Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért gáz az,hogy ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gáz az,hogy ha nem akarok megalkudni?

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki jönne nem vagyok incel(nem hiszek a fsságaikban). Alapvetően megvagyok egyedül,valamilyen szinten élvezem is,és ezt az állapotot tényleg csak olyan nőért áldoznám fel aki megfog. Közben viszont a mikrokörnyezetembe már jönnek az emberek a mikor lesz nő,gyerek ,feleség etc kérdésékkel. Nem akarok gyereket sem pedig feleségét,és miért gáz az hogy pusztán azért hogy legyen valakim nem vagyok hajlandó 60+kgs nőkkel összejönni,sem pedig gyerekesekkel? Egyszerűen ha nem vonzó számomra, akkor csak kényelmetlenség lenne egy ilyen kapcsolat,és ráadásul gci dolog lenne a nővel szemben is. Tehát mondhatjuk hogy sokkal felősségteljesebb vagyok,mint a férfiak egyrésze. És nem ,nem instagram modellek kellenek,de azért a vékonyság alap nálam,mert én sem vagyok kövér.

2023. jan. 9. 10:15
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Ja egyébként 28/F vagyok
2023. jan. 9. 10:15
 2/30 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nincs ezzel baj. Amíg valaki megtalálja az örömöt az egyedüllétben, addig miért rúgná ezt fel? Értelemszerűen egyedül azért, mert olyat talált, akivel ez még jobb lehet.

Szerintem ez lenne az egészséges hozzáállás. Az meg, hogy neked a legfontosabb az, hogy vékony legyen, már egyéni preferencia. Ezzel sincs semmi gond.

Tarts ki emellett és ennyi. A környezeted meg majd megszokja.

Az emberek többsége párkapcsolatra törekszik és el se tudják képzelni, hogy tényleg lehet valaki boldog pár nélkül is. Úgyhogy, ők egy téves elképzelés nyomán tulajdonképp megmenteni akarnak, mert úgy gondolják, valójában rossz neked egyedül.

2023. jan. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
85%

Ha minden oké így, akkor ne foglalkozz azzal, hogy mit mondanak mások. Sajnos van az a szint amikor alkudni kell és van az, amikor erős a jellem és van tartás, ilyenkor felesleges töltelék kapcsolatokba belemenni. Felnőtt vagy, állj ki magadért az olyan emberek ellen akik sulykoljak beléd azt, hogy akarva akaratlanul is legyen valakid.

Amúgy teljesen igazad van, ha alkudsz az rég rossz, pár hétig, hónapig, sőt akár évekig is elvagy így egy nővel, de előbb utóbb kibujik az a krva szög, abból a krva zsákból sajnos. És ahogy írtad, gci dolog, nem csak a nővel szemben, hanem magadat és jól szembeköpöd.

2023. jan. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
83%

Kb hasonlóan gondolkodom mint te, sőt akár én is írhattam volna ezt a kérdést olyannyira.


Csak vigyázz mert az én esetemben már néhány agyament ismerős elkezdte terjeszteni hogy "biztos meleg"..

Én is tök jól elvagyok egyedül, de már azt látom hogy némely ismerős ilyen furán néz mikor találkozok vele...


És akkor most ebből jöjjek ki jól.. hát fel van adva a lecke..

2023. jan. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
59%

"Mielőtt bárki jönne nem vagyok incel(nem hiszek a fsságaikban)."


Ez olyan "Nem vagyok LMBTQ, nem hiszek a genderes marhaságokban, simán csak a saját nememhez vonzódom, de engem ne merészeljen senki ilyen csoportokba sorolni!" érvelés volt.


Teljesen mindegy, hogy hova sorolod magad. Ahogy cigányok között is van, aki cigánynak vallja magát, van, aki romának és van, aki kreolbőrű magyarnak. Van, aki lop-csal-hazudik, börtöntöltelék és van, aki tisztességesen dolgozik.


"Nem akarok gyereket sem pedig feleségét,és miért gáz az hogy pusztán azért hogy legyen valakim nem vagyok hajlandó 60+kgs nőkkel összejönni,sem pedig gyerekesekkel? Egyszerűen ha nem vonzó számomra, akkor csak kényelmetlenség lenne egy ilyen kapcsolat,és ráadásul gci dolog lenne a nővel szemben is."


Mintha magamat hallanám/olvasnám. Annyi különbséggel, hogy nálam a picit duci még belefér.


De rávilágítanék arra a logikai hibára az érvelésedben, hogy próbáld meg most behunyt szemmel elképzelni, ahogy egy Ian Somerhalder vagy VV Barna szájából hallasz hasonló érvelést. Ugye mennyire fura elképzelni? Nem véletlenül. Nekik ugyanis nincs ilyen problémájuk.


Vagyis nem azzal van a baj, hogy nem AKARSZ megalkudni, hiszen ez egy becsülendő dolog és a nő szemszögéből is korrekt, hogy nem jössz össze vele, miközben a gyerekét nem akarod púpnak a hátadra vagy nem ürítesz egy számodra nem vonzó nőben, miközben másra gondolsz, mert ő áll rendelkezésre.


A baj azzal van, hogy NINCS VÁLASZTÁSOD. Vagyis be van szűkülve arra, hogy VAGY ilyenek közül választasz valakit (és vészesen fogy az időd, fiatalabb nem leszel, a korosztályod egyre kevésbé lesz vonzó, ahogy te is nekik), VAGY bizony egyedül maradsz és dühödben, szomorúságodban a gyakorikérdéseken írsz ki kérdést erről.


De szívesen meghallgatom, akár bővebben kifejtős formában, hogy te, mint aki önmagát NEM incelnek definiálja, milyen megküzdési stratégiát választasz a problémával?


Hiszen nekem 138-as IQ-val rendelkező incelként csak a következő 3 opció valamelyike van szem előtt:


1. megalkuvás.

2. egyedüllét.

3. csodavárás.


Illetve a 3. ponttal egybekötött elméleti filozofálás az ehhez hasonló oldalakon, hiszen azt az időt ki kell tölteni valamivel, amit normál esetben azzal a lánnyal lennék, akivel nem érzem megalkuvásnak az együttlétet.


És mielőtt bárki írná az önfejlesztést, az alapokon túl (normális testsúly, testalkat, normális ruházat, ápoltság, figyelmesség, udvarias kommunikáció, stb.) ismernie kéne a KONKRÉT SZEMÉLYNEK, a potenciális partnernek ahhoz, hogy ő maga (és csakis ő, amennyiben kölcsönös a szimpátia) javaslatokat tenne. Mert az ilyen levegőbe mondott "gyúrd ki magad" meg "vegyél márkásabb ruhákat" nem feltétlenül fog célt érni, főleg, hogy itt már specializálódsz kellően egy irányba ahhoz, hogy esetleg emiatt ne legyél szimpatikus olyanoknak, akiknek pl. nem jönnek be a kigyúrtak. Ha te szeretsz gyúrni más, ha úgy tetszel saját magadnak, de ha csak a leendő nőért csinálnád, akkor annak úgy túl sok értelme nincs, ha utána meg azért leszel elutasítva, mert neki nem jönnek be az ilyenek vagy éppen bejönni bejönnek, de életstílusilag nem tudná elviselni azt, hogy te rendszeresen jársz még munka mellett edzeni meg odafigyelsz az étkezésedre.

2023. jan. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
82%

Látom, időközben megkaptad a szokásos tipikus válaszokat.


Az 1-es válaszolótól a zen bölcsességet "Az emberek többsége párkapcsolatra törekszik és el se tudják képzelni, hogy tényleg lehet valaki boldog pár nélkül is."


Valószínűleg boldog aszexuális embert tisztelhetünk meg a személyében, vagy akibe annyira mélyen beleivódott már a tagadás (avagy jobb egyedül, mint egy boldogtalan párkapcsolatban és csak ez a két lehetőség van, tehát mint a lángoló épületes kutyás mémben, ő jól érzi magát egyedül, mert a másik alternatíva még rosszabb lenne és csak ez az egy lehetőség van ezért nem is rágódik rajta, mint mikor valaki elfogadja az életfogytiglani börtönt és kiegyensúlyozottan lapozgatja a könyveket a könyvtárban).


Meg a többi bíztatást. Kb. gondolom annyira dobnak fel most ezek a dolgok, mint engem, mikor a lét értelmén rágódtam és jött a sok spirituális meg vallásos a "Jézus szeret, fogadd őt be a szívedbe" f..szságokkal...


Legalábbis a kérdésed alapján nem az jön le, hogy te teljesen jól elvagy egyedül, csak a környezeted károgása zavar, hanem szeretnél valakit, csak nem bárkit, hanem vannak bizonyos feltételek és elvárások, amik teszem hozzá teljesen jogosak még a mai "férfiaknak nem illik semmilyen elvárásának lenni, a nőnek meg ahhoz is joga!!!444 van, hogy 183,4 és 184,8 centi között határozza meg az ideális jelölt magasságát." önmagából kifordult, kettős mércés világban is.


Mert a gyerekes anyuka az egy külön műfaj, ahogy a túlsúlyos nő is az esztétikán túl (ami azért lássuk be, szintén nem túl szép látvány) egy komplett életstílust hordoz magában egészségtelen túlzabálással és mozgásszegény életmóddal. Egy ilyen nő vagy azért károgna folyton, hogy miért mész el, hova mész, miért nem jó neked otthon a s...ggeden, filmezzetek inkább, de akkor már ropogtassatok is valamit mellé, megint megéhezett meg megint meg megint. Egy kis nasi, egy kis csoki. Vagy a hiszti menne, hogy miért viszed őt ilyen meg olyan helyekre, miért gyalogoltatod őt ennyit, miért nem kocsival mentek vécére is, stb. Beültök egy random étterembe és megjegyzéseket tesz, hogy milyen kis adagokat adnak, neki kell még valami desszert is mellé, előbb-utóbb kiábrándulnál belőle, ha te nem ezt az életstílust folytatod.

2023. jan. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

5ös eleve nem vagyok szűz :), összejött már, nagyon szerelmes voltam,szép volt,jó volt,de csúnya vége volt. Bár rég volt.

A "megküzdési stratégiám" az hogy önmagam építésére koncentrálok minden téren. Tanulok,dolgozok és elkezdtem az utóbbi időben edzeni. Ezek hosszútávú dolgok,de "hard work always pays off" és ezt nem x y csajért,hanem önmagamért.

2023. jan. 9. 10:56
 8/30 anonim ***** válasza:
54%
Elvárni bármit el lehet, csak ne lepődj meg, ha egyedül maradsz, mert nem kellesz a célcsoportodnak. Önmagában az, hogy nem vagy kövér, nem feltétlen elég egy vékony nőhöz. Pl. én is vékony vagyok, kondizok heti 3x és nálam alap, hogy izmos legyen a pasim. Nem vonzanak a cingár, vékony, gyenge pasik. Vagy akkor tudj felmutatni valamit, amivel ezt kompenzálod. Jó anyagi helyzet, odaadó gondoskodó természet vagy valami.
2023. jan. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
88%

6, tehát, aki 60 kiló fölött van, az semmit nem mozog, állandóan zabál és hisztizik, ha kirobbantják a tv elől 😁 oké.

Én akkor a magam 70 kilójával elbújok valami sötét gödörbe, mert úgy fest, még "kövérnek" se vagyok jó, mert sajnos mozgok, nem a tv a fő szenvedélyem és még kirándulni is szeretek.

És te jössz azzal, hogy végletekben gondolkodik, aki tud boldog lenni egyedül is. Pedig esküszöm eddig a pontig tetszett az érvrendszered.

2023. jan. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Ja meg am a gyerek kérdésre visszatérve,lehet hogy gci leszek de iszonyatosan irritálnak a gyerekek. Folyamatosan üvöltöznek, akaratosak stb. Ráadásul ezek mellett a klímaválság miatt felelőtlenség is vállalni.
2023. jan. 9. 11:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!