Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan tovább egy válás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tovább egy válás után? Ki hogyan talált új kapcsolatot (40+ nők)?

Figyelt kérdés

Közel 4 éve elváltam, 40 múltam (nő vagyok), van egy kisiskolás gyerekem. Van munkahely, saját lakás. Sokat dolgozom, hogy fizessem a számlákat és eltartsam a gyerekem, a nagymama szokott besegíteni, ha túlóráznom kell. A gyerekkel is foglalkozni kell,a házi feladatok, ez mellett főzök, mosok, takarítok, háztartást vezetek. Ez mellett (éjszaka!!!) próbáltam a társkeresőn ismerkedni, de elég elkeserítő volt.


A nagy kérdés számomra az,hogy hogyan tudnék több időt szánni még arra is, hogy ismerkedjek, randizgassak,hogy egy új párkapcsolatom legyen?

Mégis hogyan tovább,egy válás után???


Dolgozni kell,helyhez köt a munkahely,helyhez köt a lakás, köt a gyerek, ez már nem olyan, mint 17 évesen, mikor anyu és apu eltartott, fizette a számlákat és gyerek helyett csak a kutyát vittem le fél órára. Egyszerűen túl sok lett a kötöttség, egy mókuskerékben érzem magam, amiből már nem tudok kiszállni. Az időm nagy része olyan dolgokra megy el, mint a munka, házimunka, az ingázás, a gyerekkel való foglalkozás. Még ez mellett kellene extra időt szánni az ismerkedésre, kiépíteni egy új párkapcsolatot, ami ugye rengeteg idő,randizgatni,chatelni, ismerkedni, éjszaka ilyen dolgokon agyalok, ha nem jön álom a szememre. Korábban részmunkaidőben dolgoztam, de mióta elváltam + ilyen magas infláció mellett,teljes állásba mentem át, ugyanannál a cégnél, mert kell a pénz.


Rátett egy lapáttal, hogy egy olyan elvált pasival randiztam (egy online társkeresőről), aki csúnyán beszólt, hogy te itt laksz, én ott, te itt dolgozol, én ott, neked itt van a gyereked, nekem ott, mégis mit akarsz? Csak kefélni akart, én felálltam és otthagytam,szó nélkül. Nem így képzelek el egy kapcsolatot,ez nagyon kiábrándító volt. Semmi romantika, semmi érzelem, semmi udvarlás,nekem az ilyen egyszerűen nem megy.


Az exemnek új barátnője van, azóta teljesen eltűnt. A férfiak bezzeg könnyen megoldják...



2023. febr. 21. 00:19
1 2 3
 11/29 Appassionato2022 ***** válasza:
63%
Váltam friss harmincasként két kisiskolással és váltam 50+-osként, már felnőtt , külön élő gyerekekkel. valóban egyik esetben se könnyű az új kapcsolat megtalálása, először a gyerek miatt, később a kor miatt. De szerintem a 'titok' az új kapcsolatok kialakításában, ápolásában van. Sok-sok társas progi, akár olyan is, ahová a gyereket is viheted, kommunikáció, nyitottság mindenhol. ( közért előtti sor, buszmegálló, netes társkereső, túrista csoport, gyerek edzése, stb.)És a vidám, érdeklődő hozzáállás. Ill. a Te esetedben az elvált apukák jöhenek be, vannak ilyen netes társkereső csoportok is, ahol tudsz ilyen jellegű dolgokra is szűrni, nem csak a magasságra. Sok sikert!
2023. febr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
42%

Hidd el, senkinek sem könnyű.

Az, hogy a volt férjednek már van párja, az csak véletlen.

Sőt. Lehet, hogy évek óta megvan neki,csak te nem tudtál róla.

Nagyon nehéz a társkeresés a férfiaknak is.

Én 2 éve keresek, és nem sikerül, pedig mindenem megvan hozzá.

Szerintem a társkereső oldalakat ne eröltesd.

Akad néha néha kivétel, de ahhoz tényleg nagy szerencse kell.

Az, hogy a hajód elment, az meg butaság. Ha kinéz valahogy az ember, akkor azért 40-50-60 körül még van esély, csakhát nem könnyű az biztos.

56F.

2023. febr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 Appassionato2022 ***** válasza:
63%
#12: Szerintem a társkeresők jók, csak extra figyelemmel kell használni őket. Egy este 10-20 férfival is beszélgettem, élőben ennyi emberrel egész nap nem kerültem kontaktba, pedig én nyitott voltam nagyon. A társkeresőket úgy hazsnáltam, hogy akivel egyáltalán sikerült írásban jó hangulatú, könnyed, gördülékeny beszélgetést kialakítani, azzal azonnal képet is cseréltem és ha az is OK volt, akkor egy-két napon belül 10 percre össze is futottunk. Szó szerint pár percre, és ha tetszettünk egymásnak, makkor ment tovább a levelezés, telefon és fixáltunk egy komoly randit. Így nem loptuk egymás idejét és nem is volt tere a 'csúsztatásnak'. Sokkal hatékonyabb, mint ha csak 'élő' keresés lenne és a gyerek korábban fekszik, mint az anyukája:)
2023. febr. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
0%
Sokat gondolkozok, hogy mit és mennyit pakoljak az életembe és milyen eshetőségek történhetnek. Gondolom ilyenek te is gondolkoztál életed során és tudtad, hogy mit vállalsz. Ilyen az élet.
2023. febr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es,nem minimálbért keresek, bőven megvan a 300K. El tudom magam és a fiam tisztességgel tartani, de ezért napi 8-10 órát is dolgozom, túlórázni is kell, ha megkér rá a főnököm. Ez után még ott a gyerek, a házimunkák, mire magamra is jut egy kis idő, elmúlt este 8,ezért teszem fel a kérdést, akkor hogyan ismerkedjek, randevúzgassak? Csak a hétvége marad,de addigra rendszerint hulla fáradt vagyok és a maradék házimunkát is akkor végzem, főzni kell a gyereknek (szombaton). Marad tehát heti 1 nap, a vasárnap...hogy vmi programot csináljak, valakivel.


Engem nem kell eltartani, lebabázni sem fogok már, nőgyógyászati problémák miatt.

De nem úgy képzeltem el az életem, hogy 40 éves koromtól egyedül maradok 80 éves koromig, amíg ki nem lehelem a lelkem.

2023. febr. 21. 11:15
 16/29 anonim ***** válasza:
74%
Én is ugyanúgy vagyok mint te, rohanok, alig van fizum. De a vilagert se vennek nyakamba pasit koloncbak, meg adnek fel mindent hogy alkalmazkodjak, utana megint a padlorol alljak fel. Valoban csak a dugas marad. Az en receptem a fiatalabb, szingli ferfiak, akik karriert epitenek. Ha mar szerelmet, torodest nem talalok a pasikban, akkor kizarolag az erdekel mennyire top pasi. Magamtol sokkal szebb sokkal fiatalabb gazdagabb pasiknal probalkozok,vagy idosebb, de lehet házas is. az atlagos hozzám hasonlóra ra se nezek mivel ugyis csak alkalmi a dolog. Valamit valamiert.
2023. febr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
59%

Ez rendben van, csak az nem világos, hogy az átlag heti 1 nap szabadidőddel milyen kapcsolatot szeretnél kialakítani.

Mert ebből az következik, hogy heti egyszer fogsz tudni találkozni eleinte valakivel, ami nagyon lassúvá teszi az ismerkedést, azt pedig gyakorló szülőként nem is feltételezem, hogy amíg meg nem bízol valakiben, addig a gyerekednek akárcsak a közelébe is mehetne a "kiszemelt".

Tehát több hónap, míg a bizalmasabb légkör kialakulhat, feltéve persze, hogy nem rúgod ki a széket már az első találkozón magad alól.

Nem egyszerű, de azért jó lenne először a vágyak mellé az elképzelést is odatenni, hogy te milyen kapcsolatot szeretnél, illetve hogy képzeled el annak a kialakítását.

Remek, hogy vannak elvárásaid, de vajon van arra forgatókönyv a fejedben, hogy milyen kapcsolatot tudsz vállalni, hogyan és mennyi idő alatt, ha találkozol egy arra alkalmas emberrel?

2023. febr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
32%

17.

Azért ne legyél ennyire nyers, ne vedd el mindenki kedvét.

Mai világunk, és korunk egyik legnagyobb problémája, hogy kevés a szabadidő, sokat kell dolgozni.

De tudod, ha valakire rátalál a szerelem, az sokmindent megtud ám változtatni.

Ha kölcsönös szerelem, és vonzódás van, akkor minden megbeszélés kérdése.


Tudod, arra mindíg van idő, amit az ember akar. Amit nagyon akar.

Mindig van valamilyen lehetőség, csak akarni kell, és beszélni.

Az első feladat az, hogy legyen párja ennek az aranyos kis kérdezőnek, és aztán majd kialakulnak a dolgok.

Leülnek egy asztalhoz, megisznak 1 pohár pezsgőt, és átbeszélik a jövőt.

Nem szabad borulátónak lenni.


Ha abból indulnánk ki, hogy jaj én sokat dolgozom, így nem érdemes társat keresni, akkor az ország 3/4-e magányos lenne.


Az is lehet, hogy olyan társat talál, aki jómódú, és így neki elég lesz kevesebb munka is.

Bármi. Érted. Bármi.

Csak akarni kell.

2023. febr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
31%
9-es téged nem is választaná senki. Besavanyodott némber. 🤣
2023. febr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
84%

Hasonló paraméterekkel kerestem pár évvel ezelőtt társat. 40 körül maradtam egyedül a fiammal, általános iskolás egy gyerek. Saját lakás, autó, normális állás. Hétközben meló, suli, utána futás edzésre, míg ő edz, én bevásárolok, este 7 körül értünk haza.

Hétközben először is nem főztem, csak hétvégén.

Online kerestem társat, így akkor léptem be az alkalmazásba vagy válaszoltam chatpartnernek, amikor már ráértem. Nem volt ezzel gond. Elsősorban hasonló korú elvált apákkal terveztem ismerkedni.

Randizni szombatonként tudtam, amikor a fiam az apjánál szokott lenni. Esetleg ha kivételesen szombat este ismerősökkel elmentem bulizni nagy ritkán, akkor vagy apjánál vagy a húgomnál aludt a fiam, így volt egy-egy szabad hétvégém. De alapvetően a szombatok.

Mindemellett megismerkedtem lassan 4 éve egy tőlem 40 km-re élő, 2 gyerekes elvált apával. Pont nyári szünet volt és pont apjánál volt a fiam azon a héten. Találkoztunk a hapsival vasárnap este és onnantól a következő héten minden este a városban.

Nagyon hamar egymásba szerettünk. 4 hónap múlva már együtt éltünk. Tavaly májusban volt az esküvőnk.


Fel ne add! Kitartást Neked!

2023. febr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!