Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan tovább egy válás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tovább egy válás után? Ki hogyan talált új kapcsolatot (40+ nők)?

Figyelt kérdés

Közel 4 éve elváltam, 40 múltam (nő vagyok), van egy kisiskolás gyerekem. Van munkahely, saját lakás. Sokat dolgozom, hogy fizessem a számlákat és eltartsam a gyerekem, a nagymama szokott besegíteni, ha túlóráznom kell. A gyerekkel is foglalkozni kell,a házi feladatok, ez mellett főzök, mosok, takarítok, háztartást vezetek. Ez mellett (éjszaka!!!) próbáltam a társkeresőn ismerkedni, de elég elkeserítő volt.


A nagy kérdés számomra az,hogy hogyan tudnék több időt szánni még arra is, hogy ismerkedjek, randizgassak,hogy egy új párkapcsolatom legyen?

Mégis hogyan tovább,egy válás után???


Dolgozni kell,helyhez köt a munkahely,helyhez köt a lakás, köt a gyerek, ez már nem olyan, mint 17 évesen, mikor anyu és apu eltartott, fizette a számlákat és gyerek helyett csak a kutyát vittem le fél órára. Egyszerűen túl sok lett a kötöttség, egy mókuskerékben érzem magam, amiből már nem tudok kiszállni. Az időm nagy része olyan dolgokra megy el, mint a munka, házimunka, az ingázás, a gyerekkel való foglalkozás. Még ez mellett kellene extra időt szánni az ismerkedésre, kiépíteni egy új párkapcsolatot, ami ugye rengeteg idő,randizgatni,chatelni, ismerkedni, éjszaka ilyen dolgokon agyalok, ha nem jön álom a szememre. Korábban részmunkaidőben dolgoztam, de mióta elváltam + ilyen magas infláció mellett,teljes állásba mentem át, ugyanannál a cégnél, mert kell a pénz.


Rátett egy lapáttal, hogy egy olyan elvált pasival randiztam (egy online társkeresőről), aki csúnyán beszólt, hogy te itt laksz, én ott, te itt dolgozol, én ott, neked itt van a gyereked, nekem ott, mégis mit akarsz? Csak kefélni akart, én felálltam és otthagytam,szó nélkül. Nem így képzelek el egy kapcsolatot,ez nagyon kiábrándító volt. Semmi romantika, semmi érzelem, semmi udvarlás,nekem az ilyen egyszerűen nem megy.


Az exemnek új barátnője van, azóta teljesen eltűnt. A férfiak bezzeg könnyen megoldják...



2023. febr. 21. 00:19
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
5%

Egy válás nagyon nehéz időszak lehet, és mindenki másnak kell megtalálnia a saját módját arra, hogy továbblendüljön. Azonban van néhány általános dolog, amit érdemes fontolóra venni:


Engedd el az elvárásokat és a múltat: A válás egy nagy változás az életedben, és nehéz lehet elfogadni. Fontos, hogy elengedd a múltat, és ne várj el semmit a jövőtől. Az élet tele van lehetőségekkel, és új utakat nyithatsz magad előtt, ha nem ragaszkodsz a múlthoz.


Keresd az új élményeket: A válás után talán nehéznek tűnhet kibújni a komfortzónádból, de fontos, hogy új élményeket szerezz és új dolgokat próbálj ki. Talán új barátokat szerezhetsz, új hobbit találhatsz, vagy elkezdhetsz valami teljesen új dolgot tanulni.


Kérj segítséget, ha szükséged van rá: A válás nagyon stresszes lehet, és lehet, hogy segítségre van szükséged ahhoz, hogy átvészeld ezt az időszakot. Keresd fel az ismerőseidet, családtagjaidat, vagy akár egy szakembert, ha úgy érzed, nem boldogulsz egyedül.


Legyél türelmes: A válás után általában hosszabb időbe telik, mire újra megtalálod az egyensúlyodat, és újra boldog leszel. Legyél türelmes magaddal, és ne hajtsd magadat túl keményen. Az élet visszahozza a boldogságot, csak idő kell hozzá.


Koncentrálj az önfejlesztésre: A válás lehetőséget ad arra, hogy újra felfedezd önmagadat, és azon dolgozz, hogy a lehető legjobb változatod legyél. Koncentrálj az önfejlesztésre, és tölts időt azokkal a dolgokkal, amik boldoggá tesznek.


Gondoskodj az egészségedről: Az egészség fontos az élet minden területén, így a válás után is nagyon fontos, hogy vigyázz magadra. Mozogj rendszeresen, étkezz egészségesen, és pihenj eleget.


Ne hagyd abba az életed: A válás nem jelenti azt, hogy az életednek vége, csak azt, hogy új korszak következik. Ne hagyd abba az életed, és ne zárkózz el a világ elől.

2023. febr. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
57%
Nem, a férfiak sem mind oldják meg könnyen. Ami a kérdést illeti, nem tudok csodareceptet adni. A válás szívás, mint ahogy minden az, ami után valamit elölről kell kezdeni. Minél komolyabb kapcsolatot akarsz, annál nehezebb dolgod van. Ha esetleg majd mégis elég lesz a csak kefélés, az könnyen összejön, sokkal könnyebben, mint egy férfinak.
2023. febr. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
93%
1-es te elolvastad egyáltalán az egészet vagy csak a kérdést és már fogalmaztál?Ott van hogy már lassan 4 éve elvált és az a kérdése hogy mivel/hogyan tudna sikeresebben ismerkedni kevés idővel.Nem az érdekli hogy hogyan tudná túl tenni magát az egészen.
2023. febr. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
76%
Neked talán az lenne a legjobb, ha a gyereküket egyedül nevelő apukákkal ismerkednél. Egy ilyen pasi megértené, hogy eleinte kevés időd lesz rá, de később be tudnátok segíteni egymásnak a gyereknevelésben is. Tudom, ez nehéz, de ha jól tudom, létezik kifejezetten erre kitalált társkereső és fogadni mernék, hogy Facebook csoport is. Sok dolgon elcsúszhat a történet, pl. mi van, ha a gyerekek nem jönnek ki jól egymással, de szerintem érdemes lehet megpróbálni.
2023. febr. 21. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
16%
Nagy az elvárásod a pasi vagy férfival szemben. Gyermekes anyuka vagy,nagy igénnyel. Válogattok mintha tinédzser lennél közben meg repül az idő szinte duplával. Szerintem Érd be annyival amennyit te tudsz adni ebben a gyors világban. Elvált férfi vagyok és hidd el, aki tetszik neked annak nagy eséllyel van családja, nincs olyan egyedülálló férfi aki tetszik is és egyedülálló is. Vagy az aki dug.ni akar vagy maradsz egyedül. Tartós az én is szeretnék de milyen a felhozatal!?!?
2023. febr. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
15%
40 felett már mit akarsz? Rég elment számodra a Titanic (hajód)
2023. febr. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
84%
Az 1-es beütötte a kérdést a chatgpt-be és idemásolta a választ.
2023. febr. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
50%

#1!


Engedd el a múltat, ne várj semmit a jövőtől? Ezt hogy érted, minden csak a múltban történt? Én is elvált vagyok és jobb a jövőm a multamhoz képest. Ehhez kellett egy óriási szerencse is a párom lévén. Illetve hogy nem minden áron, görcsösen akartam egy új kapcsolatot. Magas mércét raknak maguknak a mai elvált nők ezért is van hanyatlóban Z életük. Csak sirankoznak és nagyon nagy igényt szabnak társkeresés céljából.

2023. febr. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem hagyd a p1csába, csak olyanokkal fogsz összefutni, mint az ötös.

Aki meg egy fokkal jobb, azzal se vagy előrébb, mintha egyedül lennél. A többség el se tudja fogadni a gyereked, de az se biztos, hogy kijönnek hosszú távon. Nagyon sok pasi van úgy vele, hogy örülj neki, hogy egyáltalán veled van. Ennek megfelelően lekezelő. Az anyagiak egy külön sztori. Annyira reszketnek, nehogy csak a minimálbére miatt legyél vele, meg ne ő tartsa el a te gyereked, hogy észre se veszik, hogy már ő használ ki téged. Egy csokit is kifizettet veled, a wc-papírt is megszámolja, ha nála vagy. De amikor ő napokig nálad van, dupláját fogyasztja a melegvíznek, kizabálja a hűtőt, és még körbe is kell ugrálni, az rendben van.

Az elvált pasikkal meg az a baj, hogy ott akarja folytatni, ahol a házassága abbamaradt. Ül a fotelben, te a konyhában, a gyereknek ku.ss, este tedd szét a lábad, minek udvarolni, örülj, ha veled van és nem csal meg. Közben hallgathatod, hogy a volt feleség hogy főzte a pörköltet, meg hogy pakolt a szekrénybe, és neked is úgy kéne.

Életem legnagyobb hülyesége volt, hogy válás után újra ismerkedni kezdtem. Utána meg alig lehet tőle megszabadulni. Soha többé! Ezerszer jobban érzem magam egyedül. Nincs az az isten, hogy még egyszer pasi jöjjön a nyakamba koloncnak, hogy lehúzzon.

Ha most boldogulsz egyedül, szerintem kétszer gondold végig! Sokkal nehezebb egy kapcsolattal, anyagilag, érzelmileg, időben, a gyerekeddel való kapcsolatod, minden megsínyli.

2023. febr. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
67%

Hat a valosag az amit anyamnal is lattam: valas, 2 gyerek, egyedul nevelt fel minket, soha nem talalt uj parra. Mert sajnos 40 felett a no mar nem no hanem kb nagymama a ferfiak szemebe es miert erjek be 40essel ha megkaphatnak 30asokat is gyerek nelkul…

Szoval anyam azota is szingli…Pedig nem ronda es nagyon fkommunikativ. Most iden lesz 55.

Nagymamam ugyanez a helyzet. Ok is valtak, kb 40 korul lehetett, most 75.

2023. febr. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!