Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl sokat várok? Hogyan találhatok elköteleződésre kész partnert a 20-as korosztályban, anélkül hogy ismerkedéskor letámadnám?

Figyelt kérdés

20-as éveim elején járó lány vagyok, egyetemen tanulok, mellette dolgozom is a szakmámban. Önálló életet élek, el tudom tartani magam.

Nemrég ért véget egy több éves kapcsolatom, amiatt, mert azt éreztem, hogy az exem folyton csak bizonytalankodik bele a jövőbe és csak magára gondol, nem tervez velem. Nekem már lenne arra igényem, hogy a párommal együtt közösen építsük az életünket, együtt fejlődjünk valahová. Több év kapcsolat után szeretnék már arra gondolni, hogy nemsokára házasság, család. Nem rögtön, de úgy bő 5 év múlva kb, még 30 előtt jó lenne gyereket vállalni közösen. Ehelyett exem csak arra gondolt, hogy jaj de fiatal ő még ezekhez, meg utazgatni akar, ő nem tud ilyeneket tervezni. És azt láttam rajta, idegesíti, ha a jövőről kérdezem, nem pedig örül, hogy lenne egy társa benne és örömmel tervezne. Pedig én is szeretnék világot látni fiatalon és utazni. De olyan partnerrel, akivel érzem a bizalmat, hogy majd együtt építjük még tovább az életünket és kész velem elköteleződni, örül hogy velem tervezhet. Nincs merev tervem, van bennem rugalmasság a részletekben (hogy hol, mit mikor, hogyan), de már van kb elképzelésem róla, hogyan szeretnék élni.


Randizgattam nemrég 2, egyetemen megismert sráccal, de mindkettőnél azt éreztem, hogy bár idősebbek nálam ~3 évvel, mindketten még mindig "kamaszok", akik elvannak így, nem sietnek felnőni. Hanem még több évig tanulni akarnak (csúszás vagy továbbtanulás miatt). Persze mellette dolgozgatnak, de annyira nem érdekli az őket, meg még ilyen olyan terveik vannak.

Exemnek is nagy tervei voltak, amikben sokat támogattam őt mindenhogyan, de végül azt éreztem, csak én követem és igazodok hozzá, ő nem alkalmazkodik. Nem szeretnék megint ilyen szerepbe kerülni.

Úgy érzem, én kész vagyok valami közöset építeni, partner lenni, de mindenki azt várja, hogy minden úgy legyen, ahogyan ő magának eltervezte. Mintha nem életre szóló társat keresnének, csak szabadidős partnert.


Nem szeretnék általánosítani, mert nyilván kis környezetben ismerkedem. De most pont olyanokba botlottam, ahol azt látom, hogy a srác még éretlen, önző, nem kész az elköteleződésre. Én pedig már egy érettebb, felnőtt, életre szóló kapcsolatot keresek. És hiányzik a kompatibilitás.


Ti mit láttok, mit javasoltok? Irreálisak az elvárásaim és a félelmeim?

Nyilván elölről kell kezdeni az ismerkedést, hiába akarnám ott folytatni, ahol abbahagytam az exemmel. Csak már nem tudok ilyen "meglátjuk, hogy alakul" alapon belemenni egy kapcsolatba, ahogyan azt 4-5 éve tettem, mert már konkrétabb elképzelésem van arról, mit szeretnék, viszont úgy érzem, nincs olyan sok időm megtalálni.

Hol és hogyan érdemes keresnem? Mire figyeljek, mik az intő jelek?



2022. dec. 28. 11:35
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Nem irreálisak az elvárásaid, de ez a korosztály már csak ilyen.

Én 20 éves srácként szintén komoly kapcsolatot keresek, de a korombeliek egyátalán nem ilyenek. Nemtől függetlenül azt látom, hogy a korunkbelieknek a bulizás és a szórakozás a prioritása, és nincsenek komoly terveik a jövőre. A maga módján érthető, mikor szórakozna az ember, ha nem ekkor?

2023. jan. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!