hogy még ismerje a nagyszüleit. Erre nyilván ahogy idősödik az ember annál kevesebb esély van, de talán még van valamennyi. Az hogy én nem fogok unokázni az annyira nem zavar, az a gyereknek lesz rossz.


A másik ami necces hogy sok nő csak 2 gyereket tud elképzelni ( még 40 körül is ), és ahogy idősödik az ember egyre kevésbé vágna abba bele.


Ismerek olyan nőt aki 47 évesen vállalt 3. gyereket, szerintem az túlzás. Ahogy a férfinál sem tartom a 47 év körüli apává válást jónak.

2023. okt. 30. 09:03
 4/27 anonim ***** válasza:
75%

Persze èn 36 voltam de az a lényeg mennyire vagy fitt ès ràtermett.

Találkoztam fitt apukàval a Balatonon 2 fiúval 44 évesen lett apa az elsővel és 46 a màsodikkal.

Jót beszélgettünk erről a késői gyerekvállalásrol

2023. okt. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem egy normális családban (érzelmi és anyagi szempontból is normálisan élnek) kb. 45-ig akár férfi, akár nő simán belefér. Főleg, ha egészségesek.
2023. okt. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%
Van olyan ismerősöm aki 43 évesen lett apa. Igaz, saját bevallása szerint ha korábban vált volna apávál lehet nem alakulnak ilyen jól a dolgok. Más felfogása volt.
2023. okt. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
11%
Ilyenkor már minek?
2023. okt. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
29%

Férfiként könnyebb helyzetben vagyunk, simán belefér 50+-osan is a gyerek. A nőket jobban szorítja az idő.

Sztem 40-42 év az simán jó még.

2023. okt. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
64%
Akkor alapítasz családot amikor tudsz, és akarsz. Nincs megkötés
2023. okt. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

9-es nyilván nincs megkötés de ez egy soktényezős dolog és nem csak magunkra kell gondolni, talán ebben sokan máshogy gondolkodnak, de a gyerek érdekeit is nézni kell, meg persze az anyáét is, hogy ő milyen idős.


Az ideális továbbra is a 30-as korosztály de manapság nehéz ebbe beleférni, főleg az anyagi meg egyéb dolgok miatt.

2023. okt. 30. 09:31
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!