Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Titeket zavarna, ha a leendő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket zavarna, ha a leendő párotoknak nem lenne érettségije és felsőfokú végzettsége?

Figyelt kérdés

Csak három szakmája, három nyelvvizsgája és egy jogsija?

(És sok kisállata.)



2023. márc. 16. 00:39
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%

Miért nincs érettségije? Az tényleg alap.


Múltkor facebook feldobott egy képzést (OKJ helyett, ami van), alatta a kommentek többsége amiatt panaszkodott, hogy az érettségi feltétel.


"de jó mér kel ehez éretcségi"


Szinte az összes ehhez hasonló helyesírással.

2023. márc. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
100%

40

"És fölzúgnak a hamuszín egek..."

- Pilinszky János -


Annyira gáz, amikor félművelt emberek okoskodnak. 👀

2023. márc. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
66%

A férjemnek nincsen. Ő az a korosztály még közel a 40-hez,aki szakmunkásban végzett. Van két szakmája és a harmadikban dolgozik. Hűtés-fűtés technikával, gépészettel foglalkozik. Kiemelkedő szaktudása van a szakmájában, a volt kollégái rendszeresen hívják, keresik szakmai tanácsokért. Már mondta, hogy percdíjasnak kellene lennie a telefonhívásainak, mert rengetegen keresik szakmai véleménnyel, segítséggel kapcsolatban. A jelenlegi cégénél vezetői pozíciót tölt be és jóval több a fizetése, mint a diplomások többségének. Nincs se érettségije, se diplomája, viszont olyan területen dolgozik, ahol nincsen túlképzettség.


Jól írta feljebb valaki. A diplomásokkal az a baj, hogy némelyik szakon (ugye a trendi büfészakok) annyira túlképzik az embereket, hogy nincsen annyi munkahely, mint ahány embert képeznek. Egyszerűen ebben az esetben értékét veszti az, hogy te értelmiségi diplomás ember vagy. Kb a sggedet kitörölheted vele, meg használhatod a diplomádat pohár alátétnek. Én szeptemberben (ha a jó Isten is úgy akarja) a Semmelweis egyetem mentőtiszti képzést fogom elkezdeni. Ebben az esetben nekem biztosan lesz munkám 4 év múlva is, mivel nem telített ez a szakterület. A testvérem az Eltén végzett alap + mesterszakon. Rengeteg energiát, évet ölt bele. Januárban költözött ki külföldre és egy konyhán mosogat. Itthon a mester szakos diplomája kb szrt se ért. Munkát alig talált vele, amit meg talált is, az alig adta meg a nettó 200 ezret. Én egészségügyi szakdolgozóként egy OKJ szakmával magánellátásban az ő fizetésének a dupláját kerestem meg. Hát igen, elgondolkodtató ugye...

2023. márc. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
66%

"Nem is tudom, hogy jut el valaki oda, hogy nincs érettségije, nekem az annyira természetes lezárása volt a középiskolai éveimnek, fel se merült, hogy ne legyen"



En peldaul ugy, hogy altalanos utan szakmunkaskepzo, utana katonasag. De vegulis megcsinaltam 2 eves felnottkepzesben, szoval van erettsegim, de nem 18 evesen lett :)



38F incel

2023. márc. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
100%

43


Ha annyira sok a büfé szak és könnyű elvégezni, akkor miért nincs több diplomás? Azért a magyar lakosság nagy százalékára nem az jellemző, hogy lenne neki.

Nekem speciel fontosabb az, hogy a másik tanult és olvasott legyen, mint az, hogy mennyit keres. Lehet, hogy fűtés szerelőként többet keres, mint egy tanár pl, de biztos, hogy nem tudnék vele ugyanazokrol a dolgokról ugyanolyan mélységben elbeszélgetni, mint egy tanárral. És meg egyszer mondom, a diploma nem függ össze az intelligenciával, de az olvasottsaggal és tajekozottsaggal igen.

2023. márc. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
Hát de, nagyon sok diplomás van. Nézz körül a 20-30 év közöttiek között. Én jelenleg 31 éves vagyok, és az osztálytársaim többsége (általános iskolai és középiskolai) diplomás. A többségük a BGF-en gazdasági szakot végzett vagy valami trendi marketing vagy kommunikáció szakon diplomázott. Ezeket hívom büfészaknak, mert anno is ilyen 250 pontokkal lehetett bejutni, a mentőtiszti meg 340 körül volt. Ami ugye értelmes, nem büfészak és tudsz is benne dolgozni. De a fizetés ugye nem a legjobb, viszont én is a szakmát akarom magasabb szintre vinni, mert úgy érzem, hogy a szakmai tudasom túlmutat egy ápolónőén. Az általad leírt dolgokat pedig nem vitatom, hanem egyetértek veled.
2023. márc. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
#45 sajnos erre is láttam már ellenpéldát. És épp ezért, számomra semmi mást nem jelent valaki diplomájának megléte, mint azt, hogy jobb esetben szakmailag magasabb szinten képzett. És pont. Mert műveltség, olvasottság NEM jár a diplomához, ahogy tájékozottság sem.
2023. márc. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
27%

Sok embert, főleg nőt, csak addig zavar az iskolai végzettség, amíg be nem kell fizetni a számlát. Onnantól mindegy, hogy OKJ, doktori, vagy akármid van. Nővérem osztálytársnőjének szalonja van, ő a kozmetikus, és van egy fodrásza, meg egy körmöse. Többet keres, mint a jogász pasija.


A villanyszámla nem kér diplomát.

2023. márc. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
100%

46: " Ezeket hívom büfészaknak, mert anno is ilyen 250 pontokkal lehetett bejutni, a mentőtiszti meg 340 körül volt."


Amúgy semmi köze a pontszámoknak a szak nehézségéhez. Épp fordítva! A slágerszakokra boldog-boldogtalan jelentkezik, sokszoros túljelentkezés van ezért emelni kell a pontszámot. Jogász pl 400 felett van általában, mert baromi népszerű. A kevésbé népszerű, vagy nehezebb szakokra általában kevesebb pont is elég. (pl. 280 kellett anno a gépészmérnökire, nem mondanám büfészaknak)

2023. márc. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%
Sógorom egy felnőttképzőben dolgozik. A Covid feloldások óta jelentős azok, főleg férfiak száma, akik valami szakmát akarnak tanulni náluk, diplomásként.
2023. márc. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!