Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyire ketyeg a biológiai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire ketyeg a biológiai óra a férfiaknál, milyen erős a családalapítási ösztön? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

27 éves férfi vagyok. Nincs párom, de ha lenne, akkor sem állnék készen a családalapításra, sem egzisztenciálisan, sem lelkileg. Vannak bennem olyan jellemhibák, bizonytalanságok, törések, kisebbségi komplexusok, amik gyakorlatilag már egy komoly kapcsolat kialakulását is lehetetlenné teszik, legalábbis én tiszteletlenségnek és felelőtlenségnek vélném, ha belemennék egy ilyen kapcsolatba, és ezzel akaratlanul is a másik félre borítanám a saját problémáimat, ahelyett, hogy biztonságot, stabilitást nyújtanék neki. Egyébként is nagyon kevés tapasztalatom van a nőkkel, az elmúlt tizenkét évben kettőt szerettem igazán, egyikük sem viszonozta, és mindkét esetben hosszú évekig tartott a szerelem halványulásának, az elengedésnek, a felejtésnek a folyamata.

Szóval, mint az a fentiekből kitűnik, minden szempontból messze állok attól, hogy a családalapítás valós opció legyen számomra, ennek ellenére az utóbbi hónapokban olyan hangosan kezdett ketyegni az az óra, hogy nem is sejtettem, hogy ilyen létezik. Látom a velem egykorú, vagy nálam valamivel fiatalabb nőket a kisgyermekükkel, látom az odaadást és a rajongást, amivel figyelik őket, és mintha valami köd szállna le rám, szinte megszédülök, és csak arra tudok gondolni, hogy nincs ennél gyönyörűbb a világon. (Természetesen tisztában vagyok vele, hogy a mindennapi élet sokszor prózaibb, nehezebb és kevésbé paradicsomi lehet, mint ez a kép.) Ha olyan nő társaságában vagyok, akit vonzónak találok, és akiben megvan az a melegség, finomság, lágyság, ami néhány nő sajátja, akkor már nem erotikus jellegű gondolataim támadnak, mint régebben, hanem azon veszem észre magam, hogy azon gondolkodom, milyen szép gyerekeink lennének, és milyen jó anya lenne. Aztán utána csak röhögni tudok magamon, annyira abszurd ez az egész.

Egyedülálló férfiak, nálatok is előjöttek már ezek a dolgok? Ha igen, mennyire erősen, és milyen hosszan?


2022. febr. 8. 00:17
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

30 leszek ősszel...18 éves koromban úgy képzeltem el, hogy 28 éves koromra meglesz az a NŐ, akivel már tervezzük a gyereket, vagy akár már meg is születik erre az időre.


A valóság sajnos arcul csap, mivel még nő sincs.


Voltak hosszú kapcsolataim, de egyikkel sem tudtam elképzelni, hogy a gyerekeim anyja legyen.

2022. febr. 9. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
21- akkor minek voltál velük hosszan?
2022. febr. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Szerintem az azért erős túlzás, hogy max 30-ig érdemes, manapság ezzel a nők is, meg a férfiak is gondban lennének, nem is indokolja semmi, azért már nem az van, hogy 50 évesen elpatkol mindenki, mint a középkorban, csomó huszonéves még aktívan tanul munka mellett is. De tény, hogy azzal sem értek egyet, hogy a harmincasok még kb tiniként tekintenek magukra, és azt hiszik, bőven ráérnek bulizni meg ismerkedni, aztán majd egyszer valamikor lesz gyerek is, mikor 40 évesen bepánikolnak. Szerintem ha az ember gyereket szeretne, akkor 25 felett azért már érdemes úgy "keresni" párt is. Nyilván ez nem ilyen egyszerű, de pl semmi értelme olyan kapcsolatokban hónapokig, évekig benne maradni, amiben látszik, hogy nem fog működni hosszútávon. És ha valaki csak az otthona meg a munkahelye között ingázik, és eddig nem futott össze a buszon vagy a Tescoban a szerelemmel, akkor érdemes tudatosabban próbálkozni, akár többet eljárni, vagy társkeresőzni, mert magától semmi nem fog történni.

Viszont mellette arra is vigyázni kell, hogy ez az egész ne csapjon át egy ilyen projekt-szerű kapcsolatba, hogy a másik úgy érezze, az ő személye mindegy is, a lényeg csak az, hogy most már minél hamarabb összehozzanak egy gyereket, a másik mélyebb megismerése nélkül. Mert az is ijesztő, ha pár hónap után már az esküvő meg a gyerek a téma, mint közeli tervek.

Szóval kérdező, szerintem nem vagy elkésve, csomó ismerősöm ebben a korban ismerkedett meg a feleségével, és átlag 5 év után már lett gyerek, ami szerintem bőven jó, hogy az ember 31-34 évesen apává válik. Ez ma már egyáltalán nem számít későinek. Csak most már tényleg tudatosan kell ismerkedni, nem úgy, hogy lóg az ember a semmibe. Ha vannak lelki sérelmeid, amik akadályoznák, akkor azokon dolgozni kell, akár pszichológussal, akár magadban.

2022. febr. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!