Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan birkózzak meg társkeres...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan birkózzak meg társkeresési kilátástalansággal, depresszióval?

Figyelt kérdés
26 éves férfi vagyok. Mostanában többször uralkodott el rajtam a teljes kilátástalanság a párkeresés kapcsán. Az életemben eddig soha nem volt szerencsém tartós párkapcsolathoz, és kezdtem úgy érezni, hogy most már kellene. Nem annyira a társadalmi nyomás miatt, mintsem mert mostanra lett stabil az egzisztenciám és mert nyomaszt és kimerít az egyedüllét. De a sok év egyedüllét, valamint az állandó randizás és pofáraesés miatt úgy érzem, nem megy már, akármennyire szeretném. Újracsináltam a fényképeimet, az online randiappos profiljaimat, viszont 1-2 nap után mentálisan kimerülök és képtelen vagyok chatelni és találkát szervezni a matcheimmel. Mindeközben viszont növekszik bennem a feszültség, mert tudom, hogy tenni akarok az egyedüllét ellen, de már sokadik próbálkozásom kudarcba fullad ezen a fronton. Mi lehet a baj velem? Más is küzd hasonlóval? Gondoltam, hogy pszichológusra lehet szükségem, de ötletem sincs, milyen pszichológust lenne érdemes felkeresnem. Vagy gyógyszeres kezelés is megfordult a fejemben.

2021. dec. 6. 20:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%

Na, a napi "Nincsn nőm a neten micsinájak?" kérdés.


MENJ ODA ÉLŐBEN! Tudod, van ez a ÉLET nevű játék.

2021. dec. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a helyzet, velem ugyanez a helyzet 30 évesen, néha-néha találok egy-egy csajt, akivel szexelünk pár alkalommal vagy valami barátságféle kialakul, de tartós kapcsolat egyáltalán nem jön össze a tinder világából, én is kezdek már teljesen kiégni benne és sok esetben még az ígéretesnek tűnő chatpartnert is hagyom a francba, mert már unom, hogy mindig ugyanaz a forgatókönyv és nincs kedvem ugyanazokat a köröket és párbeszédeket lefolytatni (hogy kinek mi a végzettsége meg stb.)

A gyógyszert úgy önmagában semmiképp nem javaslom, mert valszeg csak mélyíteni fogja a problémádat, a szakember viszont jó ötlet, csak hát nehéz jót találni, de ha pszichológus vagy pszichiáter javasol gyógyszert, max akkor érdemes bármilyet is szedni és azt is csak mértékkel,h ne legyél a rabja. A másik fontos,h nem kéne rágörcsölni, persze ezt könnyű mondani,ha csak ezen jár az eszed, én megpróbálom elfoglalni magam mindenféle mással és általában akkor szoktak a randik jobban sikerülni, ha mellette valami más tevékenység is leköt a mindennapokban és nem csak magán a randizáson agyalok.

2021. dec. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológushoz tényleg érdemes lehet elmenni. Van pszichológus kereső, szűrhetsz olyanra, aki párkapcsolati problémákra specializálódott.

[link]

Itt pl "párkapcsolati tanácsadás" szűrővel tudsz keresni.

Ha gyógyszeres terápia kéne, akkor úgyis tovább küld pszichiáterhez (csak ő írhat fel gyógyszert, mivel az alap pszichológus bölcsész, nem orovos).

Miért fulladnak kudarcba a próbálkozásaid?

2021. dec. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#2-es, köszönöm a válaszodat. A rágörcslésről: nagyon érdekes, mert pár havonta sikerül összeszednem magam, újracsinálni a randiappos profilokat és új energiával belelendülni. Ilyenkor semmi görcsölés nincs bennem, lendületes vagyok és van kedvem az egészhez. De aztán kifullad az egész, jön a kiégés és lehangoltság pár nap után. És pont ilyenkor görcsölök rá, ami aztán ördögi körként egyre lejjebb visz, és el is hagyom az egész próbálkozást jellemzően


#3, neked is köszönöm a választ! Hogy miért fulladtak kudarcba a próbálkozásaim: Egész sokáig az egész online ismerkedés egyáltalán nem ment, nem tudtam érdekes lenni és vonzónak tűnni annyira, hogy egyáltalán visszaírjanak nekem, még ha lettek is matchek. Ez az utóbbi 1-2 évben rengeteget javult, mondjuk a képeimen is sokat dolgoztam, de ennek ellenére mégse lett évek óta semmi komoly kapcsolat. Nem vagyok kifejezetten zárkózott, sőt, kifejezetten közvetlen és beszédes tudok lenni enyhe stresszhelyzetben, de nem vagyok elég magabiztos, nem sikerül olyan mély kapcsolatot kiépíteni a másik féllel, vagy sokszor el is szalasztottam kezdeményezéseket, és emiatt általában elhalt pár találkozó után minden.

2021. dec. 6. 21:08
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
#2: Megkérdezhetem, hogy ha van barátságféle meg szex, akkor mi az oka, hogy kapcsolat mégsem jön össze?
2021. dec. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
#2 Vagyok, azért nem jön össze, mert egyszerűen egy idő után alábbhagy a lelkesedésem vagy eleve nem is igazán jön meg, és azt érzem, hogy nem az igazi. Mert hát ugye élő ismerkedésnél eleve csak olyanokhoz megyek oda, akik leginkább megmozgatnak szexuálisan, aztán akkor lesz kapcsolat ha intellektuálisan is partner és lelkileg is. A netről megismert lányok esetén meg általában ez alapból hiányzik,eleve olyanok, akikhez élőben nem is mennék oda, elsőre nem is nagyon izgatnak, max nagy nehezen bemagyarázom magamnak, hogy majd kialakul, aztán tényleg itt-ott kialakul valami ha mondjuk intelligensek, csak utána kiábrándulok hamar, mert meg se közelíti azt amit olyanok iránt éreztem ,akiket élőben ismertem meg. Meg hát ugye ez az egész tinderesdi olyan művi,mesterkélt,erőltetett, így lehet ez is közrejátszik abban, hogy olyan rossz berögződéseim vannak, h tudat alatt lehet eleve elkönyvelem,h akit innen ismerek meg, az úgyse lesz jó.
2021. dec. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%

Lehet bérelni dühöngő szobát és szét kell ütnöd az egészet. Nem is olyan drága. Ez jó feszkó levezető amikor áll egész nap.


Meg ott van mondjuk a testedzés is. Bele nyomsz a 100 kg-ba megduzzadsz, már is jobban vagy.


Pszihomókust felejtsd el.

2021. dec. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%

[link]


A magyar helyesírás új, a Magyar Tudományos Akadémia által alkotott és jóváhagyott szabályzata: a 12. kiadás.


- A magyar helyesírásra vonatkozó szabálypontok példákkal

- A szabályzathoz szervesen kapcsolódó szótár a megfelelő szabálypontokra való hivatkozással

- A 11. és a 12. kiadás közti különbségek és változások felsorolása, példákkal

- Jól használható tematikus tárgymutató

- A nyomtatott műhöz annak tartalmával azonos internetes hozzáférés két évig

2021. dec. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%
Nem ide akartam
2021. dec. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"eleve olyanok, akikhez élőben nem is mennék oda"

Beszélgettek, videochateltek? Csak akkor kéne találkozni, ha úgy érzed, hogy érdekel.

2021. dec. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!