Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyire ketyeg a biológiai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire ketyeg a biológiai óra a férfiaknál, milyen erős a családalapítási ösztön? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

27 éves férfi vagyok. Nincs párom, de ha lenne, akkor sem állnék készen a családalapításra, sem egzisztenciálisan, sem lelkileg. Vannak bennem olyan jellemhibák, bizonytalanságok, törések, kisebbségi komplexusok, amik gyakorlatilag már egy komoly kapcsolat kialakulását is lehetetlenné teszik, legalábbis én tiszteletlenségnek és felelőtlenségnek vélném, ha belemennék egy ilyen kapcsolatba, és ezzel akaratlanul is a másik félre borítanám a saját problémáimat, ahelyett, hogy biztonságot, stabilitást nyújtanék neki. Egyébként is nagyon kevés tapasztalatom van a nőkkel, az elmúlt tizenkét évben kettőt szerettem igazán, egyikük sem viszonozta, és mindkét esetben hosszú évekig tartott a szerelem halványulásának, az elengedésnek, a felejtésnek a folyamata.

Szóval, mint az a fentiekből kitűnik, minden szempontból messze állok attól, hogy a családalapítás valós opció legyen számomra, ennek ellenére az utóbbi hónapokban olyan hangosan kezdett ketyegni az az óra, hogy nem is sejtettem, hogy ilyen létezik. Látom a velem egykorú, vagy nálam valamivel fiatalabb nőket a kisgyermekükkel, látom az odaadást és a rajongást, amivel figyelik őket, és mintha valami köd szállna le rám, szinte megszédülök, és csak arra tudok gondolni, hogy nincs ennél gyönyörűbb a világon. (Természetesen tisztában vagyok vele, hogy a mindennapi élet sokszor prózaibb, nehezebb és kevésbé paradicsomi lehet, mint ez a kép.) Ha olyan nő társaságában vagyok, akit vonzónak találok, és akiben megvan az a melegség, finomság, lágyság, ami néhány nő sajátja, akkor már nem erotikus jellegű gondolataim támadnak, mint régebben, hanem azon veszem észre magam, hogy azon gondolkodom, milyen szép gyerekeink lennének, és milyen jó anya lenne. Aztán utána csak röhögni tudok magamon, annyira abszurd ez az egész.

Egyedülálló férfiak, nálatok is előjöttek már ezek a dolgok? Ha igen, mennyire erősen, és milyen hosszan?


2022. febr. 8. 00:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
31%
27 evesen hova vagy betojva? 40-50 evesen is boven lehetsz meg apa...
2022. febr. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%

30 felett már elkezdenek ezen kattogni, legalábbis nekem ez a tapasztalatom...


Nem egy férfi szájából hallottam mostanság (akik a 30as éveik elején járnak egyébként), hogy ideje lenne belehúzniuk, különben "kifutnak" az időből.

2022. febr. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

37 éves vagyok kb 0%-ban izgat.

Nálam az a helyzet szegény családban nőttem fel rengeteget kellett dolgoznom,hogy megtegyen azt ami most van saját háztól kezdve nyugalom.Pl elég egy évben 6honapot dolgoznom.

2022. febr. 8. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%
Én valahol átérzem a problémád.Én 37 éves vagyok.10 éve még én se nagyon éreztem semmit ezzel kapcsolatban,csak bizonytalanságot és azt hogy én még nem állok készen ilyesmire.Aztán kb. 30 éves koromtól kezdve alakítottam ki saját életet, saját egzisztenciát,és ez meghozta az áttörést olyan téren hogy minden téren adott a családalapítás lehetősége,mert anyagilag mindenen megvan ami ehhez kell.Úgy érzem stabil lábakon állok.És mellette lelkileg is megértem a dologra.És mellette amiket írtál rám is jellemző,hogy egyszerűen vágyom rá hogy megéljem ezeket a dolgokat.Ennyi idősen más sokszor vannak kételyek bennem a sikerességét illetően,de mellette bizakodó is vagyok.Ha utamba kerül egy olyan nő, akivel jó kapcsolatom alakul, akkor megvalósítjuk közösen.
2022. febr. 8. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
8%
Ó 30felett lesz jobb. Lesz tapasztalatod, jobban fogsz keresni, le feded a nőket 18tól 50ig. A 18nak te leszel a pasi tapasztalattal...stb a 45ös anyukának pedig a bika. Én most 33 vagyok toxik kapcsolat után 6honappal, és rohadtul élvezem a szingli életet. Ráérsz...
2022. febr. 8. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%
40 felett se akanak gyereket
2022. febr. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
33%

Hűha működnek az ösztöneid micsoda meglepetés. Lehet mégse vagy olyan defektes mint hiszed.

Különben 27 éves már bőven itt lenne az ideje😀

2022. febr. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
23%

Nagyon változó. Húgomék fiatalon házasodtak (24), lettek szülők, és ott a srác volt, aki jobban sürgette a dolgokat.Azóta a 4.gyereket várják. Az én párom meg 50 éves, és mostanra "nőtt be a feje lágya" a nők terén, én leszek az első (és remélhetőleg utolsó :D) felesége, 1 gyereket is tervezünk.


A korombeli harmincasok nagyrésze túl van az első válásán...

2022. febr. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
14%

A csórók elég korán! Több kapcsolatomnak is azért vetettem véget, mert az férfi, netto 300 ezres keresetre akart gyereket.

😬 Hát...én nem szeretek nyomorogni! Az én fizetésem ennek a dupplaja! Kapcsolatban nem zavar, de gyereket ne akarjon

2022. febr. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Most 28 évesen én pár éven belül el tudnám képzelni, ha lenne párom. Valószínűleg most is, ha normális nevelést és szülőket kapok és nem saját magam lelki rendbe tételével telik a huszonéves korom.
2022. febr. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!