Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit tennétek, ha x idő után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek, ha x idő után újra előkerülne az, aki ismerkedés közben váratlanul eltűnt?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy neten beszélgettek, ismerkedtek valakivel, megvan az összhang, szimpatikusak vagytok egymásnak, a tetszés is kölcsönös. Aztán a beszélgetőtársatok egyik napról a másikra váratlanul eltűnik, de úgy, hogy ti erre semmi okot sem adtatok. Telnek a napok, a hetek, semmi hír róla, míg végül felbukkan, és mond valamit, hogy miért történt ez így, és szeretné folytatni a dolgot. Ti ilyenkor adnátok neki egy másik esélyt, vagy haragudnátok rá, amiért lógva hagyott benneteket, és elmúlna belőletek a vonzalom/érdeklődés? Mindkét nemhez tartozók válasza érdekelne, illetve akár elméleti, akár gyakorlati megfontolásokat is köszönettel veszek. Nálam ez most inkább csak elméleti helyzet, de titokban még várom azt, hogy előkerül. Viszont akinek volt már ilyen jellegű konkrét tapasztalata, arra is kíváncsi lennék, hogy ő hogyan reagált.

2023. febr. 28. 19:00
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
#10: Bonyolult a helyzet, de úgy vágtunk bele, hogy sok mindent tisztáztunk már az elején (korkülönbség, földrajzi távolság, ő azt is elmondta, hogy eléggé elfoglalt). Ehhez képest vagy egy bő hétig ment az eléggé intenzív ismerkedés, tényleg bármiről tudtunk beszélgetni már kezdettől fogva. Úgy éreztem, hogy értékel engem, és hogy valóban tisztességes, örültem, hogy végre sikerült kifognom egy ilyen embert, és ő is efféle véleménynek adott hangot, azt is írta, hogy sokat gondol rám napközben is. Azt gondoltam, hogy őszintén fog velem beszélni, bármi lesz is. Elmondhatta volna, ha talált valaki mást, vagy ha túl közel kerültünk egymáshoz érzelmileg, vagy ha annyira elfoglalt, hogy csak pl. a tanulásra szeretne összpontosítani, megértettem volna. Még az is jobban esett volna, mint ez a fajta megoldás. Másrészt ha neki sok volt ez az egész, akkor miért nem szólt korábban, és miért tett ő is ennyit azért, hogy ez így alakuljon? De ha annyira akarta volna, akkor az elmúlt hetekben azért csak lett volna pár perce arra, hogy keressen, mégsem tette, és különösen ez esik rosszul azok után, ami kettőnk között lezajlott.
2023. febr. 28. 21:02
 12/21 anonim ***** válasza:

Tényleg túlérzékeny vagy, mire jó ez? Magad bántod csak, bakker lehet nem is ír neked soha az életben. Várni fogsz rá? Ne már!

Lépj tovább akarmit is érzel elmulik/elhalvanyul.

Mást megcsalnak, megvernek, sokkal rosszabb helyzetben vannak és talpra állnak (úgyahogy) ha kell pszichológus segítségével.

Az élet sajna ilyen unfair, mindenki kap pofonokat tőle.

Vedd úgy, hogy az ő veszte és a te nyereséged, hogy nem bonyolódtál még bele jobban, mint pl amit fentebb említettem.

Minden rosszban van valami jó, ebből a tanulság lehet az, hogy nem kell érzéseket belevinni (néhány?) hét után. Mert az egész csak betűk, nem tudod ki van a másik oldalon mégha kamoztok is, hogy kiismerd, megismerd jobban idő kell.

Viszont az jó nagy jel, rendesen virít hogy nem írt semmit = időtöltés voltál, amire ráunt/van társa.

Engedd el, ha meg nem megy, akkor keress fel szakembert.

2023. febr. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
#12: Hát elég nehéz nem belevinni az érzelmeket úgy, hogy vágysz a jó dolgokra, a boldogságra, szeretnél már végre találni valakit, akivel többre mehetsz, mint a billentyűkoptatás. És még nehezebb úgy, ha ő is adja alád a lovat, meg ha úgy érzed, hogy végre van valaki, akivel mintha ezer éve ismernétek egymást, már az első perctől kezdve mindenről tudtok beszélgetni.
2023. febr. 28. 21:18
 14/21 anonim ***** válasza:

Én azt értem, hogy vágysz szerelemre, törődésre, de akkor miért nem a való életben próbálkozol ismerkedni?

(Úgy jön le, hogy csak online teszed.)


Olyan nincs, hogy első perctől fogva úgy érzed, hogy ezer éve ismernétek egymást, maximum olyan, hogy szimpatikus, bejön és egy hullámhosszon vagytok.

Ami okozza azt, hogy úgy érzed hogy a lelkitársad, vagy mi a szösz, de valójában a szeretetéhséged a hunyó.

Az ismerkedés ismerkedést jelent, nem többet, vagy kevesebbet. Nem szerelmet és nem unaloműzést = ami veled történt több mint valószínű.

Akit érdekelsz mindegy hogy hol ismerted meg az ír, felhív, személyesen elmondja, hogy nem lesz sok időm, de rád csörgök néha, vagy mit tudom én ha korrekt felnőtt ember, akkor tudatja veled, hogy ne haragudj, de nem érzem azt amit te, hanyagoljuk az ismizést, akadt más személy stb stb.

Az az alak, aki ilyesmikre nem képes és nem fekszik az ágyban, mert keze lába el van törve, vagy mint írták előttem kómában, sitten, mentálisan nincs oké azt nem kíváncsi rád épp ezért illene elfelejteni és más alkalommal nem érzésekkel nekifutni az ismizésének. Mindennek megvan a maga ideje.

2023. febr. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Engem meg megkeresett egy nagyon régi férfi ismerősöm, még találkozót is megbeszéltük, erre közvetlenül előtte eltűnt. Se kép, se hang.

Hát mit ne mondjak, igencsak rosszul esett.

Aztán napokkal később jelentkezett, válaszoltam, de már nem érdekel.

Teljesen komolytalan az ilyen.

2023. febr. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
#14: Ott is próbálkoztam, de szintén nem nagy sikerrel, plusz falun/kisvárosban nincs is olyan normális hely-program-közösség, ahol ismerkedni lehetne. Az érzelmeknek meg nem mindig lehet parancsolni, és nem minden ember egyforma, ennyi erővel neked is mondhatná bárki, hogy tanulj meg 5 nyelven folyékonyan beszélni, mert ez sok embernek megy. Gondolom, veled is előfordult, hogy vártad valakinek az üzenetét, mert megkedvelted és szerettél volna többet, szóval nincs mit a szememre vetned. Egyébként én sem érzelmekkel futottam neki a dolognak, csak ahogyan egyre többet beszélgettünk, úgy kezdtem egyre inkább azt érezni, hogy jó vele beszélgetni, hogy várom a chatelést, hogy szimpatikus stb. Az viszont igaz, hogy ha akarta volna, akkor kereshetett volna, ráadásul ha már tőlem elvárják a gerincességet, őszinteséget, akkor én is elvárhatom. Főleg olyan emberektől, akiknek semmi okot sem adtam arra, hogy ezt megkerülhessék.
2023. febr. 28. 21:44
 17/21 A kérdező kommentje:
#15: Sajnálom, együtt érzek veled. Annyira patkány dolog az ilyesmi, mire jó hülyíteni a másikat, és játszani az érzéseivel?
2023. febr. 28. 21:49
 18/21 anonim ***** válasza:

Hasonlóban vagyok és én vagyok aki eltűnt csak nekem van rá okom.. Az tényleg szemétség ha eltűnik úgy hogy semmi okot nem adtál rá egyik napról a másikra és előtte már alakult érzelmeket tápláltál iránta és stb viszont az én helyzetemben a sok ígérgetés amikből semmi nem lett fölöslegesen elmentem 90 kilométert kocsikáztam megvolt beszélve a tali és egy hülye indokkal lerendezte utanna is az ígéretek sorolhatnám és írhatnák még hasonlókat .. úgyhogy ezért tüntem el mert hiába erőltetem hiába akarom én egyedül ha ő meg nem de azert ennek is van egy határa ennyire nem lehet valaki gerinctelen tényleg szórakozni a másikkal hónapokon keresztül

tanulság ne ismerkedj interneten mert abból sok jó nem sül ki 19F

2023. márc. 1. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Hát, kérdező, fogd fel úgy, mint egy leckét az élettől: írogatni bármit lehet, azok csak szavak, de a tettek beszélnek igazán. Ez a pasas még arra sem méltatott, hogy megindokolja neked, miért lép ki az ismerkedésből, tehát ennyit értél neki. Valószínűleg másokkal is tartotta a kapcsolatot és ott jobban bejött neki valaki, akivel talán személyesen is találkozott, aztán összejöttek. Vagy igazából végig volt kapcsolata csak most nem úgy mentek a dolgot, ahogy addig és kellett neki valaki, akivel kicsit flörtölhet, hogy kieressze a gőzt, stb. Ezer okot ki lehetne találni, hogy miért nem jelentkezik, de őszintén szólva, nincs értelme, mert a lényegen nem változtat: nem vagy neki fontos annyira, hogy energiát fektessen beléd. Neked csak ezt kell tudatosítanod magadban, és nem sírni egy ilyen megbízhatatlan alak után.

A neten ismerkedéshez meg növessz kicsit vastagabb bőrt, mert ha egy kis chateléstől ennyire odáig meg vissza vagy, az hosszú távon ki fog csinálni mentálisan.

2023. márc. 1. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet hogy eltűnt az illető.

Néhány példa:

- Házas/van párkapcsolata (gyerekei) csak ezt veled "elfelejtette" közölni. Ellaposodott, kiüresedett a kapcsolata, te ezért kellettél, de miután eljutottatok addig hogy már találkozni kellene, azt már nem merte bevállalni.

- Nem tudom láttál e róla képet, volt e videóchat, találkoztatok e személyesen? Van aki nem úgy néz ki mint amilyennek mondja magát (pl. alacsonyabb, kövérebb, kopaszabb, fizikális vagy mentális baja van stb), vagy nem az a munkája, ezért ghostingol inkább, nehogy ez kiderüljön.

- Csak lelki szemetesládának kellesz, mert jó neki valakivel beszélgetni, érzéseket megosztani, de többet nem akar, komolyabb elköteleződésre nem vágyik. Miután már eljutottatok egy bizonyos szintre (ahonnan tovább kellett volna lépni) neki ennyi elég, nem akart többet.

- Mivel távolság/ korkülönbség van köztetek nem látta értelmét ennél mélyebben belebonyolódni érzelmileg a veled való kapcsolatba. Nem akar érzelmileg sérülni, mert tudja hogy nem lesztek együtt komolyabban, mert ő nem akarna költözni, vagy a munkáját feladni ha komolyabbá válna a kapcsolat.

Nem tudom ezek közül melyik lehetne igaz rátok, mert nem írtál részleteket pl: mekkora a távolság, ki hány éves stb?

De abban igazad van hogy illett volna legalább egy pár soros üzenetben leírni hogy miért lép le. Megfogalmazhatta volna normális hangnemben, de gondolom neki ez volt a könnyebb út. Velem is csinálták már ezt, tudom hogy rossz érzés.

Persze lehet hogy ezek után egyszer csak újra "elővesz" ha úgy tartja kedve, és megint a lelkét kellene ápolgatni....

2023. márc. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!