Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nők! Nektek kizáró ok ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők! Nektek kizáró ok ha egy férfi muszlim?

Figyelt kérdés
26/F (muszlim)

2023. jún. 27. 12:22
1 2 3 4 5 6
 51/59 A kérdező kommentje:

#50


Olyan érzelemben nincs, mint a Bibliában, mivel a Korán szerint mindenki kizárólag a saját maga sorsának a kovácsa, így más nem válthati meg helyettünk a bűneinket. Ahogyan eredendő bűn sincs, mert az a tan, hogy az elődeink miatt bűnösök vagyunk ellenkezne Isten igazságosságával.

2023. aug. 29. 14:39
 52/59 anonim ***** válasza:

# 51. Akkor viszont ne állitsd, hogy a Biblia Istene és Allah ugyanaz az Isten. Semmiképpen sem lehet ugyanaz az Isten, hisz magad is látod, hogy Allahnak teljesen más kijelentéseket tulajdonít a Korán, mint a Biblia Istenének a Biblia.

Isten igazságosságának pedig semmi köze ahhoz, hogy az első ember elszakadt Istentől, és ezt az elszakadt állapotot örökítette tovább az utódaira. Ezt nem Isten rendelte így, az ember döntött így.

Isten igazságossága abban mutatkozik meg, hogy megadja neked a lehetőséget, hogy ebből az állapotból visszatérhess az eredetileg teremtett állapotba, azaz visszatérhess Istenhez, az élet forrásához. A Biblia azt mondja, ez csak Jézus Krisztuson keresztül lehetséges.

A Biblia azt mondja, Isten jött el érted.

A Korán azt mondja, neked kell tenni azért, hogy eljuthass Allahhoz.

Egyébként, ha nincs eredendő bűn, akkor miért halunk meg? Allah úgy teremtett minket, hogy meghaljunk? Ez sem hangzik túl igazságosnak.

2023. aug. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 A kérdező kommentje:

#52


"Isten igazságosságának pedig semmi köze ahhoz, hogy az első ember elszakadt Istentől, és ezt az elszakadt állapotot örökítette tovább az utódaira."


Akkor szerinted az igazságos ha én börtönbe csuklak, azért amit a te nagyapád követett el?


"Egyébként, ha nincs eredendő bűn, akkor miért halunk meg?"


Mert a halál természetes része az életnek. Vagy szerinted a növények, giliszták, verebek stb is Ádám és Éva bűne miatt halnak meg?

2023. aug. 29. 16:45
 54/59 anonim ***** válasza:

#53. Ha az ember elutasítja az élet forrását, akkor azért nem Isten a felelős. Az ember a felelős a saját döntéséért, ahogy azért is, ha ez a döntés az utódaira is kihat.

Isten kegyelme és igazságossága mutatkozik meg abban, hogy Neked megadja a lehetőséget, hogy korrigálj, és másképp dönts. És visszatérj hozzá.


Ha azt állítod, hogy a halál természetes része az életnek, akkor azzal azt mondod, hogy Allah teremtett minket úgy, hogy meghaljunk. Az én Istenem soha nem akart pusztulást, nem akart halált. A halál a bűn következménye. Isten Ő célja pedig az, hogy eltörölje a bűnt és azzal a halált. Ezért jött el Jézus Krisztusban. Ez a megváltás lényege.

És a válaszom igen, minden, ami a világban pusztul, a növények és az állatok is, azért pusztulnak, mert Ádám elszakadt Istentől. Ugyanis az egész teremtett világ Ádám alá lett vetve. Ezért minden, ami Ádám uralma alatt van, Ádámmal együtt elbukott. De Isten ezt helyre akarja állítani. És helyre is fogja.

"Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen." János 3,16.

Ez az én Istenem.

2023. aug. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:

Egyébiránt pedig, engem egyáltalán nem zavar az, ha Te Allahban és a Koránban hiszel, felőlem mindenki abban hisz, amiben akar. Én nem akarok áttéríteni senkit sehova.

Az egyetlen dolog, amiért közbeszóltam, az az állítás volt, hogy Allah és a Biblia Istene ugyanaz. Mert ez nem igaz. Mint Te is látod, lehetetlen, hogy ugyanaz legyen. A Korán Allahja teljesen mást hirdet, teljesen más habitus, mint a Biblia Istene.

A másik, hogy az imént a Biblia szavahihetősége lett kétségbevonva, szemben a Koránnal. Semmivel sem megbízhatóbb a Korán, mint a Biblia.

Ezzel kapcsolatban felhívnám a figyelmedet valamire: mint muszlim hívő, bizonyára elfogadod a Sátán létezését, mint aki Isten ellensége. Szerinted a Sátán melyik könyvet támadja jobban, azt, amelyik Isten szava, vagy amelyik nem az? Szerinted melyik könyvet támadták többet az idők során a Koránt vagy a Bibliát? Melyik könyv szavahihatőségét vonták többször kétségbe? Melyiket vádolják folyton azzal, hogy átírták, meghamisították, kivettek belőle, stb.?

És ki vonta, vagy vonja kétségbe a Korán állításait? Az égvilágon senki.

2023. aug. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 A kérdező kommentje:

#55


De akkor ennyi erővel a Jehova Tanúinak mindenben igazuk van, hisz sokan megkérdőjelezték a tanaikat, tehát a logikád szerint ha sokan támadják a Jehova tanúit, akkor nekik van igazuk.


Míg Newton törvényeit senki nem vonja kétségbe, tehát Newton a Sátántól származik. Ez a logika szerint ezt is le lehet vezetni...

2023. aug. 30. 13:34
 57/59 anonim ***** válasza:

# 56. Nem tanbeli megkérdőjelezésre gondoltam, hanem pl. a történelmi hitelesség kérdésére. Különösen az elmúlt 150 évben érte rengeteg vád a Bibliát, hogy pontatlan történelmileg. Azóta a régészet eddig még mindenben a Bibliát igazolta. És minden újabb lelet alátámasztja.

A Koránnal szemben senki sem támaszt olyan igényt, hogy igazolja a történelmi hitelességét. Nem kellett igazolni. Vagy helyes, vagy nem, senkit sem izgat.

Vagy arra gondoltam, hogy megkérdőjelezték még Jézus Krisztus létezését is. Hát még azt, hogy tényleg azt mondta-e, ami a Bibliában van. Számtalan igazolása van annak, hogy valóban létezett. Az újabb korban felfedezett rengeteg kéziratból rekonstruálható mind az Ó mind az Újszövetség eredeti szövege.

A Koránnal kapcsolatban senki se állította, hogy Mohamed nem létezett, vagy hogy nem az van a Koránban, amit ő leírt. Létezett és punktum. Ő írta és azt írta, punktum.

A Koránt senki sem bolygatja, nem támadja, nem akarja rombolni a hitelét. Erre utaltam.

2023. aug. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
38%

"tényleg azt mondta-e, ami a Bibliában van"



Marmint melyik Bibliaban? A kopt, vagy az evangelikus Biblia?



39F incel

2023. aug. 31. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
A kopt Bibliában se mond mást Jézus, mint az evangélikusban, vagy a katolikusban.
2023. aug. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!