Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl sokat várok? Hogyan találhatok elköteleződésre kész partnert a 20-as korosztályban, anélkül hogy ismerkedéskor letámadnám?

Figyelt kérdés

20-as éveim elején járó lány vagyok, egyetemen tanulok, mellette dolgozom is a szakmámban. Önálló életet élek, el tudom tartani magam.

Nemrég ért véget egy több éves kapcsolatom, amiatt, mert azt éreztem, hogy az exem folyton csak bizonytalankodik bele a jövőbe és csak magára gondol, nem tervez velem. Nekem már lenne arra igényem, hogy a párommal együtt közösen építsük az életünket, együtt fejlődjünk valahová. Több év kapcsolat után szeretnék már arra gondolni, hogy nemsokára házasság, család. Nem rögtön, de úgy bő 5 év múlva kb, még 30 előtt jó lenne gyereket vállalni közösen. Ehelyett exem csak arra gondolt, hogy jaj de fiatal ő még ezekhez, meg utazgatni akar, ő nem tud ilyeneket tervezni. És azt láttam rajta, idegesíti, ha a jövőről kérdezem, nem pedig örül, hogy lenne egy társa benne és örömmel tervezne. Pedig én is szeretnék világot látni fiatalon és utazni. De olyan partnerrel, akivel érzem a bizalmat, hogy majd együtt építjük még tovább az életünket és kész velem elköteleződni, örül hogy velem tervezhet. Nincs merev tervem, van bennem rugalmasság a részletekben (hogy hol, mit mikor, hogyan), de már van kb elképzelésem róla, hogyan szeretnék élni.


Randizgattam nemrég 2, egyetemen megismert sráccal, de mindkettőnél azt éreztem, hogy bár idősebbek nálam ~3 évvel, mindketten még mindig "kamaszok", akik elvannak így, nem sietnek felnőni. Hanem még több évig tanulni akarnak (csúszás vagy továbbtanulás miatt). Persze mellette dolgozgatnak, de annyira nem érdekli az őket, meg még ilyen olyan terveik vannak.

Exemnek is nagy tervei voltak, amikben sokat támogattam őt mindenhogyan, de végül azt éreztem, csak én követem és igazodok hozzá, ő nem alkalmazkodik. Nem szeretnék megint ilyen szerepbe kerülni.

Úgy érzem, én kész vagyok valami közöset építeni, partner lenni, de mindenki azt várja, hogy minden úgy legyen, ahogyan ő magának eltervezte. Mintha nem életre szóló társat keresnének, csak szabadidős partnert.


Nem szeretnék általánosítani, mert nyilván kis környezetben ismerkedem. De most pont olyanokba botlottam, ahol azt látom, hogy a srác még éretlen, önző, nem kész az elköteleződésre. Én pedig már egy érettebb, felnőtt, életre szóló kapcsolatot keresek. És hiányzik a kompatibilitás.


Ti mit láttok, mit javasoltok? Irreálisak az elvárásaim és a félelmeim?

Nyilván elölről kell kezdeni az ismerkedést, hiába akarnám ott folytatni, ahol abbahagytam az exemmel. Csak már nem tudok ilyen "meglátjuk, hogy alakul" alapon belemenni egy kapcsolatba, ahogyan azt 4-5 éve tettem, mert már konkrétabb elképzelésem van arról, mit szeretnék, viszont úgy érzem, nincs olyan sok időm megtalálni.

Hol és hogyan érdemes keresnem? Mire figyeljek, mik az intő jelek?



2022. dec. 28. 11:35
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

19,20: Erről a "vállaljunk-e mindenáron gyereket egyedül is, ha nem akad partner?" témáról volt már kérdés.

Én még nem tartok itt, és remélem, nem is fogok. Nem szeretnék se fizikailag egyedül vállalni gyereket, se olyan férfival, aki mellett lényegében olyan, mintha csak enyém lenne a gyerek, tehát kapcsolatban egyedülálló szülő sem akarok lenni. Pont arról szól a kérdésem, hogyan találhatnék olyan párt, aki tényleg partner az élet minden területén, nem egy másik gyerek. Ezzel kapcsolatban várok tanácsokat.

2022. dec. 31. 11:16
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel sincs semmi gond. :) Ahogy neked jó, kényelmes, úgy csinálod. A 20-as válaszom inkább 19-és válaszolónak szólt.
2022. dec. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 Senior Séf ***** válasza:
84%
Elköteleződésre kész partnert nem találni kell, hanem "csinálni". Olyan mély szerelmet ébreszteni valakiben, hogy le akarjon horgonyozni melletted egy életre.
2022. dec. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

"És ha soha nem fogok találni olyan férfit aki megfelelne nekem? Szimplán nem úgy hozza az élet, hogy találkozzak a "nagy ő-vel"? Emiatt ne legyen gyerekem?"

A gyerek nem az érzelmi igényeid és vágyaid kielégítésére szolgáló tárgy, hanem egy önálló emberi lény. Az élet hozhat különféle körülményeket, amik mellett (normális értékrend esetén) az ember jobbnak látja nem erőltetni a gyerekvállalást.

"Tudod hány családot ismerek, akik a gyerekek miatt együtt maradtak, de közben megölnék egymást? Állandó veszekedés, civakodás, mindez a gyerekek előtt. Hozzáteszem, az én szüleim is ezt tették. Szerintem nem jó, ha ezt egy gyerek látja, érzi."

Az enyéim is, és szerencsémre időben el is váltak. Csak épp hatalmas különbség, hogy az anyám nem szánt szándékkal tervezte egyszülős magánprojektnek a gyereknevelést, hanem az apám, akivel eredetileg közösen belevágott, nem bizonyult se jó férjnek, se jó apának.

2023. jan. 1. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

23 (Senior Séf): csakhogy ehhez 2 ember kell. No és mit nevezünk szerelemnek? A szerelem első, erős hormonális fellángolás része csalóka és nem tartós. Az érett, tartós szerelem kialakulásához pedig érzelmi érettség kell. Ezzel ritkán találkozok.

Illetve a szeretet alapja a tisztelet és önzetlenség, és nagyon sok gyerekes fiút látok magam körül, aki nem gondol másra, nem vállal felelősséget, csak magával foglalkozik. Ehhez nem én kellek, hogy az ilyen felnőjön, hanem ő. Mert hiába lesz "szerelmes" belém, az nem érett, kölcsönös tiszteleten alapuló odaadó szeretet lesz, hanem önző birtoklási vágy.

Persze mint mindenhová, ide is hozzáteszem, hogy tisztelet a kivételnek.

2023. jan. 1. 14:42
 26/31 NTBS ***** válasza:
100%
Nem vársz sokat, csak ma nem ez a korszellem van.
2023. jan. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Mi a különbség? Nézzél rá a 30 alatti férfiakra? Legtöbben egy csekket nem tudnak feladni, 80evvel ezelőtt meg Sztalingradbol gyalog hazajottek a frontrol. Egyébként akik írták hogy a férfiaknak jó így az teljesen igaz, még 30 után is igyvannak vele, hogy évek óta elvan jegyezve a nő de eszük ágában sincs semmit sem csinálni. Sajnos én túl komoly nőt találtam ehhez a feladathoz, és én éretlen voltam, pedig rá tudtam volna bízni az életem bármikor.Elcsesztem, szetmentunk,velem egyidős volt.Bar utólag kiderult, jobb volt ez így, elkoltozott a fővárosba, hogy ott kitobolja magát, többi csúnya úgyhogy nem fejtenem ki....Most 10evvel fiatalabb barátnőm van (fogytam 20kgot is), élvezem vele az élet minden részét, és ő is nagyon örül hogy megtalált engem. Mert az ő korosztalya kB a seggét nem tudja kitorolni, egy ügyet nemtudnak elintezni, komolyság nulla,még jogsijuk sincs, szerszámokkal életükben nem dolgoztak,mosogatni-takarítani nemtudnak /akarnak szexben kB meg olyanok mint a lepkefing... Örökölt házban vagyunk, idén fogom megkerni a kezét, és házasság is lesz. Túl sok infót nem akarok írni mert, nemcsak én látom😁. De Privátban ha van kérdésed szívesen megvalaszolom! Üdv! 32/F
2023. jan. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
56%

Nem irreális elvárás. Mi 20 évesen jöttünk össze és ez a fajta előretervezés, közös jövőkép már pár hónappal az összejövésünk óta megvan.

Bulizás mellett is lehet felelősségteljesen jövőt tervezni.


Igazából annyit tudok javasolni hogy járj társaságba, egyelőre engedd el a témát, ne keresd görcsösen, legyél túl az exeden és majd lesz ilyen. És ha találsz ilyet, akkor tegyél sok energiát a kapcsolatba te is.


Sok sikert!

2023. jan. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Ha ezt egy pasinak ilyen részletesen, tíz körben elkezdenéd ecsetelni, nagyon idegesítő, erőszakos lenne.


Szóval, hogy találj ilyen pasit? Kérdezd meg, ami neked fontos. Pontosan, hogy milyen tervei vannak a közeljövőben, és ha messze nincsen a komoly kapcsolat, családalapítás, közös élet felépítése a partnerrel, ne állj le vele 3 randira se, teljesen felesleges.


A mai fiataloknál (én már 30 éves vagyok, de nálunk is ez volt), nagyon kevés ember vágyik a te korodban olyan komoly kötelékre, és egyértelmű tervekre mint te. Mármint, nem érdekel(t) minket, hogy a kapcsolatból, amit 20 évesen elkezdünk, család legyen, meg közös építkezés. Ez a ritkább, ezért neked nagyon erősen kell szortíroznod. Mert a pasik sokszor, egyszerűsítenek, mellébeszélnek, nem fogalmaznak tisztán a mondandójukban, de nagy az esély, hogy majd 10-15 év múlva ha eszükbe jut az, amire te most vágysz. Szóval nehéz, de a lényeg h te tudod mit akarsz, ehhez kell keresni olyan embert, aki már most biztosan, stabilan olyan vágyakkal rendelkezik mint te, különben hidd el, nem érted fogja ezeket magába ültetni 20-on egy-két évesen!

2023. jan. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Szerintem sem azt kell ecsetelni kéretlenül, te mit akarsz, hanem általánosságban megkérdezni, ő mit akar, mik a vágyai, tervei. NEm interjúztatni, csak meséltetni érdeklődve. Ebben nincs letámadás és tudsz szűrni vele.

Viszont mint írták, el kell fogadni, hogy jóval kisebb a merítés így. 24-25-ig a legtöbben iskolapadban ülnek, utána 3-5 évig inkább karrierre koncentrálnak azok közül is, akik nem csak utazgatni és bulizni akarnak. Vallásos közegben akadnak nagyobb számmal olyan fiatalok, akik legalább arra készülnek, hogy egyszer majd család (de ők is inkább 27-28 körül). De alapvetően trendibb most a gyereket nyűgnek tekinteni, mint ajándéknak, mint régen. (Ezzel nem akarom minősíteni egyik álláspontot se, mindenkinek szíve joga.) Szóval biztos vannak fiúk, akik korán családot akarnak, csak arányaiban jóval kevesebben. És igen, egyre több férfi nem akar felelősséget, csak jól érezni magát és úgy van vele, hogy ha házasság nélkül is össze lehet költözni meg van szex, akkor felesleges és idejét múlt és sokkal egyszerűbb az élet anélkül, mert ha bármi nem tetszik, akkor szét lehet költözni. Sajnos én is azt látom, hogy az eljegyzések sokasága is olyan (tisztelet a kivételnek), hogy csak egy birtokló gesztus, amit csak a másikra tartanak érvényesnek, ezért a házasság már nem annyira akarózik. Kivéve, ha CSOK-ot akarnak gyorsan felvenni :D

2023. jan. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!