Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Titeket zavarna, ha a leendő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket zavarna, ha a leendő párotoknak nem lenne érettségije és felsőfokú végzettsége?

Figyelt kérdés

Csak három szakmája, három nyelvvizsgája és egy jogsija?

(És sok kisállata.)



2023. márc. 16. 00:39
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%
29 és a 23as véleménye miért van lepontozva. Hasznos, a kérdésre válaszolt, senkibe nem kötött bele.
2023. márc. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
24%

31.


Mert ellentmondtak az elvártnak. Ezt általában gyors lepontozással díjazzák.


A kérdésre pedig:


A diploma hiánya nem zavaró, az érettségi hiánya viszont az, mert azt tényleg nem nehéz megszerezni és akinek nem sikerül (hacsak nincs rá valami komolyabb oka), az vagy elég buta vagy olyan közegben nőtt fel, ahol mindenki másnál is csak "nyócosztály" lett elérve, de az 20 év alatt.

2023. márc. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
29%
32 de sok szakembernek nincs érettségije mégis érti a dolgát és jól keres. Neki gondolom a szakma volt a célja és nem kell hozzá érettségi. Akkor az is "buta"?
2023. márc. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
100%

33.


Annyira azért ez nem gyakori. Vannak persze ilyenek is, de róluk meg sem mondod, hogy nem szereztek érettségit sem. Ők azok akik szinte már gyerekként jók lennének az adott szakmában, mert mondjuk 10 évesen már fejből tudják, hogyan kell szétszedni és összerakni egy autót.


De azért nem ez az általános. A legtöbb nyolcosztályos ember nem jó szaki vagy ügyes ezermester, hanem fél-analfabéta proli egy undorítóbb gyárban, közmunkás vagy segélyen/börtönben élő roma.

2023. márc. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
15%

34. A diplomások nagy része is csak gyári melós lesz🤷🏻‍♀️.

Igazából sztm nem maga a végzettség lenne a lényeg...

Az emberek beszélgetnek, az a lényeg sztm, hogy hogyan él, mit dolgozik, mennyire talpraesett...mennyire nyitott a világra, stb...

2023. márc. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
100%

35.


Ezzel egyetértek, de ez már egy teljesen másik téma, és ettől még nem lesz általános a fentebb említett zseniális 8 osztályosok serege, hanem marad a pár kivételesen ügyes szaki, aki tényleg "erre született" és a többiek, akik kallódnak.


A diplomások egy része pedig azért lesz végül melós vagy mekis felszolgáló, mert túlkínálat van egyes diplomásokból, egyszerűen nincs annyi állás, amennyi diplomást kitermel az egyetem. És a miniszterelnök egyszer közölte, hogy a diplomások arányát 50%-ra kell emelni a társadalmon belül, figyelmen kívül hagyva 1-2 közgazdaságtani alapfogalmat.

2023. márc. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
0%
Ameddig vannak olyanok, akiket az érettségijük, diplomájuk boldoggá tesz, addig jómagam biztos meg élek, nem is rosszul. Imádom őket. Komolyan.😊😉😉
2023. márc. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
69%

Az érettségi hiánya engem borzalmasan zavarna. Az a korosztály vagyok, akihez szinte a semmiből hozzávágták az érettségit (28 vagyok, és csak a saját korosztályom érdekel), a legesleghülyébb, leglustább, legbeletojósabb osztálytársaimat is átengedték mindenből kegyelemkettessel. Engem borzasztóan zavarna, hogy valakinek nem volt igénye ilyen körülmények között megszerezni, ha már végigjárta a középsulit.

És nem, nem tartom butának, nyilván nem a semmiből tanult ki három szakmát meg három nyelvet, de akkor is... Meg őszintén, elég valószínűtlennek is találok egy ilyen helyzetet. Nem azt mondom, hogy nincs ilyen, de azért a munkámból kifolyólag elég sok szakmunkást ismerek mindenféle területről, ráadásul az értelmesebb és jó szakember rétegből, nem a sufnituningolósból. És azért ott egy bizonyos korosztály alatt vagy mindenkinek van minimum egy érettségije (de diplomás is akad köztük), és mellé van több szakmája és ESETLEG nyelvtudása, vagy nincs érettségije, de ott nincs több nyelvtudás, angolul páran el-elmakognak és ennyi (több szakma van, de ez amúgy sokszor elvárás is, mert egy építkezésen olykor komplexebb munkákat is el kell végezni, amihez egy végzettség nem feltétlenül elég).

Szóval az általad említett érettségi nélküli, de három szakmás, három nyelvvizsgás szakmunkással én még nem találkoztam. De nyilvánvalóan ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán nincs ilyen. De egészen biztosan nem ez az általános.

2023. márc. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
7%

Nem ezek határoznak meg egy embert. Egy diplomás is lehet kőbunkó.

39N

2023. márc. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
0%

#38

Szakmunkásként azért megjegyezném "ÉS"-el, nem kezdünk mondatot. Végülis mindegy, mert neked érettségid van, csak jobban tudod. 😁

2023. márc. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!