Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért tagadják itt sokan,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tagadják itt sokan, hogy a nőknél létezik a hipergámia jelensége?

Figyelt kérdés

Sokan itt, ha a téma felmerül, csak az incelek nyavalygásának tartják, pedig az alábbi írásban egy nő beszél róla elég kendőzetlenül:


[link]



2022. máj. 18. 10:22
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
1%

#12: "A nők is szeretnek szexelni. A punci nem valami, amit "adnak", hanem szeretnének jókat szexelni."


Tudod ezt ahhoz tudom hasonlítani, mikor az egyszeri lottómilliárdos havi 1 milliós fizetést ad az asszisztensének, mert fogalma sincs a piaci árakról. Az illető szerinted jól fogja érezni magát, hogy semmi munkáért ennyi pénzt kap, miközben más a töredékéért kihajtja a belét?


Csak míg milliárdos hülyékből nagyon kevés van, ezáltal nem befolyásolja érdemben a piaci árakat, fizetéseket, addig nőkből ennél jóval több van és csak egy kis részük is tönkre tudja vágni a férfiak morális iránytűjét.


Vagy te talán ingyen szeretsz adni mindent úgy, hogy nem vársz cserébe semmit soha? Teréz anya vagy?


Persze tudom, az az egy nejlonzacskó sem számít - mondta 7 milliárd ember.

2022. máj. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
97%
#21 Én komolyan nem tudom már kontextusában értelmezni amit írsz. A milliárdossal ellentétben nekem nem lesz kevesebb attól, ha szexelek. Sőt. A jó szex egy nőnek is jó. Aki szar az ágyban, az persze lehet, hogy ezt nem látja be, de akivel jó a szex, arra a nője magától fog rámászni, mert akarja a jót. Nem adom oda a punciját szexnél, az ugyanúgy az enyém.
2022. máj. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
98%

21

A szex nem fizetőeszköz; csak azok hiszik annak, akik még életükben nem okoztak orgzmust egy nőnek.

2022. máj. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
8%

Visszatérve a kérdésre: bontsuk kettő: miért tagadja egy férfi a női hipergámiát?

Ez bonyolult mert itt is több aleset van.

Van aki azért, mert ezzel is dominanciát tud fitogtatni mások felett. "Nem én vagyok a felső 1/10-ed hanem te vagy az alsó 1/10-ed. Höhőő, lúúúzer".

Ezt a pasi típust mindenki ismerheti, középsuliban ezek voltak a focistafrizurás dutchbag-ek akiknek lételeme volt b***tatni valakit.


Van olyan eset (white knight, ha már itt folyton 4chanről importált szavakkal kell dobálózni) akiket valszeg ilyen nagyon szentimentális szülők és tanárnénik szocializáltak, és ebből adódóan baromira elfogultak a nőkkel szemben. Alapvetően általában tanult, szociális normákat jól betartó férfiak ők, akik amúgy tényleg rendes emberek. Pont ebből adódik náluk az, hogy nagyon igyekeznek lelkileg is távol tartani magukat a "hímsoviniszta" gondolatoktól, ezért látványosan felszólalnak minden kicsit is hímsovinisztának érezhető, vagy épp nőkre kritikus hangvételű vélemény ellen.

Kicsit ilyen gyertyatartó pasik ezek, sokszor nekik maguknak sincsen kapcsolatuk és hülyére veszik őket a nők, de nekik fontosabb a macsó attitűdtől való távolságtartásuk, mint az hogy valóban lássák mi történik körülöttük. Idővel néha bejön a számításuk, és lesz lány aki őket választja a kritikátlan elfogultságukért. Vannak nők akik igénylik a bálványozást, és igazából ez egy megkerülhető téma, úgyhogy nem is jön fel mindennaposan két ember közt a nemek jellegeinek átfogó elemzése. Nincs töréspont, nincs gond.


És miért tagadja egy nő a hipergámiát?

Itt megemlíteném rögtön, hogy nem mind tagadja. Vannak önmagukhoz annyira őszinte nők, vagy simán csak annyira nyersek, akik kimondják kerek perec hogy "ja, én a legjobb alatt nem keresek".


De vannak az álszenteskedősebbek, vagy épp tudatosan az "enyenlőségpárti feministák", akik tudatosan nyomják el ezt magukban, legalábbis szavakban mindenképp.

Ők azok, akik szeretik hangoztatni az élet minden területén az egyenlőség és arányosság fontosságát, szavakban mindennél többre tartják a kölcsönösséget. Na és pont ezekkel a szép elvekkel nem illeszthető össze számukra sem az, ha el kéne ismerni, hogy jelentős aránytalanságok vannak az emberi természet párválasztási mechanizmusaiban.

Fájna szembenézniük azzal, hogy nőként az ő kezükben van a gyeplő, és sokukban sérülne a mártírkultusz is. Ugyanis divat a női életet egy mártírkultuszban élni. A randizás világában meg pont hogy a nők szabják az irányt (Mindenki olvassa el Geoffrey Millertől a Párválasztó agy c. könyvet. Evolúciópszichológus pasas, konkrétan állítja hogy az emberi agy a szexuális szelekció terméke, és a szexuális szelekciót bizony a nők irányították).


Szóval ezekért tagadják sokan a női hipergámiát.

2022. máj. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
95%

24

Szerinted a nők mártírkodnak? :D Komolyan? Én pont fordítva látom.

2022. máj. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:
5%
Te valami internet nélküli barlangban élhetsz ha szerinted a mainstream közösségi média nem a nők folyamatos áldozatszerepben való feltűntetésére van ráállva, és nem lenne folyamatos a "toxic masculinity" meg "patriarchy" szavakkal való dobálózás.
2022. máj. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
2%

Amúgy ha már felvetült a szex megítélése női szemmel témaként, akkor bemásolnám egy régi beszélgetésemet egy random női ismerőssel.

Totálisan alkalmatlan a bemásolt szöveg bárminemű személyazonosításra, úgyhogy ez nem levéltitok sértés:


"-(lány) Hidd el nekem sem jobb a helyzetem.

Téged legalább nem használnak ki folymataosan 😀


-(én) Figy. Nő vagy. Az használ ki téged akinek hagyod.

A te kezedben van a választás lehetősége.

Budapesti csinos húszonéves egyetemet végzett nőként ne akard beadni hogy nem engedheted meg magadnak a válogatást, és csak kihasználó kapcsolatokba vagy belekényszerítve.


-Ez faszsag. Merr ennyire vágyik mindneki.


-Mire? Megint nem használsz konkrétumokat.


-Egy pasi? Szexuális dolgokra. Nyílván.


-Hát ha agyatlan farkakat keresel akkor biztos.

És úgy adod elő a "szexuális dolgokat" mintha te (mint nő) nem élveznéd a szexet, hanem ez egy ilyen szenvedős kötelezettséged lenne a párkapcsolatban amit csak szívességből teszel meg."

2022. máj. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
8%

Előrebocsátom: nős vagyok, egy alapvetően nem gondoktól mentes, de stabil házasságban élek, két gyerekem van, a feleségemmel szeretjük egymást.


Szóval...


Ez egy nagyon érdekes dolog, mert én nem máshonnan, mint a magyar kortárs irodalom területéről szeretnék egy példát hozni.


Író vagyok, persze nem hivatásos értelemben, van civil foglalkozásom, de jelent már meg regényem nyomtatásban.


Ezért ismerek írónőket, akikkel egy kiadóval van szerződésünk.


Namármost...


Adva van egy kollegína, aki külsőre 10/9-es. Nem plázacica, de természetes szépség. Nevezzük Eszternek (valójában nem ez a neve).


És adva van egy írónő, aki jóindulattal is 10/4-es, nevezzük Zsófinak.


Mindkettejük könyvét olvastam, és nagyon érdekes dologra lettem figyelmes.


Eszter könyvében a romantikus szál természetesen egy top 10-es lány, és egy top 10-es fiú között szövődik. (A vége nem happiend, de ez egy más kérdés)


Zsófi könyvében igazából nem is beszélhetünk romantikus szálról (messze nem olyan tehetséges író, mint Eszter), csupán két tp 10-es szexuális egymásra gerjedéséről.


De mi ebből a tanulság?


Az, hogy Esztert és Zsófit – saját státuszuktól függetlenül – ugyanazok a hipergám ösztönök mozgatják.


A női hipergámia akkor baj, amikor nem egy vagy két szinttel választunk feljebb, hanem néggyel vagy öttel (és abból nem adunk leljebb).


Persze lehet mondani, hogy csak regényekről van szó, de azt tapasztalatból mondom, hogy az ember a regényében mindig valahol a saját érzéseit és vágyait szólaltatja meg.


Ami a lényeg ebből, az az, hogy általában a nők saját – akár külsőbeli, akár anyagi, akár társadalmi pozícióbeli – státuszuktól függetlenül ugyanazon státuszú férfit törekednek megszerezni.


Nem mondanám, hogy ez kivétel nélkül mindenkinél így van, de általánosnak tartom a jelenséget.


Az én feleségem például nem hipergám. Szerezhetne magának nálam – minden tekintetben – magasabb státuszú férfit, de 12 éve hűséges hozzám.

2022. máj. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
96%

Ez a baj az incelekkel, nektek a szex egy egyoldalú dolog. Azt hiszitek, ezt adni kell. Azt hiszitek, a szex az, amit a nő "elszenved", amit "tesznek vele".


Nem hiába vagytok incelek.

2022. máj. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:
97%

Oké, senkit nem érdekel, hogy te egy random csajjal miket beszélgetsz. Ez egy nő a sokból. Amúgy sem értetted meg amit ír. Nem azt írta, hogy nem szeret szexelni, csak azt, hogy nem CSAK szexelni akar. Nagy különbség, nem kell kiforgatni.

Nekem van internetem, de pont azért, mert nem olvasok sok szennyet, nem látom, hogy a nők mártírkodnának. Tényleg. Gyakorit olvasok bűnös élvezetként, itt egyértelműen a férfiak sírják tele az oldalt. Ezenkívül olvasok Telexet meg cuki állatokról szóló cikkeket. És ennyi, nem látok mártír nőket. Biztos vannak, pont az ilyen szintű oldalakon, mint amit a kérdező linkelt , de őszintén, aki ilyeneket olvas, az "minek ment oda". Meg is érdemli.

2022. máj. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!