Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyire ketyeg a biológiai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire ketyeg a biológiai óra a férfiaknál, milyen erős a családalapítási ösztön? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

27 éves férfi vagyok. Nincs párom, de ha lenne, akkor sem állnék készen a családalapításra, sem egzisztenciálisan, sem lelkileg. Vannak bennem olyan jellemhibák, bizonytalanságok, törések, kisebbségi komplexusok, amik gyakorlatilag már egy komoly kapcsolat kialakulását is lehetetlenné teszik, legalábbis én tiszteletlenségnek és felelőtlenségnek vélném, ha belemennék egy ilyen kapcsolatba, és ezzel akaratlanul is a másik félre borítanám a saját problémáimat, ahelyett, hogy biztonságot, stabilitást nyújtanék neki. Egyébként is nagyon kevés tapasztalatom van a nőkkel, az elmúlt tizenkét évben kettőt szerettem igazán, egyikük sem viszonozta, és mindkét esetben hosszú évekig tartott a szerelem halványulásának, az elengedésnek, a felejtésnek a folyamata.

Szóval, mint az a fentiekből kitűnik, minden szempontból messze állok attól, hogy a családalapítás valós opció legyen számomra, ennek ellenére az utóbbi hónapokban olyan hangosan kezdett ketyegni az az óra, hogy nem is sejtettem, hogy ilyen létezik. Látom a velem egykorú, vagy nálam valamivel fiatalabb nőket a kisgyermekükkel, látom az odaadást és a rajongást, amivel figyelik őket, és mintha valami köd szállna le rám, szinte megszédülök, és csak arra tudok gondolni, hogy nincs ennél gyönyörűbb a világon. (Természetesen tisztában vagyok vele, hogy a mindennapi élet sokszor prózaibb, nehezebb és kevésbé paradicsomi lehet, mint ez a kép.) Ha olyan nő társaságában vagyok, akit vonzónak találok, és akiben megvan az a melegség, finomság, lágyság, ami néhány nő sajátja, akkor már nem erotikus jellegű gondolataim támadnak, mint régebben, hanem azon veszem észre magam, hogy azon gondolkodom, milyen szép gyerekeink lennének, és milyen jó anya lenne. Aztán utána csak röhögni tudok magamon, annyira abszurd ez az egész.

Egyedülálló férfiak, nálatok is előjöttek már ezek a dolgok? Ha igen, mennyire erősen, és milyen hosszan?


2022. febr. 8. 00:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

Semennyire nem ketyeg a biológiai óra egy férfinál, mivel még 50 év fölött is csak akkor tapasztalható spermium romlás, ha egész életében dohányzott és ivott az illető. De még ha romlott is a sperma minősége, csak 1 egészséges kell, a 6 millióból amit egy patron tartalmaz. :)

Egy férfi ráadásul a kor előrehaladtával csak egyre sármosodik, vonzóbbá válik.

2022. febr. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy régen úgy volt, hogy egy férfi ráért 50 éves koráig (és sokaknál ez biztos most is így van), de manapság sokat hallani a nyugati férfiak terméketlenségéről (a környezetszennyezésnek köszönhetően). Szóval ha biztos vagy abban, hogy gyereket akarsz, akkor ne told ki a határidőig, mert egyáltalán nem biztos, hogy össze fog jönni.
2022. febr. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
82%
Régen még nem voltak így betojva az elköteleződéstől a férfiak és a többség huszonévesen már apa volt. Azok még tették a dolgukat.
2022. febr. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
27%

“családalapítási ösztön“


Ez micsoda?

2022. febr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
88%
13. Azok a férfiak még fel is voltak nevelve normálisan a szüleik által, a férfi létre voltak nevelve és készítve gyerekkorukban. A szüleik nem kényeztették el őket, nem hagyták benne őket a gyerekkorban még bőven huszonéves korukban is.
2022. febr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
70%
30 éves vagyok, de nem igazán érzek késztetést a gyerekvállalásra. Néha, amikor látom az 1 éves unokaöcsémet elfog az érzés, hogy de jó lenne egy gyerek, aztán amikor megyek haza és beszállok a kocsiba nyugtázom, hogy el is múlt. Pedig én már évek óta házas vagyok és az egzisztencia is adott.
2022. febr. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
35%

15: pontosan👏🏼

Aztán panaszkodnak h kihal a magyar

Na vajon miért

2022. febr. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség, hogy a férfiak sokkal jobban ráérnek. Azt a gyereket fel is kell nevelni, és úgy, hogy ne a nagyapja legyen az ember. Röhejes, mikor ötvenes férfiakra jön rá, hogy ők babázni akarnak. Ez már nem az a kor.

27 évesen nem csoda, hogy ketyeg. Ez lenne a normális, hogy a huszasok-harmincasok válnak apává, nem a nagypapa korúak.

2022. febr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

18. Egyetértek. Férfiként én is azt mondom, hogy biológiailag ráér a férfi, csakhogy nem kizárólag a biológia létezik a világon. Tehát nem csak arról szól a gyerekvállalás, hogy a spermád képes-e még egy petét megtermékenyíteni és ha igen, akkor még jó leszel apának. Két kollégám pont most lett családapa 37 és 39 évesen (első gyerekük valaha) és rajtuk is látom milyen nehezen viselik. Beszélgettünk is erről egy páran férfiak, 25-60 éves kor között a munkahelyen. Már késő harmincasként is eléggé meg van kövesedve az ember személyisége, kialakultak a szokások, a kényelem amiről nehezebben mond le és nem olyan energikus már az ember, mint huszonévesen vagy kora harmincasként. (Egy gyerekhez rengeteg energia kell, pl. lépést tartani vele és a benne levő energiával.)


Én 28 vagyok, de őszintén remélem, hogy hamarosan megtalálom a párom és a következő 5 évben apává tudok válni. Ha nem sikerül hát ez van, de ép ésszel tudom, hogy férfiként én is mostanában vagyok/leszek ehhez a legjobb korban.

2022. febr. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
49%
30 az a határ amíg érdemes gyereket csinálni. Van 3 eved kérdező.
2022. febr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!