Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan tovább egy válás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tovább egy válás után? Ki hogyan talált új kapcsolatot (40+ nők)?

Figyelt kérdés

Közel 4 éve elváltam, 40 múltam (nő vagyok), van egy kisiskolás gyerekem. Van munkahely, saját lakás. Sokat dolgozom, hogy fizessem a számlákat és eltartsam a gyerekem, a nagymama szokott besegíteni, ha túlóráznom kell. A gyerekkel is foglalkozni kell,a házi feladatok, ez mellett főzök, mosok, takarítok, háztartást vezetek. Ez mellett (éjszaka!!!) próbáltam a társkeresőn ismerkedni, de elég elkeserítő volt.


A nagy kérdés számomra az,hogy hogyan tudnék több időt szánni még arra is, hogy ismerkedjek, randizgassak,hogy egy új párkapcsolatom legyen?

Mégis hogyan tovább,egy válás után???


Dolgozni kell,helyhez köt a munkahely,helyhez köt a lakás, köt a gyerek, ez már nem olyan, mint 17 évesen, mikor anyu és apu eltartott, fizette a számlákat és gyerek helyett csak a kutyát vittem le fél órára. Egyszerűen túl sok lett a kötöttség, egy mókuskerékben érzem magam, amiből már nem tudok kiszállni. Az időm nagy része olyan dolgokra megy el, mint a munka, házimunka, az ingázás, a gyerekkel való foglalkozás. Még ez mellett kellene extra időt szánni az ismerkedésre, kiépíteni egy új párkapcsolatot, ami ugye rengeteg idő,randizgatni,chatelni, ismerkedni, éjszaka ilyen dolgokon agyalok, ha nem jön álom a szememre. Korábban részmunkaidőben dolgoztam, de mióta elváltam + ilyen magas infláció mellett,teljes állásba mentem át, ugyanannál a cégnél, mert kell a pénz.


Rátett egy lapáttal, hogy egy olyan elvált pasival randiztam (egy online társkeresőről), aki csúnyán beszólt, hogy te itt laksz, én ott, te itt dolgozol, én ott, neked itt van a gyereked, nekem ott, mégis mit akarsz? Csak kefélni akart, én felálltam és otthagytam,szó nélkül. Nem így képzelek el egy kapcsolatot,ez nagyon kiábrándító volt. Semmi romantika, semmi érzelem, semmi udvarlás,nekem az ilyen egyszerűen nem megy.


Az exemnek új barátnője van, azóta teljesen eltűnt. A férfiak bezzeg könnyen megoldják...



2023. febr. 21. 00:19
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
50%
Most nyugodtan lepontozhattok, de én a környezetemben azt látom, hogy elváltként, gyerekkel minőségi párkapcsolat elég kevésnek jön össze. Legtöbb csak barátság extrákkal kapcsolatot alakít ki vagy rendesen le kell vigye a mércét, ahhoz hogy olyan pasit találjon, aki komolyat akár tőle.
2023. febr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
21%

20-as hozzászóló vagyok. Nekem is sikerült. Barátnőimnek is, igaz nem pikk-pakk, nem mondom, hogy egyik napról a másikra, mert mind éveket voltunk egyedül a gyerekünkkel, de idővel mindannyian találtunk jó társat.

Nem vittem le a mércét és ahogy elnézem, ők sem.

2023. febr. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
68%

Ha kitartó az ember, és van hite, akkor előbb- utóbb úgyis belebotlik valakibe.

A lényeg, hogy nem szabad föladni. Sokan föladják, elhanyagolják magukat, elhíznak, esetleg itókáznak, és így már tényleg lehetetlen.


Ez olyan mint a fogyókúra. Amikor elkezd az ember fogyózni, akkor az elején, kb 2-3 hétig nem billen a mérleg nyelve lefelé.

És ekkor föladják sokan. Elmegy a kedvük, és föladják.

A társketesés is így megy. Nem lehet 1-2 hét alatt megtalálni az ideális társat.

Ahhoz, hogy a csúcson legyünk, ahhoz előbb gödörbe kell lenni.


A másik meg az, hogy mennél nehezebben találja meg az ember a társát, annál jobban megfogja becsülni.

Úgyhogy soha ne adjuk föl, mert akkor is történhet valami amikor nemis számítunk rá.

A szerelem okyan mint a friss tavaszi szellő.

Állandóan lengedez, és bármelyik pillanatban lecsaphat valakire.

2023. febr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 mikeXxX ***** válasza:
45%
Szerintem nem siránkozni kellene nem könnyű a dolgod de nem is lehetetlen ès hidd el egy fèrfinak 100x nehezebb ismerkedni mint egy nőnek több társkereső app plusz Ismerős által ismerkedès vagy ahogy a fèrfiak is csinálják ismerkedsz bárhol bevásárlás közben az iskolában a játszótèren a buszon vagy kb bárhol ahol èppen vagy ès szimpatizálsz valakivel .43f
2023. febr. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
46%

Sajnos egyetértek az előzővel, mert senkinek sem könnyű, de a férfiaknak meg aztán kutya nehéz.

Sajnos tapasztalatból mondom ezt.

Írja itt valaki föntebb, hogy akkoriban sokan megnézték az utcán, mert rendkivül csinos, de nem merte leszólítani senki.

Ő pedig csak azért se.

Na ez a baj. Ma már a nők csípik meg a férfiakat, pontosan a kialakult helyzet miatt.

Sajnos egy jobb kinézetű, csinosabb nőhöz már oda se merünk menni, mert az ember előre fél a csalódástól.

És akkor még örüljek, ha nem köp a nő szemen, vagy nem rugja ki a bokámat.

Sajnos ma az a tuti, az a biztos, ha a nő mer kezdeményezni, mert abból biztosan nem lesz baj.

Egyetlen férfi sem fog megharagudni, maximum illedelmesen megmondja, ha már foglalt.

Ha velem most egy nő kezdeményezne, nemis tudom mit csinálnék.

Lehet, hogy örömömbe elrepülnék.

Vagy egyből bemennék vele egy arany boltba, és megvenném neki a legdrágább nyakláncot.

Hát az olyan királyság lenne, hogy őrület.

2023. febr. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen értem a kérdezőt, hogy azt érzi, nem marad idő a randikra. Én özvegy vagyok, nekem még egy szabad hétvégém sincs, ami az elvált szülőknél van, hogy apa elviszi a gyereket. Én is érzem, hogy a munka, háztartás és a gyerek kitölti a napjaim, ha marad némi időm, én is pihengetek, nem tudom, mennyit tudnék találkozni valakivel, ha tényleg szembejönne a nagybetűs férfi. A másik érdekes dolog, hogy ismerkedjen bárhol, ez igaz, de ha gyerekkel van valahol, le sem szólítja senki, hisz nyilván azt feltételezik róla, hogy férje van. Nincs a homlokára írva, hogy egyedülálló anya!
2023. febr. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
45%

Igen, de az a baj, hogy nem csak azokat nem meri az ember leszólítani aki gyerekkel van, hanem majdhogynem senkit.

Annyira kevés a magányis nő, hogy lasszóval kell rájuk vadászni.

Amelyik csak egy picit is jobban néz ki, az ember megse gondolná, hogy esetleg szinglike. Eszünkbe sem jut.


Egy csinosabb nőről az ember tutira azt gondolja, hogy biztos hogy foglalt, ezért az ember nem is mer próbálkozni.

A kicsit jobban kinéző hölgyeket pillanatok alatt elkapkodják a 10 pontos férfiak.

Tulajdonképpen a nőknek is igazuk van.

10 pontos, tökéletes nő miért is állna szóba 5-6 pontos férfival.

Ő csak 10 pontos tökéletes férfival fog összeálni, és teljesen igaza van, bőven válogathat. Sok szép férfi van most a "piacon".

A férfiak rájöttek, hogy másképp nem kelnek el, csak akkor, ha formálják, képezik, sportosítják, izmosítják magukat.

2023. febr. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell feladni, de hiú ábrándokat se szabad kergetni. Az egyedülálló szülőknek nincs egyszerű dolga. Ilyenkor már fontos, hogy közel lakjanak egymáshoz, ahogy te is írtad, mindenkit köt a munkája, meg a többi, szóval nem olyan egyszerű ismerkedni. Nyilván távkapcsolatban lenni meg nem vezet sok jóra. Két szülőnek talán egyszerűbb összeegyeztetni a mindennapokat, mivel hasonló prioritásaik vannak. Egy gyerrmektelen pedig kevés eséllyel alkalmazkodna egy gyermekeshez hosszútávon. Oké, tudom vannak kivételek, de az alapigazság ez. Egy gyermektelen nem véletlenül az. Vagy azért, mert nem is akar, vagy még nem találkozott a neki megfelelő partnerrel, de valószínű, inkább sajátot szeretne. Igaz a mondás, suba subához...
2023. febr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Én nagyon nem szeretem ezt az úgymond pontozgatást, hogy azt mondjuk valakire 10/10-es. Pont azért, mert miben vagy mire értjük ezt, ugyanúgy az átlagos jelzőt se szeretem használni valakire. Lehet, hogy nagyon jól néz ki, de nem vagyunk mégsem egy hullámhosszon. Akkor ő most hányas is? Szerintem fölösleges ilyen módon kategorizálni bárkit is, senki se tökéletes. Ha a saját elvárásaid szerint nézed a másikat, akkor lehet helyes a megállapítás. Csakhogy az elvárások tönkreteszik a realitást. Mivel nem is adsz esélyt a megismerésre, ha első pillantásra el is döntöd, hogy nem érdekel az illető, mert túl alacsony, vagy bármi más. Én úgy érzem, akiknek valamilyen okból nehezebb a pártalálás, azok sokkal jobban megbecsülik a társukat, ha ráakadnak.
2023. febr. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!