Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nők! Nektek kizáró ok ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők! Nektek kizáró ok ha egy férfi muszlim?

Figyelt kérdés
26/F (muszlim)

2023. jún. 27. 12:22
1 2 3 4 5 6
 41/59 A kérdező kommentje:

#40


Viszont a Korán szerint a Biblia ferdítette el a valóságot Jézusról. És pont ez a lényeg, hogy mindenki a saját hite szerint választ.

2023. aug. 29. 07:04
 42/59 anonim ***** válasza:

"A Tórát és a Bibliát is tudja 200 millió fejből és szívből. Honnan veszed, hogy elferdítették?"



Az evangeliumokkal kapcsolatban azt sem tudjak pontosan, hogy milyen nyelven irodtak eredetileg. Ami biztos, hogy se Jezus, se a tanitvanyai nem tudtak gorogul.



39F incel

2023. aug. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:

# 41. A Biblia szerint pedig a Korán ferdítette el az igazságot. Így van, mindenki tájékozódjon maga, és döntse el, melyiket választja.

"De ha nem tetszik nektek, hogy az URat szolgáljátok, válasszátok ki még ma, hogy kit akartok szolgálni... De én és az én házam népe az URat szolgáljuk!" Józsué 24,15.

Vagy válasszátok Allahot, akiről a Korán sehol sem állítja, hogy ő a szeretet.

2023. aug. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:

# 42. Miből gondolod, hogy nem tudtak görögül?


Én keresztény vagyok, és tudom, milyen nyelven íródtak az evangéliumok.

És azt is elárulom neked, hogy nincs még egy olyan ókori irat, aminek az eredetijét annyira pontosan lehetne rekonstruálni, mint az evangéliumokat és az egész Újszövetséget.

Ehhez rendelkezésünkre áll: 5500 db görög kéizrat, több tízezer latin kézirat, 8000 szíriai kopt kézirat, 36 ezer idézet a korai egyházatyáktól.

Emellettm, minden, ami az Újszövetségben történt, elsősorban Jézus élete, Keresztelő János szinre lépésétől Jézus feltámadásáig, minden előre meg volt prófétálva az Ószövetségi iratokban.

2023. aug. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:

# 42. Szinte biztos, hogy tudtak görögül. Ajánlom figyelmedbe:


[link]


"A „bizonyítékok egyre növekvő száma” mára meggyőzően tanúskodik a görög nyelv széles körű használatáról Palesztinában, még a Jézust követő tanítványok belső körének tagjai körében is."

2023. aug. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 A kérdező kommentje:

A Korán Istene kijelenti, hogy egy és azonos a Biblia Istenével. Innen fogva nem értem mi ez a szembeállítás?


Ez ugyanolyan gyökérség, mint amikor a hitgyülisek köpködik a katolikusokat, mert a katolikusok istene a Sátán, míg a hitgyüli istene az Egyigaz szentatyaúristen. Kb ez a logika.

2023. aug. 29. 14:02
 47/59 anonim ***** válasza:

A Korán istene nem mond igazat, vagy téved, hogy szépen fejezzem ki magam, mivel nem akarom a hitedet bántani. Teljesen ellentétes dolgokat mond azzal, mint a Biblia Istene. Elég, ha csak a Messiás személyére tekintünk.

Ne gondoljuk már Istent skizofrénnek.

2023. aug. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
Konkrétan most arra értettem, hogy a Korán istene nem mond igazat, hogy azonos lenne a Biblia Istenével. Nem lehet azonos, mert ellentétes dolgokat állít.
2023. aug. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 A kérdező kommentje:

#47#48


Akkor ennyi erővel a Biblia sem mondhat igazat.

Egyébként a Messiás személyét sem értem. A Korán leírja, hogy Jézus el fog jönni az Utolsó Napon igazságot tenni. Tehát ez is megegyezik az Evangéliumokkal.

2023. aug. 29. 14:13
 50/59 anonim ***** válasza:
# 49. A Korán nem nevezi Jézust Messiásnak, ami egyébként Megváltót jelent, mivel a Koránban nincs megváltás. Már ebben is óriásit különbözik Allah a Biblia Istenétől. A Biblia Istenénél a Genezistől a Jelenésekig a Megváltás áll a középpontban és a Megváltó személye. Ez a Koránban teljesen ismeretlen.
2023. aug. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!